Speculaas piškoti

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. dec 2006 17:24

Nena-morje, kaj pa če mora biti testo ohlajeno (mogoče malo manj kot tisto za ribano pecivo)? Sem našla nekaj v tej smeri na ta zadnjem linku, ki ga je poslala LoNA (veliko idej-hvala). Cookie Stamps: Easiest of Gene’s wooden molds to use, chilled balls of dough are imprinted as a stamp flattens them. These include animals, a rose, strawberry, holiday themes and tea party designs such as a Dutch heart, floral heart and four hearts. Gene began making his popular cookie stamps about 20 years ago from pieces of wood too small for anything else. He consigns some of them for sale to marketplaces in Illinois. Če testo ne gre ven, pa (iz istega linka) Finish Is Food Safe Gene Wilson first used vegetable oil to finish his molds so they would be food safe. Then, he discovered a beautiful finish could be applied with two or three coats of a non-toxic, food-safe, salad bowl finish from General Finishes Corp. Using a soft cloth or lint-free paper towels, he brushes on and wipes off the finish, allowing each coat to dry for at least four hours and the final coat to dry 24 hours. The salad bowl finish provides for easy cleaning of the mold after use. This finish transforms cherry wood into a reddish brown that deepens in color with age. LP juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 17. dec 2006 17:26:52

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

17. dec 2006 20:54

Kaj bi mi brez ineterneta, kaj ! Čeprav sem prevajalka za angleški jezik, še nikoli nisem slišala za salad bowl finish???Na eni od spletnih strani, ki jih je dala LoNa je govora o varnishu, kar je lahko finež, lak, politura.... Sem malo potelefonirala mojim nizozemskim prijateljicam, pa mi nobena ni potrdila, da lahko te modelčke mažeš še s čim drugim, razen z rastlinskim oljem.... Mogoče so res preveč sveži (novi) in jih je potrebno kar nekaj časa namakati v olju??? Pa še ena stvar: v tukajšnjih receptih piše, da jih moraš pomokati z riževo ali krompirjevo moko. Sem preverila zakaj. Zato, ker se ti dve moki ne lepita v razpoke!Na eni od teh spletnih strani pa tudi piše, da jih lahko posipate s slakorjem v prahu. Bi bilo za preveriti! Nekatere niste odstopile od naročila, zato vam kar tukaj napišem, da vam jih osebno prinesem, ko pridem 5.1. v Slo. Lahko me kar na Brniku pričakate! Ko sem gledala te cene v Ameriki, se mi pa naši tukaj sploh ne zdijo dragi..... lp Nena Nena-morje

Sporočilo je spremenil(a) Nena-morje dne 12. nov 2008 07:55:48

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. dec 2006 21:23

Tisti stric na linku omenja, da premaže 3-4 krat modelčke... A niso včasih uporabljali za loščenje pohištva čebelji vosek in terpentin? Po moje bi jih samo z voskom enih parkrat, posula z riževo ali pa kromirjevo moko (s sladkorjem(v prahu najbrž) pa ravno ne bi-če testo ne bo hladno, se bo vse skupaj še bolj zalepilo v modelček))stisnila noter bolj hladno testo. A ga povaljaš noter? Bolj teoretiziram, ker čakam na svojo kuhinjo, ki bo enkrat spomladi. Tako vidiš Nena, bom jaz ratala sitna za modelčke šele drugo leto,... Potem bom pa po vsej verjetnosti iskala še modelčke za maslo...Ja, seznam je kar dooolg... Pa lp na Nizozemsko juhica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

17. dec 2006 21:36

Juhica, jaz sem tukaj še 6 let, torej..... ni panike Nena Nena-morje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. dec 2006 22:01

Nena, jaz sem včeraj pekla sepculaase z začimbo, ki si mi jo poslala... Zelo dobri. No, z obliko se nisem obremenjevala. Naredila sem lunice, premazala z beljakom in sladkorjem in posula z grobo mletimi mandlji. sicer je vzelo malce več časa, ampak so lepi in dobri. ( poleg teh sem delala še 4 druge vrste piškotov). Hvala za začimbe, še enkrat. Za modelček ti bom pa še javila, ker bi ga imela za dekoracijo. Da ne boš pretežko nosila in vse... Se itak še kaj slišimo, ne? Lepo se imej, čav, l

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. dec 2006 22:03

Tudi jaz sem med tistimi, ki bi modelčke še vedno imela. Verjamem namreč v tisto, da vaja dela mojstra. Za dobre in lepe piškotke si je pa treba vzeti čas in potem še čas za fotografiranje oz. postavljanje na mizo. Lp riba-ribica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

18. dec 2006 1:26

Tudi jaz sem še vedno za modelčke, verjamem, da se sčasoma unesejo. Aki

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. dec 2006 7:01

Moj dragi predvideva, da je les presvež...............................enako se je meni dogajalo pri panjih.......pa sva modelček malce segrela v mikravalovki in je šlo bolje......

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

18. dec 2006 9:37

Tudi jaz si še vedno želim modelčke. Bomo že pogruntal kako bodo šli piškotki ven. swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti