Tudi nekatere alge vsebujejo saponine. Če je bil kdo kdaj med dopustom v nacionalnem parku Krka, si je lahko ogledal, kako so tam včasih prali perilo -čez noč v kotlu pod slapom, penilo se je kot hudič in bilo zjutraj čisto. Tudi pri nas kdaj na kakšni reki (recimo na naši Krki) ali pa kje drugje, tudi na morju, včasih opazimo pene, pa to ni vedno od tega, da bi kdo spuščal kaj prepovedanega. Saponini niso nobena redkost, so pa, kar je pametno vedeti, snovi, s katerimi se rastline branijo pred vsiljivci (tistimi, ki jih hočejo pojesti - se prav živalmi - in bakterijami, plesnimi in kar je pač še tega malega življenja). Z drugimi besedami: ni za pričakovati, da bi bili popolnoma nedolžni.
SonjaPralni oreščki
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
