Jamie oliver

todija  

član od: 17.12.2006

sporočila: 1

tema odprta - 17. dec 2006 21:48 | ogledi: 14.955 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Mogoče ima kdo recept za sladico, ki jo je pripravil jamie oliver v današnji oddaji na pop tv-ju?

Hvala!

todija

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

18. dec 2006 11:10

tiste palačinke misliš z pečeno slanino in javorjem sirupom? vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 18. dec 2006 11:11:09

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

18. dec 2006 19:45

Todija, za eno izmed sladic, ki jih je pripravil v včerajšnji oddaji sem si po spominu zapisal recept. Mogoče ste to imeli v mislih: SESTAVINE: Biskvit: 200 g sladkorja 200 g masla sobne temperature 200 g moke 3 jajca 3 jušne žlice kakava 1 vrečka pecilnega praška Nadev: 500 g pasirane skute 3 jušne žlice sladkorja 100 g jedilne čokolade pest na ploščice narezanih mandljev pest vloženih češenj brez koščic pest rozin 1 čajna žlica mlete kave pomarančni liker PRIPRAVA: Sladkor in maslo mešamo, da nastane kremasta masa. Dodamo moko, jajca, kakav in pecilni prašek ter vse skupaj dobro zmešamo. Testo za biskvit razdelimo na dve polovici. Vsako polovico damo v okrogel pekač obložen s papirjem za peko. Biskvita pečemo 5 minut na temperaturi 190 stopinj celzijusa. Medtem ko se biskvita pečeta, pripravimo nadev. Skuti dodamo sladkor in z mikserjem mešamo, da nastane gladka zmes. K mešanici skute in sladkorja dodamo jedilno čokolado, ki smo jo zdrobili na drobne koščke, mandlje, rozine, vložene češnje in kavo ter vse temeljito premešamo. Pečena biskvita stresemo iz pekačev. En biskvit še topel narežemo na 8 kosov (režemo podobno kot pizzo). Skledo v obliki polkrogle obložimo s pvc-folijo. Nato skledo obložimo z osmimi rezinami prvega biskvita. Pazimo, da biskvit lepo zložimo ter ga pokapamo z pomarančinim likerjem. Nadev naložimo na biskvit, poravnamo in na vrh položimo drugegi biskvit. Vrhnji biskvit pokrijemo s pvc-folijo in obtežimo z dvema ali tremi krožniki. Vse skupaj damo v zmrzovalnik za 2 do 3 ure. Kolač vzamemo iz zmrzovalnika eno uro preden ga ponudimo. Previdno ga stresemo iz sklede, narežemo in ponudimo. Miroslav Vulović

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

18. dec 2006 21:47

Kdaj hudiča pa je to delal v nedeljo? vem samo jaz za vročo čokolado, plačinke z slanino, pizze in suši ...za tole pa prvič slišim razen če je kuhal na drugi oddaji na drugem kanalu . lep pozdrav vegeterianka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. dec 2006 3:26

Tudi to sladico je delal, postregel pa jo je gostom pri večerji (pred tem je spekel svinjsko pečenko, nadevano z marelicami in maslom, pa neko pasirano zelnjavo in pečen krompir, ki ga je prej skuhal?. jade

todija  

član od: 17.12.2006

sporočila: 1

20. dec 2006 20:34

Ja, ta recept sem imela v mislih. Hvala, sarabande in vsi ostali :) todija

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

13. nov 2011 16:49

Že nekaj časa sem iskala vanilijevo pasta, ki jo Jamie zadnje čase tako pogosto uporablja. Končno sem jo našla vendar trenutno ni na zalogi. 

Link za tiste, ki jih tudi zanima http://1001dar.si/vanilijeva-pasta-100ml.html

 

Če bo kdo videl še kje mi naj prosim sporoči.

Suzi

kaja45  

član od: 29.6.2007

sporočila: 95

13. nov 2011 18:17

SUZANAZ hvala za informacijo. Prav tako imajo v dotični trgovini tudi tamarind pasto, ki semjo povsod drugod brezuspešno iskala.

Jamie velikokrat uporabi tudi nekakšno limonino pasto, angleško se ji reče "lemon curd". Če jo boste kje opazili, kar pogumno z besedo na dan :)

kaja45

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

13. nov 2011 19:00

Suzana, jaz sem jo včeraj videla ravno v tej trgovini, ki jo omenjaš, v CityParku. Nisem prepričana, ampak se mi zdi, da je bila od ene druge znamke, v tubi in ne "na pumpico".

Kalpana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. nov 2011 20:59

V tusu imajo suseni tamarind, evromin pol stane. Ga imam v hladilniku vendar se nisem uporabila

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti