Ocene receptov

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

tema odprta - 30. jan 2002 20:57 | ogledi: 2.314 | odgovori: 25

Spostovana gospoda!

Na portalu je zelo veliko receptov. Zagotovo vecina bralcev veliko receptov tudi preizkusi. Zanima me, zakaj je torej ob receptih pri 1000 ogledih komaj ena do dve oceni. Ali si ne pluvamo v skledo kar sami?

Lep pozdrav,

Domen

Domen Božeglav

neznan uporabnik

31. jan 2002 7:25

Domen, pač ne pišemo ocen. jaz sem recimo preizkusila kar veliko receptov, pa sem namesto OCEN kar v forumu pohvalila določeno jed, ko je bilo govora o tem Npr. odlično ocenim lahko recepte (s te kul.slo strani seveda): vlaganje kumaric, srbska solata, sarma, najboljša skutna tortica, pica na hitro, pečena polenta, hladna hrenova omaka, topla hrenova omaka, koromač in njegova uporaba, zares dobro testo za pico, najboljša paradižnikova mezga za pico, lambada 1, lambada 2, skutin namaz, liptavski sir, pasulj, orehova pita polita s čokolado, cimetovo pecivo, jogurtovo pecivo, loparnica-zloženka, krompir v pečici z namazom, vlaganje gob, hrenovke na več načinov (npr. kot kaneloni), polnjene palačinke z mesom in v pečici, rožičevo pecivo, čokoladni prelivi, in še in še in še. Lahko rečem, da nisem bila zadovoljna samo z dvema receptoma iz skute, pa še to bom bolj krivila skuto kot sam recept, saj imam domačo (bolj tekočo) skuto, ki ni tako suha in grudasta kot tista iz trgovine. larisa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. jan 2002 10:08

Svetujem, da se recepte ocenjuje iz receptov, le tako bodo ocene hitro vidne tudi čez mesece in leta, tule v forumu ne bo nihče iskal. V načrtu sem imel tudi izbor najboljših receptov (ne največkrat odprtih), ampak premalo ocenjujete, da bi lestvica kaj pomenila. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

31. jan 2002 13:26

Spoštovana Larisa! Ponavadi se za nek recept odločiš takrat, ko se ti neka hrana "zapaše". Definitivno bi porabil veliko preveč energije, da bi ocene po dveh letih izbrskal iz forumov... Ne vem zakaj ne bi uporabili funkcionalnosti, če nam je že na voljo... Lep pozdrav, Domen Domen Božeglav

neznan uporabnik

31. jan 2002 13:52

trenutno ne bom brskala po navodilih, vendar se mi zdi, da če sem včlanjena samo v Forum, ne pa v Kul. slo (menda je nekaj takega), potem lahko pišem samo v forum, ne morem pa pošiljat receptov, ocenjevat receptov... V kul. slo pa nisem včlanjena, ker sem že enkrat povedala, da pišem iz službenega računalnika, do katerega ima dostop tudi nadrejeni in ne želim, da bi me zaradi par minutk dnevnega brskanja po vaši strani nekdo vzel za slabo, torej da se med delovnim časom igram. Sicer sem vestna delavka. Torej zato sem se včlanila samo v Forum in mi trenutno to zadostuje. P.s. se je že zgodilo, da sem na forumu zastavila neko vprašanje, pa mi obiskovalec foruma pisal direkt na e-mail (službeni), do katerega pa ima dostop moj šef. Torej o tej slabi plati našega "odkritega" e-maila sem že enkrat pisala. V kolikor bi imela doma Internet, bi vsekakor ne bila tako skrivnostna Hvala za razumevanje larisa

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

31. jan 2002 14:25

Larisa! Na KulSlo je LE ENA prijava (zato smo naredili nov forum!). Torej če si včlanjena v forum, si včlanjena v KulSlo Razen če si včlanjena anonimno (torej brez imena in priimka), lahko pišeš v forum, ne moreš pa ocenjevati receptov. Žal je (zaenkrat še) tako, da če greš z miško čez uporabniško ime avtorja, ti spodaj pokaže email (da mu lahko pišeš). Tvoj direktor lahko tudi brez da bi pošiljala recepte ugotovi, kdo si (če imaš pač email, ki izdaja tvojo identiteto). Sem pa res že razmišljal, da bi direktno mailanje ukinil in uvedel le pisanje med člani in sicer s pomočjo formularja. Na ta način se torej e-mail ne bi več videl. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

31. jan 2002 14:40

Larisa! Sam delam v racunalniskem centru vecjega podjetja. Zato te lahko razveselim s tem, da je po vsej verjetnosti vse, kar brskas po internetu logirano in dostopno tvojim nadrejenim. (naprimer stran, po kateri si brkljala, cas, itd...) Torej tvoj nadrejeni tako ali tako lahko vidi kaj pocnes, vendar mocno dvomim, da bi se kdorkoli spuscal v to ce si pridna delavka in svoje sluzbene obveznosti opravljas tako kot je treba. Ce pa te skrbi samo zaradi elektronske poste, si "naredi" el. naslov na brezplacnem strezniku npr. www.email.si in jo uporabljaj za privatne zadeve. Sicer pa pravni poduk: Lastnik vseh vasih sporocil prejetih na sluzbeni elektronski naslov je podjetje oz. zavod, v katerem ste zaposleni. Slisi se grozno, vendar se pri nas to se ne izvaja tako, kot na primer v Ameriki... Lep pozdrav, Domen Božeglav

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

31. jan 2002 18:48

Nadrejeni se bo spuscal! Sefi vedno pokvarijo veselo vzdusje! Podjetje je v tem primeru oskodovano: pol urce na dan = 2,5 ure na teden, 10 ur na mesec, 120 ur na leto, minus letni dopust = 10 ur manj = se vedno ostane nedelaven cas 110. ur Zelo prijazen pozdrav vsem Henri

wildstyle  

član od: 16.1.2002

sporočila: 22

31. jan 2002 22:51

No ja, vsak dober vodja se zaveda, da zadovoljen zaposleni naredi veliko več, kot pa nezadovoljen. Ponavadi najbolj tezijo tisti preddelavci, ki dela svojih podrejenih sploh ne poznajo. Zelo dober primer tega je neko zeloooooo veliiiiiiiko drzavno podjetje, kjer se vecina zaposlenih "praska po riti" in jamra koliko dela ima... Pri Hermes-u recimo (mislm da je se vedno ta politika) pa so vazni samo rezultati in da so zaposlenci zadovoljni. Upam da vas vecina pade pod slednjo moznost... Lep pozdrav, Domen Božeglav

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

31. jan 2002 23:06

Meni se tudi zdi, da bi morali ocene pisati direkt pod recepte, jaz sem napisala par ocen in sem bila tud sama cisto sokirana, kako to, da ni nobenega velikega navdusenja nad ocenjevanjem. Konec koncev je nekdo, ki prvic gleda dolocen recept najbrz zelo vesel kakrsnega koli mnenja o njem, da ima vsaj malo pojma ali se recept nagiba v + ali - Ne vem pa, kako spada politika in podjetja pod to temo o ocenah. Pa dober tek Sycia

neznan uporabnik

1. feb 2002 14:52

larisa, omenjaš, da lahko z odlično oceniš recept za "najboljšo skutno tortico". Kje je objavljen ta recept oz. kdo je avtor tega recepta? Urednikom predlagam, da si vzamejo uredniško pravico in dobre recepte prenesejo iz foruma v KulSlo. Z dobrimi recepti mislim tiste, ki so bistveno drugačni od tistih, ki so že v KulSlo, ki pokrivajo področje, ki je še prazno ter jih Marinka oceni za dobre in primerne za objavo. Glede e-maila v KulSlo pa sem mnenja, da je skoraj vseeno, kaj je napisano. Nekateri e-naslovi so začasni in prej ali slej ne delajo več. Če bi za vse e-naslove avtorjev receptov v KulSlo preverili, ali še delujejo, bi od mnogih dobili zavrnitev, da e-naslov ne obstaja več. Čez eno leto pa bo zopet drugače. Kaj menite o tem drugi člani foruma? Kako prepričati Jerneja, da bodo dobri recepti iz foruma pristali v KulSlo? LPP Sporočilo je spremenil(a) P. dne 01. feb 2002 14:53:01

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti