Pralni oreščki

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jan 2012 19:53

Ma tega jaz ne verjamem, verjotno tiste kroglice niso dali na sonce, da se napolnijo s sončno energij.

ežoj

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

4. jan 2012 20:38

Izgleda, da  je bila v Ljubljani megla.

slepakura

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2012 21:08

Ežoj, Slepakura,

Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. jan 2012 23:17

Tule je pa še članek o preizkusu učinkovitosti oreščkov, krogel, praška in pa same čiste vode za pranje perila:

http://www.zps.si/za-medije/izjave-za-javnost-2

 

Ežoj, ne se sekirat, če ni sonca. Na testih so namreč ugotovili, da je pranje perila z navadno vodo čisto enako učinkovito kot pranje s "posončenimi" kroglami

Mojca

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

5. jan 2012 8:51

Pralni oreščki so zelo učinkoviti, če jih ob polni luni postavimo na okensko polico in pustimo tam čez noč. Luna naredi svoje. Ma, kakšno sonce, Ežoj.

 

zeta

zivosrebro  

član od: 22.1.2010

sporočila: 19

5. jan 2012 11:08

Jaz sem jih včeraj naročila na: http://www.tm-shop.si/si/pralni-oreski-450-

s poštnino malo manj kot 10eur. Danes sem jih po povzetju dobila. Ravnokar perem črn pulover na 40 stopinj.

Pa da vidimo... Bom poročala.

LP

zivosrebro

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

5. jan 2012 12:47

Sam to mi pa res ni jasno... ravnokar objavijo rezultate raziskave, da so pralni oreščki in krogle lari-fari, ti jih pa isti dan naročiš. A ne verjameš rezultatom?

JJ

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. jan 2012 17:44

Živo srebro pere črn pulover, pa da vidimo, a bo bel al siv!  Malo za šalo, pa nič zares!

 

 

 

naor

zivosrebro  

član od: 22.1.2010

sporočila: 19

5. jan 2012 21:25

Moja prijateljica pere s temi oreški že kar nekaj časa in me je ona navdušila.

Črn pulover je bil nazadnje tako mehak, ko je bil nov, všeč mi je tudi ker ni nobenega vonja.

Prala sem tudi belo bundo na 60 stopinj, in nisem bila zadovoljna saj so ostali madeži. Nato sem jo oprala na 60 stopinj s klasičnim pralnim praškom in je bilo vredu. Torej za konkretne madeže sigurno ni zadovoljivo.

Odločila sem se, da bom barvano perilo prala z oreški, belo in bolj umazano perilo pa s klasičnim pralnim praškom. S tem bom prihranila denar in vsaj malo manj oneznaževala okolje. Najbolj pa me je presenetil podatek, da so oreški primerni zlasti za alergike, ker perilo ne draži kože.

Jaz pač ne verjamem člankom, ampak se raje sama prepričam. Za 6,36 eur pa se to vsekakor izplača.

Moje mnjenje.

 

Lp,

zivosrebro

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. jan 2012 21:54

Vsekakor je tako, da, če peremo čisto perilo, so oreščki čisto OK. Saj lahko tudi komaj kaj umazano posodo čisto spodobno operemo samo z vročo vodo, a ne?

Vsak, ki bi rad okolju malo bolj prizanašal, naj najprej naredi spisek vseh: čistil za posodo, okna, taka tla, drugačna tla, vrata, pečice, pomivalna korita, kopalne kadi,..... deodorantov, mil, penečih kopeli, krem, tonicov, mask, lakov, lakov za lase, pudrov, ...............uf.................odmaščevalcev cevi,....mehčalcev, praškov za pomivalne stroje,,,,.itd...itd.....o, še bi se našlo, še.

V vsej tej množici se malo praška pač ne pozna kaj dosti, hkrati pa je malo treba pomisliti tudi na to, da pri 40 stopinjah in z oreščki ne pobijemo bakterij in podobnega, da o kakih trdovratnejših glivah sploh ne govorimo. Tu se potem začne druga plat medalje, slednja ima pa še gotovo kakšno več, še neobdelano.

No, tako pač razmišljam (in vsaj malo tudi ustrezno ravnam) jaz.

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti