Čokoladni obliv

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

4. dec 2009 9:18

Hvala!! Zdaj je na zalogi še gorenjka za porabit, kasneje sprobam tudi vaše predloge. Noel

neznan uporabnik

4. dec 2009 13:42

Najprej naj se zahvalim vsem, ki svetujete kokosovo maščobo za oblive, in vse podrobnosti v zvezi z oblivi. Danes sem pekla medenjake in jih pomakala v čokoladni obliv, narejen iz 100 g kokosove masti in 100 g čokolade. Počasi sem segrevala do cca 40 stopinj. Potem sem piškotke pomočila in jih polagala na mrežico. Zelo lepo se dela. Obliv se pa čudovito sveti. ajda66

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

4. dec 2009 15:24

Jao,to je pa nekam veliko maščobe....na 100 g čokolade dam dobro žlico maščobe....

lp goga

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

3. nov 2013 17:21

Pozdravljene,

kar se čokoladnih oblivov tiče imam problem - želela bi zelo tekočega, da lahko vanj pomakam razne biskvitaste kockice in se naredi lep obliv kot za torto, ne pa da se vse vleče za kocko, ko jo dvignem iz obliva. Seveda pa se mora strditi (ne bom valjala v kokosu ali orehih, ko je namočeno). Veliko raznih fotografij nekakšnih mignonov sem videla, lepo oblitih s čokolado, se mi zdi, da mora biti preliv bolj redek. Tudi ganache mi je pregost. Kaj storiti? Ali pa recimo gobice: da jih pomočim v obliv in se višek lepo odteče.

Izkušene cukrpekarce ste, zato vas prosim za pomoč.

Hvala in lep pozdrav,

cukrpekarca1

cukrpekarca1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. nov 2013 17:28

Čokoladi dodaj kokosovo mast. Zelo lepo teče in zelo lepo se potem strdi, je pa res, da je na videz tak obliv malo svetlejši, kot je bila čokolada.

Sonja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

3. nov 2013 18:08

Se strinjam z limnol. Pa še pazi, da se ti ne ohladi, torej ga med pomakanjem imej kar na vodni kopeli ali pa ga vmes ponovno segrej.

Vesnuska

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. nov 2013 18:53

cukrpekarca1 je napisal/a:

Pozdravljene,

kar se čokoladnih oblivov tiče imam problem - želela bi zelo tekočega, da lahko vanj pomakam razne biskvitaste kockice in se naredi lep obliv kot za torto, ne pa da se vse vleče za kocko, ko jo dvignem iz obliva. Seveda pa se mora strditi (ne bom valjala v kokosu ali orehih, ko je namočeno). Veliko raznih fotografij nekakšnih mignonov sem videla, lepo oblitih s čokolado, se mi zdi, da mora biti preliv bolj redek. Tudi ganache mi je pregost. Kaj storiti? Ali pa recimo gobice: da jih pomočim v obliv in se višek lepo odteče.

Izkušene cukrpekarce ste, zato vas prosim za pomoč.

Hvala in lep pozdrav,

cukrpekarca1



cukrpekarca1

 

Punce pravijo, da z glazuro, ki je na mojih receptih (skratka, poženi iskalec) čisto spodobno delajo tudi take polive in oblive

Vendelina jr.

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

4. nov 2013 6:53

Hvala, hvala, hvala. Ob prvi priliki preizkusim.

Lep dan,

cukrpekarca1

cukrpekarca1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. nov 2013 7:22

Ja, meni je tudi top ta glazura za torte in pecivo. Lepo je tekoča in dobra. Le malo težje je mignone prestavljati, ker je kar mehka če ni res mrzla iz hladilnika. Mogoče poizkusiš z več čokolade glede na smetano in alkohol?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti