Posoda chic - mercator

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. jan 2007 16:08

jaz sem kupila samo ta majhno odcejalno in mi je zelo praktična, tudi kuha se v redu na steklokeramiki, sem pa opazila, da čeprav mešam samo z leseno kuhalnico, se na dnu pozna - sicer ni šlo skozi teflon, ampak se ne more primerjat s tefalovim teflonom, ko je bil nov. Drugače pa se mi zdijo te merkatorjeve akcije ena natega - vseeno se mi zdijo posode predrage, vredne so res toliko kot plačaš zanje - torej za polovico. Pa tudi ponudba - tako kot se je prej pod pulte skrivalo tiste krožnike, se tudi zdaj ne dobi posode, po kateri je največ povpraševanja. Se mi zdi kar zamalo hodit s tistimi nalepkami prosit v trgovino. Tudi tisti keramični kompleti, ki so jih prej talali, se mi nezdijo tako zelo kvalitetni in vrhunski, kot so jih opevali. Še preden sem vse odpakirala, se mi je v pomivalnem stroju okrušil krožnik in šalca, kar se mi pri drugih krožnikih (ki sem jih kupila zelo poceni) še ni zgodilo. tretja stvar, ki mi gre na živce pa je, da ves čas ponujajo to teflonsko posodo, ko bi lahko vsaj kaj drugega imeli. jaz sem kupila celo tefalovo serijo in se mi še ni toliko obrabila, da bi mogla kupovat novo. Lahko bi imeli vsaj kakšen pribor, ali sklede, ali brisače in podobno. matilda

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

31. jan 2007 19:06

Evo, kupila - v Mercatorju na Bregu (trgovini s hrano, v pohištveni niso imeli nič in so me poslali k sosedom). Bomo videli, kako se bo obneslo, se pa strinjam z Matildinim zapisom zgoraj in trditvijo, da stvari niso vredne niti eura več, kot jih plačamo v akciji. Se pa meni tudi Tefalov teflon ni posebno dobro (dolgo) obnesel. Imam tisto serijo, ki je bila na pike, pa je že precej uničena po enem letu uporabe. cherry

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

31. jan 2007 19:33

Jaz sem tudi kupila samo malo odcejalno, in jo bom imela za kuhanje testenin. Sicer pa so danes imeli v Mercatorju v Sl. Bistrici polno velikih odcejalnih, ki po resnici povedano, ne vem zakaj bi jo uporabljala. Za kuhati testenine je prevelika in tudi po obliki neprimerna, za zrezke, golaže, obare ali kaj podobnega pa itak imam podobne lonce. Funkcija odcejanja mi je pri tem tavelikem loncu popolnoma nejasna. Se pa popolnoma strinjam z matildo. Zakaj Mercator skoraj vsako leto ponuja serijo loncev. Tudi če vsak dan kuhaš le v tej posodi in paziš na njo, je nemogoče, da bi jo obrabil. Spar za nalepke ponudi dosti boljše stvari; ti zadnji WMF noži so sploh zelo vredu. Navsezadnje bi lahko Mercator za zasoljene cene, ki jih ima, to posodo za nalepke delil zastonj, pa bi še vedno imel profit. Anja Sporočilo je spremenil(a) anja27 dne 31. jan 2007 19:34:29

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

31. jan 2007 20:32

Anja27: Amen. cherry

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

31. jan 2007 20:40

Evo, nože bi tudi jaz, pa kaj ko mi je najbližji špar več kot 50 km oddaljen. Bi se pa raje res zbralo malo več nalepk, pa bi bla posoda zastonj. matilda

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

31. jan 2007 21:07

Pa še nekaj je: Spar za svoje nalepke vsaj da neko kvaliteto - preko WMF pribora in nožev nimam kaj pripomniti. Kaj pa Mercator? Dobro, Tefalova posoda je bila vredu. Kdo od vas, prosim lepo, je že slišal za posodo Chic, prej ko je prišla v Mercator? Poskusite vtipkati Chic v brskalnik in boste videli, kaj najde. Nič niti približno podobnega posodi. Če samo pogledamo pekač ... na prste lahko preštejemo v koliko slovenskih ali evropskih pečic gre. Torej nam je lahko jasno koliko je ura. Sicer pa lahko nas Slovence nategne vsak, ki ima 5 min časa. Mi pa množično drvimo z nalepkicami in kupujemo neko levo nekvalitetno posodo, ki je v resnici sploh ne rabimo. Nekdo pa se tega presneto dobro zaveda, in se na naš račun lepo bogati. In kot vidim, niti nisem edina, ki so jo spet nategnili. Kar pa je nalbolj žalostno, niso me prvič in niti zadnjič ne! Anja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

31. jan 2007 21:16

Anja, saj te nihče ne sili da greš v Mercator! Izbira je danes res velika.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. jan 2007 21:29

Jaz sem kupila obe posodi z odcejalnim pokrovom in sem zelozadovoljna. V uporabi pa sta vsak dan. jade

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

31. jan 2007 21:51

Jaz sem pa kupila vse kar ponujajo in sem več kot zadovoljna. V uporabi so pa tako kot pravi jade vsak dan. Meni odgovarja pa tudi na steklokeramični plošči se mi dobro obnesejo. Če pa vam ni ok, je pa enostavno ni treba kupit saj vas nihče ne sili. darja2

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

1. feb 2007 0:01

ja - se kar strinjam s predhodnicama.... nihce nas ne sili v nakup - sploh pa, ko ugotovimo, da nismo zadovoljni, in kupujemo se kar dalje.... meni so posode super, imam skoraj vse, kar so ponujali - pekac gre v pecico, vse OK pa lep pozdrav :) pomarandza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti