Mirena- hormonski vložek

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

22. jan 2007 20:42

Pozdravljene, še nekaj lastnih izušenj z Mireno. Pred štirimi leti, po porodu, sem se skupaj z mojim ginekologom odločila za tovrstno kontracepcijo, ker sem pač "malo močnejše sorte" in mi ponavadi tabletke naredijo več škode kot koristi. Moram reči, da nisem imela prevelikih težav po vstavitvi in sem bila nekaj časa izjemno zadovoljna. Se mi je pa po dveh letih in pol začelo dogajati, da sem imela občutek, da me bo razneslo. Dobesedno. Očitno imam pač take vrste organizem, ki potrebuje čiščenje maternice na naraven način, predvsm pa vsak mesec. Sem jo dala odstranit in sem zdaj (žal) spet na tabletah. Čisto pošteno bi tekla takole: mi je bila ok pa spet ne. Če primerjam. 1. klasični vložek : - daljše, močnejše krvavitve + zelo zanesljiv način zaščite + cena ( ne vem, ali je še zastonj?,svojčas je bilo) 2. tabletke : + zanesljiva zašččita, ob predpostavki, da jih REDNO jemljemo + lahko dostopna (zdaj dobiš beli recept za celo leto) - CENA - ravno danes sem ugotovila, da so se z uvedbo EUR izdatno podražile!!!!! 3. Mirena : + zelo zanesljiv način zaščite + redke, krajše krvavitve - cena; če jo imaš pet let, si močno v plusu, sicer pa----- Toliko o mojih izkušnjah, me pa zanima, ali ima katera izkušnje s hormonskimi obliži. Ena sodelavka jih je pred kratkim pričela uporabljati in jih zelo hvali; pravi, da so ji izjemno olajšali prehod v meno. Kdo ve kaj več???? Hvala in dolgo, strastno noč, z zaščito ali brez nje, helenag

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. jan 2007 23:37

Ker hormonskih tablet ne prenašam, maternični obroček mi nekako ne diši, poleg tega pa sva z možem zelo kompatibilna, sva zato obsojena na kondome, ki pa roko na srce tudi niso poceni. Če temu prišteješ še stroške za vložke, mislim, da bi se v mojem primeru zadeva celo izplačala ... vendar pa na to gledam predvsem iz zdravstvenega vidika ... preden se bom odločila za karkoli bi rada pretehtala vse možnosti in vse + oz. -. Malce se poigravam z mislijo o vazektomiji za moške ... trenutno je mož absolutno premlad, poleg tega pa veste kako moški gledajo na te stvari ... vsaj moj je prepričam, da mu bodo tam odrezali vsaj j...., če že ne kaj drugega. Mogoče mu stvar čez nekaj let, ko bo stvar možna, že bolj jasno, do takrat pa morava najti pametnega, saj ni zabavno vsak mesec že nekaj dni pred menstruacijo trepetati ali bo ali.... Dvakrat se je to že zgodilo in glede na to, da sedaj pričakujemo že tretjega, sva s tem zaključila (zaenkrat.....?!?). LP katjushka Sporočilo je spremenil(a) katjushka dne 23. jan 2007 09:23:59

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

23. jan 2007 0:45

Tudi jaz imam mireno vsavljeno od decembra, rodila sem pa septembra. Ginekologinja mi je priporočila to vrsto kontracepcije, ker še dojim. Poseg ni bil nič boleč le neprijeten. Par dni po vtavljanju me je bolel trebuh kot bi imela menstruacijo. Pred porodom sem imela zelo boleče in dolge menstruacije. Upam, da bodo sedaj krajše in neboleče. Jaz ga priporočam Lp,tilenboc

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

23. jan 2007 8:06

Tudi jaz uporabljam mireno že 2 leti. Plačala sem jo cca. 32.000,00 sit, poleg tega sem plačala še vstavljanje 10.000,00 sit - ali je še katera plačala vstavljanje, ali pa je mene ginekolog preprosto nat.. Menstruacije nisem izgubila, je pa šibkejša. Imam pa drug problem, ob vsakem orgazmu občutim pekočo bolečino v predelu maternice - mogoče je obroček narobe vstavljen. Ima še katera podobne težave? pozdrav Alenka alenka5

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

23. jan 2007 9:15

Hej, še enkrat jaz. Pravkar sem si izračunala, da je mirana cenovno zares ugodna; tablete, ki jih uporabljam zdaj (Yarina), me bojo v enem letu olajšale za cca 24 jurjev oziroma 100 EUR!!!! To je skoraj tako zastonj kontracepcija kot je zastonj šola in še kaj pri nas... Pa da vložkov niti ne računam (so najcenejši pri Hoferju, brez heca). Jaz vstavive nisem plačala. tako da se je za pozanimat, če je ginekolg upravičeno zaračunal ali ne. Lep dan, helenag

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

23. jan 2007 9:27

Jaz sem imale prej navaden vložek, pa sem imela daljše menstruacije, zato sem se hotela po pogovoru z ginekologinjo odločiti za mireno. Ne bi mi bilo škoda dati 30.000 zanjo, ker se mi zdi super stvar, saj hormoni delujejo samo na določeno območje v telesu in ne na celo telo, kot pri tabletkah. Pri meni je problem v tem, da bi verjetno zopet imela probleme s kožo. Zaradi teh sem sedaj na tabletkah Diane in nimam več problemov s tem. V nasprotnem primeru pa bi se vsekakor odločila za mireno. LP naja1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. jan 2007 9:37

Helenag, so se ti pri Yarini pojavljale občasne krvavitve? Meni namreč se, mogoče imajo zame prenizko vsebnost hormonov ali kaj takega... jasna

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

23. jan 2007 9:50

Mireno imam vstavljeno od septembra lani. Žal sodim med tistih 5% žensk, ki ima z Mireno težave. Za vstavitev Mirene sem se odločila po nasvetu gineokologa, ker kontacepcijskih tablet ne smem več jesti ( me bolijo žile, previsok pritisk ), navadni bakreni vložek pa so mi odstranili po enem letu, ker sem imela stalno vnetja in zelo boleče menustracije. Vsavitev Mirene mi ni bilo potrebno plačati, Mirena je stala tako kot ste že povedale slabih 33.000,00 SIT. Vstavitev ni bila neboleča se pa da zdržat, traja samo nekaj minut. Me je pa zelo bolel trebuh še dva dni po vstavitvi,imela sem zelo hude krče. Krvavela in to močno sem skoraj dva meseca, tudi bolelo me je. Na kontrolnem pregledu so mi odkrili cisto na jajčniku. Še zdaj imam menunstracije dolge po 14 dni ( pred Mireno nikoli ), potem 10 dni pavza in nato spet krvavitev. Po nasvetu gineokologa moram počakati, da bo cista počila,ko bo ta problem rešen bi se morale tudi menunstracije umiriti in bolečine izginiti. Ampak kot sem že rekla. Sodim med tistih 5% uporabnic ki imajo z Mireno težave. Ostalih 95 % je menda z Mireno zelo zadovoljnih, zato jo kljub temu priporočam. dzoana

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

23. jan 2007 10:40

Tudi jaz sem imela pri Yarini občasne vmesne krvavitve. Zato sem se sedaj odločila za mireno. Sedaj sem od vas slišala veliko koristnega in predvsem pozitivnega. Jutri imam vstavitev mirene, vendar jo še nisem kupila. Ko jo kupim bom šla na vstavitev, sedaj mi manjka še par %. Če se odločim in jutri grem, vam iz prve roke poročam. Drugače pa hvala za nasvete, res ste zlate. Sporočilo je spremenil(a) karnak dne 24. nov 2007 13:59:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti