Dopolnilna dejavnost

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

15. mar 2007 14:07

brkn83 je napisal/a:
Pozdravljeni. Hvala za informacije. Kje pa bi lahko našla kaj o uporabnem dovoljenju in higienskem minimumu za wellness center. namreč to bi imela doma, v hiši, ločeno od stanovanjskega objekta. Ali je možno imeti wellness center tudi če imaš kmetijo (npr. dopolnilna dejavnost). Ali pa da imaš mogoče turistično kmetijo? Kakšni so potem kaj stroški in dajatve, ter davki? lp brkn83
Za uporabno dovoljenje se obrni na upravno enoto, oni ti ga izdajo, zato mislim da so najbolj ustrezni da ti dajo potrebne informacije. Kar se tiče higienskega minimuma, ti žal ne znam svetovat, najbrž zdravstvena inšpekcija. Kot dopolnilno dejavnost na kmetiji tega ne moreš opravljat, edino kot s.p. Tudi kot del turistične kmetije to ne more biti, dejavnost mora biti ločena. Stroški in dajatve pa so spet poglavje zase. Svetujem ti obisk na kakem podjetniškem centru oziroma tebi najbližji območni obrtni zbornici. Veliko informacij o davščinah in poslovanju je tudi na spletni strani DURS-a.

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

15. mar 2007 14:18

Mogoče boš že tule kaj našla glede uporabnega dovoljenja: http://e-uprava.gov.si/e-uprava/

 

Ava Sporočilo je spremenil(a) AVA dne 15. mar 2007 14:19:14

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

16. mar 2007 9:18

Šele danes sem vidla tole temo-sem imela računalnik fuč....ariella vse kar te zanima z peko peciva me vprašaj,imam kolegico ki doma delajo iz žganja vse vrste likerjev,lahko ti povem vse o subvencijah....doma sem iz srednje velike kmetije-v službo ne hodim....nekaj ti bom lahko odgovorila tukaj,če te pa kaj zanima v zvezi z subvencijami bova govorili po zs. kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti