Marmorni kolač

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

24. jan 2007 11:24

ojla jaz marmorni kolač pečem po receptu sestre nikoline in morem rečt, da zmeraj uspa in da se zmeraj vsi topimo ob tem, ko ga dajemo v usta, saj je res izjemno dober. pekarnica

neznan uporabnik

24. jan 2007 11:32

Mislim, da je prvi recept popolnoma v redu. Jaz sicer pečem po naslednjem receptu: 150 g masla ali margarine, 200 g sladkorja, 4 jajca, 2 vanilin sladkorja, limonina lupinica, 0,5 dcl ruma, cca 1 dcl mleka, 1 pecilni prašek, ščepec soli in 300 g moke, za temni del testa še 3 žlice kakava in 4 žlice mleka. Je ravno dovolj mase za srednji pekač za kuglof. Kolač je vedno v redu - je pa recept precej podoben prvemu. Sem pa zadnjič zamenjala malo pri maščobi - dala sem cca 1 dcl olja in 5 dkg masla. Marmorni kolač je bil še bolj sočen. Pečem pa navadno v ventilatorski pečici - cca 45 min - 1 uro (poizkušam s pletilko) na cca 170 stopinjah. Tedi tedi

Fiorentina  

član od: 5.7.2004

sporočila: 39

24. jan 2007 11:37

LIJANA je napisal/a:
Delam ga po receptu od tete torte <http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6221> in je vedno res najboljši. Forentina, mogoče pa vzameš premajhen model in pride masa previsoko, pa se notri ne zapeče dobro. Daj v nižji model, ali pa zmanjšaj količine. LP
Bom danes spet poskusila po Lijaninem receptu. Delala bom natančno tako. Pa vam bom poročala jutri. Ob tem - a poznate kakšen res preprost recept ampak dober. Samo da vlijem v pekač itd. Saj verjetno veste na kaj mislim. Nič kompliciranega..... Hvala in lp simona Simona

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jan 2007 12:09

Tole je super samo, če imaš bolj sladko marmelado bi dala jaz malo manj sladkorja v testo. Drugače pa je zelo enostavno in hitro narejeno, še boljše je drugi dan, ko postane zelo sočno. Jaz sem pekla v malo večjem pekaču potem pa sem samo prerezala na pol. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=2785&offse Če pa hočeš res samo vliti v pekač in da nimaš drugega dela s pecivom pa naredi testo kot za muffine samo, da pečeš kar v pekaču. Receptov za muffine pa je v bazi ogromno. jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. jan 2007 12:36

Mene so učili, da moramo moko s pecilnim res nežno vmešati v ostalo maso, sicer pride testo žilnato in pečeno izgleda kot bi bilo surovo. Se je že tudi meni zgodilo to, če sem bila lena in moko s pecilnim umešala z mikserjem, namesto ročno. Mogoče je res kaj na tem. Julija

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

24. jan 2007 12:48

jaz ga pečem po receptu tete torte in moram rečt, da zasluži vse pohvala. Kolač je fenomenalen, vsi smo nori nanj:) odkar sem preizkusila ta recept imam doma vedno tudi stekleničko olja z okusom masla. Zanima me le, zakaj mi vedno na vrhu po sredini poči?! lep pozdrav cbelca

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

24. jan 2007 15:04

tudi jaz delam po receptu sestre Nikoline - vedno uspe. Ni variante, da ga kaj zbiksaš. Enkrat sem naredila takšen snega, da je bil bolj "južni", margarina je bila bolj "toči " podobna, ostale sestavine pa tako samo vsipaš noter. Vse skupaj sem vrgla v skledo, fajn zmiksala in nalila v model za marmorne kolače. "D best"! Ni blo boljšega. To pomeni, da je recept s. Nikoline ZAKON! Ne vem, če ga je kdo že napisal. Kaj ga napišem kar tu? Bi kdo želel to ? titta

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

24. jan 2007 15:05

napiši andreja č.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti