Oddam mucke

tema je zaklenjena

tutankamon123  

član od: 4.5.2010

sporočila: 1

4. maj 2010 17:16

Zanima me če še kdo oddaja bele mlade mucke.Lepo prosim da če da mi piše na tutankamon@mail386.com Stokrat hvala tutankamon123

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

5. maj 2010 19:50

Pri nas imamo progaste-bele s sivimi progami.Stare so skoraj 2 meseca. pe3ca

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

26. mar 2012 16:14

Pozdravljeni!

 

Pri sosedovih je muca skotila 3 mačkone in eno muco. Ker je brejost bila nenačrtovana (muca je bila do kotitve mačkon :D ) je lastnik primoran muce peljati na evtanazijo. Doma ima že 3 sterilizirane muce in tega "mačkona", ki je seveda muca in si ne more privoščiti še 4ih lačnih ust. Prosil me je, da napišem na ta forum, če obstaja kdo, ki je željčen nagajive kepice. Mucki so po hrbtu temni-skoraj črni, trebuščke pa imajo obarvane z odtenki sivih prog. Zelo lepi skratka. Zdaj so stari par dni. Bi pa rabila vedeti do jutri zjutraj, če bi kdo imel kepice.

 

lp

pe3ca

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. mar 2012 16:22

Kolikor vem, je evtanazija zdravih živali, tudi mladičev, pri nas zakonsko prepovedana. Upam, da najdejo dober dom. lp, proxima

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

26. mar 2012 21:24

Drži, ampak včasih je tako še najbolje. Zavetišča so pa že tako polna ubogih in ljubezni željčnih muc.

Tudi sama imam doma mamo muco, ki vsako leto poskrbi za 2-3 legla..lani na veliko srečo samo 1 leglo, kakšne 3 tedne nazaj pa je skotila, na veliko srečo :), samo 2 mladička in za oba že imam nova doma, ko bosta stara 10 tednov. Pri sosedu, ki pa sicer za moje pojme nadstandardno skrbi za muce, je pa tole zdaj res stiska in oba vas prosiva, če je kdo pripravljen posvojiti eno malo bitjece. Za enega mucka sem v tem času že našla novi dom, pri enih se še odločajo, ampak še vedno ostaneta 2.

 

LP

pe3ca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. mar 2012 22:47

pe3ca je napisal/a:

Drži, ampak včasih je tako še najbolje. Zavetišča so pa že tako polna ubogih in ljubezni željčnih muc.

Tudi sama imam doma mamo muco, ki vsako leto poskrbi za 2-3 legla..lani na veliko srečo samo 1 leglo, kakšne 3 tedne nazaj pa je skotila, na veliko srečo :), samo 2 mladička in za oba že imam nova doma, ko bosta stara 10 tednov. Pri sosedu, ki pa sicer za moje pojme nadstandardno skrbi za muce, je pa tole zdaj res stiska in oba vas prosiva, če je kdo pripravljen posvojiti eno malo bitjece. Za enega mucka sem v tem času že našla novi dom, pri enih se še odločajo, ampak še vedno ostaneta 2.

 

LP



pe3ca

Draga pe3ca, lepo te prosim, da začneš resno razmišljati o sterilizacije tvoje muce. Sama si spoznala, kako težko je najti dober dom mladičkom, na lastni koži občutiš, kako hitro se muce množijo. Enako velja tudi za soseda. Za božjo voljo, odločita se za sterilizacijo. Mačka, ki vsako leto poskrbi za 2 - 3 legla ... imeti leglo vsake 4 mesece, si predstavljate, kako muco to izčrpa? Prosim, poskrbite, da se ji bo lepše godilo ... Ne morete vsako leto računati zgolj na "srečo"

 

Kar pa se zgornjega stavka "da je včasih tako še najbolje" tiče ... kaj je "najbolje"? Evtanazija zdravih živali? Stvar, ki se je zgodila, ker lastniki mačke niso bili sposobni sterilizirat oziroma z osamitvijo (beri: življenjem v hiši) poskrbeti, da do brejosti ne bi prišlo? Najbolje za koga? Za mamo mačko, za njene mladiče - živa bitja za božjo voljo! Najbolje za muce bo vsekakor, da se jih pri osmih tednih odda v dobre roke, do takrat bo treba pač "potrpeti", malo bolj hraniti mačjo mamico, da bo imela dovolj mleka za mladiče.

Pa vidva vesta, da noben veterinar tega (evtanazije mladičev) ne more in ne sme narediti? Vesta, da je evtanazija zdravih živali z zakonom prepovedana? In da za tako nezakonto usmrtitev veterinar odgovarja pred zakonom "ker b naredil uslugo lastniku"? Joj, ljudje, prosim, bodite razumni!

Verjamem, da se bo to mojega pisanja zdel zoprn in robat, toda to so resne stvari. Očitno se sosed tega zaveda vsaj v delu, ko je poskrbel za sterilizacijo prvih treh muc ... vendar pa tudi ob nepredvidenih mladičih ne smemo teh kar preprosto usmrtiti samo zato, ker so pač odveč. Vsak lastnik živali se mora soočati z odgovornostjo za to žival, vsak je po zakonu dolžan poskrbeti, da do neželenih legel mladičev ne pride. Ja, zato pa so zavetišča polna ... zaradi nas, ljudi, ki dopuščamo nezaželena legla!

Večkrat sem že na tem forumu citirala Zakon o zaščiti živali, ki obvezuje VSE državljane RS, pa ga bom še tokrat:

11. člen

Skrbnik hišnih živali mora z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=20


O usmrtitvah živali pa govori [url=http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354]26. člen tega zakona[/url], ki se zaključuje takole:

Usmrtitev živali, ki je naklepno storjena v nasprotju s tem členom, se šteje za mučenje živali.

 

Vsekakor poskusita z oglasom za oddajo še na katerem od "živalskih" forumov ali oglasnikov. Upam, da se bo mucam nasmehnila sreča v novem domu! Pa še nove lastnike opozorita, da je muce dobro sterilizirati/kastrirati še pred prvo gonitvijo, tako se izognemo novim "odvečnim" leglom. Srečno!

 



Mojca

Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 27. 2012 00:33

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

27. mar 2012 7:42

Mislim haloo? Tukaj gor kakšno prošnjo napisat je pa res brezveze, ker te najprej popljuva vsak, ki ima 5 min časa za grajanje. Ne mi trobit o zakonih, ker jih predobro poznam, sem iz take stroke. In kot sem napisala je bila tale brejost zelo nenačrtovana, ker je kao posvojil mačka in ne muce in zeloo lepo skrbi za svojo mačjo družino. Pri nas doma pa tudi..Imam eno muco sterilizirano in sem rekla, da je ne dam nikoli več, ker se sploh ne obnaša kot muca in še samo redi se. Da ne omenjam kako zelo je bila slabotna, ko sem jo pripeljala iz sterilizacije.

In mogla bi videt našo mamo muco..sem prepričana, da marsikateri človek ni tako skrben do svojih otrok kot je naša mama muca do svojih mladičev.

Navadite se že enkrat in kakšen pikri komentar zadržite zase.. vam bo lažje pri duši, pa še manj negativnih mnenj si boste nabrali pri članih kulslo.

pe3ca

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

27. mar 2012 7:55

pe3ca,če bi vedela,kako dobronamerno je mamaF napisala svoj komentar,ne bi bila tako jezna.In sterilizacija je nujna. Me pa nekaj zanima;Kako pa sicer lahko planiraš brejost?

ultranova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti