Jamie oliver

fotografka  

član od: 1.6.2010

sporočila: 68

13. nov 2011 21:35

V leclercu sem vidla, da imajo omake, paste... prav od Jamie-ja. Mogoče kateri koristi...

fotografka

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

13. nov 2011 21:57

Fotografka, tudi jaz sem jih videla, ampak so bolj navadne omakice za testenine, cena pa takšna da je joj. V leclercu so imeli do začetka leta zelo dobre curry paste firme Sharwood's (korma,  tandori...) pa so jih na žalost ukinili

Bannanna, v katerem tušu si jo videla in približno na katerem oddelku (hladilnik, tuja hrana?) ter kako je pakirana. V naši vaški trgovinci je seveda ne bo, ampak sem mobilna, bom že do kakšnega večjega tuša našla!

kaja45

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. apr 2013 17:32

Danes, 08. 04. 2013 sem na programu 24 kitchen gledala oddajo Jameija Oliverja. Mislim, da je bil naslov oddaje Jamie Oliver's twist - zanima pa me recept za testenine (metuljčke). Najprej je popražil slanino, dodal pinjole, česen, ohrovt in to vse skupaj dušil... No tu naprej mi pa zmanjka. Vem da je še uporabil mozzarello in parmezan. Če ima kdo ta recept, bi leo prosila, če ga zapiše.

Sem že poguglala, tudi na njegovi spletni strani, pa nisem našla!

Hvala!

Moycaa

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

8. apr 2013 18:14

Recept prepisujem iz njegove knjige Še več kuhinje do nazga...

Popražomo slanino, dodamo česen, timijan. Dodamo ohrovt in partmezan, premešamo in pokrijemo. Dušimo 5 min.  V kropu skuhamo metuljčke. Ko se ohrovt zmehča posolimo, razredčimo z malo olivnega olja. Primešamo metuljčke tik pred zdajci pa umešamo še pinjole in mocarelo.

LP, S

Mir in dobro!

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. apr 2013 20:39

Venturini, hvala!

Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

10. apr 2013 20:52

Prosim za vašo pomoč! V Jamie-jevih receptih večkrat zasledim začimbo oz. zelišče "mint", pa nikakor ne najdem ustreznega prevod. Meta se mi zdi da ni. Ali je mogoče melisa, ker za meliso velja, da se lepo poda k piščancu. Jamie-jevi recepti pa uporabljajo "mint" (tudi) k piščancu. Angl. pa se melisi reče tudi "lemon mint".

Hvala!

Moycaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. apr 2013 20:57

To je lahko samo meta in nič drugega. Je pa treba vedeti, da Jamie uporablja zelišča, pridelana v rastlinajkih, ki imajo mnogo, mnogo manj arome, kot jo imajo rastline, ki rastejo na prostem, kjer se soočajo s sušo, vročino, vetrom, sončnim sevanjem, plenilci, .....in se pred vsem tem branijo s tvorbo snovi, ki jih mi zaznavamo kot dišave, grenčine,.... In tule se lepo vidi, da je to meta. Tudi Angleži rečejo melisi melissa ali lemon balm.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2013 21:01

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

10. apr 2013 20:57

Sem odprla njegovo knjigo in je kar veliko receptov z meto...o melisi ne duha ne sluha...

Je pa slovenski prevod ta ko, da bi jaz rekla da je meta.

 

LP, Saša

Mir in dobro!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. apr 2013 21:49

Je meta! Saj meta čisto lepo gre poleg mesa ipd.. Je pa treba malo paziti če je močna sorta...Mislim da sem enkrat delala jamiejevega jagenjčka z meto. mmmmm

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

11. apr 2013 7:00

Ooooo, hvala! Nekje tako "zadaj" se mi je zdelo da je meta. Ampak sem kupila seme za meliso in sem si na vsak način hotela prodati meliso.  Sem pa spraševala za meto in so mi rekli, da imajo samo sadike.

Kako pa lahko uporabim meliso - mogoče jo bom poskusila s piščancem. Ko zraste, seveda. 

Hvala!

 

 

Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti