Valjčni likalnik

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 25. feb 2007 20:51 | ogledi: 11.893 | odgovori: 20

Zanima me, če mogoče katera uporablja likalni valj. Slišala sem, da je od Pfaffa zelo dober, ker je na paro in ima pritiska 60 kg , da se da z njim vse likati tudi srajce, bluze, hlače .... To sem slišala nisem pa videla!!!! Ali imate kakšne izkušnje?

Hobotka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2007 22:01

Jaz imam likalno prešo od Elne. Kako pa zgleda likalni valj? Atina

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

25. feb 2007 22:25

Kolikor sem na sliki videla je to takšna zadeva na nogah višina je cca 85 cm, potem je pa kot ena ozka miza in nad njo dejansko valj. Kako pa si zadovoljna s to prešo od Elne. Saj sem na sejmih že gledala njihove predstavitve samo tam vse tako super zgleda, ko likajo samo takšne stvari ko se rade likajo, ne vem pa kako je ko začneš to uporabljat doma, ko dobiš iz stroja ali sušilca nekaj pošteno zmečkanga pa še mogoče kakšna tkanina ko se ne lika rada. Hobotka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2007 23:32

Jaz sem sicer s prešo zadovoljna, vendar je še enkrat gotovo ne bi kupila. Zlika v redu, vendar se jaz pri hlačah še vedno lovim. Fajn je za kuhinjske krpe, rjuhe, majice, prte, medtem ko je likanje robčkov, na primer, nočna mora. Hitreje jih zlikam na star likalnik. Da še enkrat kupujem, bi kupila Vorwerkov likalni sistem. Sem pa videla likalno prešo od Toyote, ki je preceeeej cenejša, ima pa tudi paro. Koliko je boljša / slabša, ne vem. Atina

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

26. feb 2007 8:18

Hobotka,jaz vem o čem sprašuješ,sem videla tak valj na sejmu...Tudi mene je navdušil,saj je vsako cunjo spustila skozi le 1x...vprašaj v trgovino kjer take stvari prodajajo,koliko je cena itd... Elno prešo pa tudi jaz ne bi kupila,me pri predstavitvi ni navdušila. Hobotka poročaj kaj si zvedela. kuharca37

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. feb 2007 16:10

Veliko spretnosti in iskušenj je potrebno za valjček. ena mš

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

27. feb 2007 8:10

Ja zadeva se baje dober obnese zlasti v kakšnih gostilnah, kmečkih turizmih, apartmajih, kjer imajo veliko rjuh, prtov, brisač, .... po besedah prodajalca, ki pa ni bil takšen, da je hotel samo prodati prej bi rekla, da bi jaz prodala kot pa on, se super uporablja tudi v domačem gospodinjstvu, kdor ga ima in če ostane brez, ga zelo pogreša. Brala sem tudi temo na zvezi potrošnikov, ko ena gospodinja sprašuje, kaj naj kupi za hitro in učinkovito likanje. Tudi tukaj so bili mnenja, da je ta valj resnično najsodobnejša zadeva za likanje, kdor si jo lahko prostorsko in finančno privošči. Hitra je zato, ker ima močno paro in deluje s 60 kg pritiska, kar gospodinja s še ne vem kakšnim dobri likalnikom, ne bo dosegla. Je manj utrujajoče, lahko sediš in kose samo podajaš pod valj, ter sproti zlagaš. Za ravne kose mora biti to res super, pri hlačah, bluzah, srajcah pa ziher gre počasneje, vendar ko se navadiš tudi to ni več problem, učinek likanja pa je baje zelo dober. Saj veste tudi likalnika se moraš navadit .... Sedaj čakam prospekte, zaveda je res kar draga nekaj manj kot 1000 Eur, upam, da bom lahko tudi kje poskusila. ČAKAM PA ŠE NA KAKŠNO IZKUŠENO MNENJE. Vsem želim lep dan, zunaj sploh saj sije sonce, čez kakšno uro bo že kot pomladni dan [soncnica] Hobotka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. feb 2007 8:13

1000 evrov?  Hvala bogu, da ne likam.   jade

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. feb 2007 8:21

moja mama ga ima doma, ne vem katere firme, je pa star ziher več kot 20 let, takrat ga je pripeljala iz Nemčije. Hobotka ga je dobro opisala. Jaz bi dodala, da samo za eno gospodinjstvo se ga skoraj ne splača. klavdija

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

27. feb 2007 8:26

Pred davnim časom sem pomagala v likalnici in tam tudi uporabljala likalni valj. Super zadeva za ravne stvari: posteljnina, spodnje majice, krpe, tudi bombažne majice s kratkim rokavim se vredu zlikajo. A hlače, srajce, bombažni puloverji ne pridejo v poštev. Moje mnenje je, da se za domače gospodinjstvo ne splača. bina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti