Kje dobiti pehtran za potico

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. jan 2007 13:23

Jaz sem ga pred prazniki kupila na glavni tržnici od tistih branjevk na vozičkih. Bil je pa takrat še v SIT po 300 za šopek. So pa bili bolj majhni, tako da sem rabila tri za eno potico. Sicer pa tudi jaz večkrat uporabim kar suhega. Za razna peciva se prav dobro obnese. Potice pa še nisem delala s suhim. lp Julija

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. jan 2007 20:03

Obstajata dve vrsti pehtrana, francoski in ruski, eden je bolj dišeč od drugega, bi bilo treba pogledat na netu, kateri je kateri. Če je možnost, ga je res najbolje imeti na vrtu in zamrznit. LP

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jan 2007 20:14

Francoski je dišeč, ruski je bolj velika rastlina, pa slkoraj niče ne diši. Francoski je nežnejši, pa zelo lepo diši. Iam pa rad rahlo, odcedno prst, v težki, slabo prepustni pozimi rad pozebe. Sadike se da kupiti spomladi v marsikateri vrtnariji. Poganjke trgamo, predn požene v cvet, tako se zelo razveji in ga lahko večkrat letno pridelamo kar veliko. Po mojih izkušnjah se dobro zamrzne (obvezno v močni plastični škatli, da se druge stvari ne navzamejo njegovega vonja, on pa ne njihovega. lahko se tudi posuši, obvezno s stebelc potrgani listki, sicer se predolgo suši in izgubi preveč arome. Meni se je obnesel tudi shranjen v sladkorni raztopini, potem kar s to sladkam nadev, pa listki so zraven. Takle je francoski http://www.botanypictures.com/plantimages/artemisia%20dracu(dragon).jpg rimljanka

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

10. jan 2007 8:47

Julya je napisal/a:
Za razna peciva se prav dobro obnese.
Za katera peciva se suh pehtran dobro obnese?

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

10. jan 2007 9:29

Svežega s e dobi v Leclercu. Imajo ga v vitrini pri sadju. swarovski

kozamurnik

sporočila: 2311

18. avg 2014 14:11

Ker imam namen speči pehtranove piškote, me zanima kje se dobi pehtran, najraje svež. Pa tudi posušenega nisem

že dolgo videla v naši trgovini. V Lj najbrž ni problem, zato prosim za pomoč.

murnik

emažana  

član od: 11.6.2012

sporočila: 282

18. avg 2014 14:14

V pomoč...jaz ga imam doma . ;)

Teja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. avg 2014 14:28

Jaz sem ga tudi ravno pospravila v skrinjo, drugače pa vem, da so ga v LJ prodajali v Maxiju, kjer imajo pakirano sadje in zelenjavo. Sem ga pozimi parkrat vzela.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti