Šivalni stroj - kakšen

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. dec 2006 13:49

Zdaj me pa zanima, ali ima tudi cikcak šiv, tega nisem našla na linku - tale od Elne namreč. Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. dec 2006 13:59

Imam Elno, ne vem točno, kateri tip, ene srednje cene. Dokler je bila nova, je delala super, po par letih ji pa tudi noben servis ni več pomagal. Recimo takole: simpatična za uporabo, ne pa ravno vzdržljiva in robustna. Če imaš za pošiti več kot 4 plasti blaga, odpove (recimo pri pasu z zankami na kavbojkah - ni šans). Tu ga ni čez mamin stari Bagat, ki po 30 letih še vedno šiva VSE. Za overlock šiv na Elni moram reči, da mi je zelo prav prišel, na primer pri šivanju trenerk in ostalih stvari iz jerseya, tudi brez nogice za gumbnice bi bilo šivanje bluz zelo bridko. Lep pozdrav, Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. dec 2006 18:12

Če stroj dela gumbnice, potem ima tudi cik cak šiv. Pri nakupu je treba ločiti: overlok( entlarco) in šivlani stroj. Gospodinjski šivalni stroji niso za štrapac kot je jeans. Še zaresne šivilje ne vzamejo v delo, ker jim njihove industrijske stroje preveč prisili. Sasa sem videla na svoje oči, ko je čevljar šival približno 15 cm debele stvari ( zaščitne jopiče), ampak to so bili posebni stroji. Drugače pa je na trgu kar precej Bagatovih strojev, ki jih poceni prodajajo, in jih nihče ni uporabljal. To so Bagat Slavica ( pribl l. 1972), Bagat Višnja in Danica ( pribl. 1982) in Ruža. Ta je edina, ki meni ni všeč, čeprav ima rokavnik. Brez izkušenj je pri nakupu problem, sploh zdaj, ko je toliko različnih aparatov na trgu. Luškanih in občutljivih. V Ljubljani je prodajalna Elninih strojev firma Lango Gosposvetska 10 in v Celju, Gosposka ( bivša Zidanskova). Imajo tudi dobro oskrbo z deli. Imam krasnega serviserja, vendar to dela na črno.Vprašajte koga, ki je kdaj delal v proizvodnji kake konfekcije, tam imajo vedno dobre mehanike. Drugače pa menim, da se pri uporabi vedno kaj zlomi in poškoduje. VSo srečo pri nakupu. frina

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. dec 2006 19:05

Jaz imam doma Bagat Slavico, ki sem jo podedovala od babice in ta je res stoprocentna(zašije tudi jeans)! Sem si pa pred leti kupila novo Bagat Unico,za prvo plačo!!! In bila zelo razočarana! Imam jo samo za fine stvari,pa še to raje uporabim mojo Slavico.Tako, da, za domačo uporabo je ta stroj popolnoma vredu! Aja, cik-cak pa sigurno ima! lp, ela

jug frenk  

član od: 4.4.2007

sporočila: 1

13. jun 2007 22:37

a ima kdo elno 7200???? jug frenk

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

14. jun 2007 7:48

Pri nas smo imeli Singerco staro ene 30 let, na njo smo šivale moja mama, sestra in jaz. Ko je začela nagajati je serviser predlagal, da je ne bi popravljali, da je boljše kupiti novo. Potem sva s sestro dobili vsaka svoj stroj PREVILEGE, ki sva ga pa zgonile po ene 5 letih. Sedaj pa imam že 6 let stroj NECCHI, ki mi ga je mož prinesel iz Aldija(pri nas Hofer). Takrat je bil 150 DEM. Šiva ful dobro, motor je sicer malo zmatran ampak dela Ok. Vsake toliko časa je potrebno mašino spucati, pa dela. Tako da cena ne pomeni vse, veliko je odvsno do modela. Predvsem bodi pozorna, da se šivi lako nastavljajo po dolžini in širini, da ni program narejen tako, da se to ne da štelat. Imam pa entlarico od Toyote. Ful uredu mašina, šiva brez problema že 14 let, kot da bi bila nova. Prodajajo jih pa v : http://www.igimex.si/ Želim ti dober nakup. Lp, Klavdija

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

14. jun 2007 9:03

Loni, stroj si verjetno že kupila. Upam, da ti šiva kot bi moral. Jaz malo več šivam, ker si pač garderobo zase (pa za otroke in za mamo) sama šivam. Imela sem Brotherja (ne ravno poceni, oz. za tisti čas najdražjega) pa mi je po nekaj letih opešal. Dve leti nazaj sem pa kupila PFAFF-ovega. So res najdražji stroji, vendar preden sem ga kupila sem obrnila pol Slovenije narobe. Izbirala pa sem med Pfaff in Elno. Šivilje in serviserji so mi vsi svetovali naj vzamem Pfaff. Elna sploh ni slaba in za večino je čisto ok (to pomeni - za občasno robljenje, pa kaj mimogrede pošivati,....), vendar sem hotela nekaj več, da se mi na robu kavbojk ne bi ustavljal. Čisto me je navdušil, ko je dvojni rob od kavbojk ter še par koščkov blaga skupaj prešival kot da je navaden košček bombaža. Takrat sem si mislila super, nekaj takega rabim. In sedaj mi služi več kot sem pričakovala. Ima dvojni transport (poriva blago spodaj - to imajo vsi, in zgoraj), tako da šiva vse vrste blaga brez težav. Ter bobenček spodaj se vrti za 360° v obe smeri. Od tukaj mu tudi moč. Normalni stroji vrtijo pa le omejeno naprej in nazaj. Običajno ko kupujem take stvari, malo manj kot diplomiram iz tega. Namreč sem tega mnenja, da nisem tako bogata, da bi kupovala najceneje, sploh pa take stroje. Če že moram dati neko vsoto, raje dam še malo več in je stvar kot mora biti. Mogoče sem za take stvari malo bolj zahtevna. Vsekakor pa sem se izogibala elektroniki. Stoj, ki ga imam je popolnoma mehanski. Elektronika je "fancy" dokler se ne pokvari. Če pa se pokvari, pa denarnica krepko občuti . Vsekakor pa ne bi kupovala stroje za 150 E (po starem cca 30.000 sit), ker so to stroji za skoraj enkratno uporabo. Stoji, če jih hočete malo dlje uporabljati naj bodo od 400 E naprej. V bistvu ta poceni stroje vam niti serviserji ne bodo hoteli popravljati. Upam, da mi nihče ne zameri, če ima poceni stroj, vendar vzemite to kot nasvet od ene, ki stroj uporablja skoraj vsak dan. (Sem čisto obsedena z šivanjem). LP Winnie

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2007 8:54

Winnie, verjela ali ne, ga še nisem, ker se nisem znala odločiti, kaj točno bi rada. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. jun 2007 11:02

Madona, Loni, ti pa si cagarca Pa sem mislila, da se jaz dolgo odločam za entlerico No, ja, saj zdaj v bistvu samo čakam na plačo Ja, premisli, koliko boš šivala: za bluzice in robit hlače, ki NISO kavbojke, je skoraj vsako s* dobro... Za prišit zanke za pas na kavbojke ni dober skoraj noben - vsaj moja Elna se strašno pritožuje, pentlja in tečnari, pa je bila taka za eno povprečno plačo, če se ne motim (dobila sem jo kasneje, od mami, ker je ni znala uporabljat)... Ima pa lepe šive, čeprav bi jaz rajši, da mi šiva trde materiale več plasti brez pritoževanja... Tak da razmišljam, da si bom enkrat nabavila enega starega Bagata, Slavico ali Višnjo, ti so res ok stroji za taka groba dela, za kake bluzice mogoče preveč robustni in nimajo posebnih šivov. Ampak za to bi itak rabila samo ravni in cikcak šiv. Elno 7200 sem tudi jaz gledala, ker mi je tako všeč tisti dolgi rokavnik in ker delam veliko krpank (patchworka) in prešitih odej (quilting), zdaj bo tega še več... Ampak ni za vse in ima prednost overlock, ki ga bom bolj rabila, ker mi je moja Elna 3007 spila živce in kri in še kaj, ko sem z njo probala šivat el. materiale. Saj ne rečem, da na koncu ni ratalo, ampak šiv ni tako lep kot tovarniški, čeprav je ljudem majca recimo čisto všeč in so vsi navdušeni, a ti si sama zašila... Odvisno, koliko hočeš od stroja, toliko pa daj denarja... Jaz čem veliko in si bom zdaj kupila dober overlock, ker se mi zdi, da se mi to splača... Nekomu, ki šiva 1x na mesec, bo pa to stran metanje denarja... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti