Brskalnik ali kaj drugega

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. dec 2006 18:48

Ah izgleda, da bo res treba nehati sodelovati na forumih saj itak nekateri o vseh temah vse najbolje vejo. Če kaj vprašaš ni prav (takoj dobiš nazaj kontro in "strokovno" obrazložitev dolgo pol strani, ki nima veze z vprašanjem), če poiščeš link ni prav. Sicer mi že malo hormončki nagajajo pred porodom ampak tole pa mi je že malo too much. Pa tako luštna je bila kulinarika še par mesecev nazaj, zdaj pa mi gre vsak dan bolj na živce. Najbolje, da foruma sploh več ne berem, ker me skoraj vsakodnevno spravlja v slabo voljo. Sorry ampak ne morem biti več tiho. Najbolje, da presedlam na kakšen "otroški" forum. jade

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

7. dec 2006 19:01

Jade, ne vem na koga to leti. Mislil sem izključno taka sporočila: 1. sporočilo: Dajte mi prosm najt kakšne dobre torte, ker b rada naredila torto. xy 2. sporočilo: link www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1 link www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1 link www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1 link www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1 link www.kulinarika.net/recept.asp?ID=1 aa 3. sporočilo: A sam tok? xy Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. dec 2006 19:03

Jade,jaz se priklapljam za tvojo lokomovito. Če se ne bo nič novega dogajal,bo dolgočasno in tudi obiskovalcev bo vsak dan manj. Vesna Leben

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

7. dec 2006 19:19

Ne vem no, meni se zdi da je obiskovalcev vsak dan več in ne obratno... Sama nimam pluska, vendar tudi nikoli ne utrujam s tem naj mi kdo išče kakšne linke. Če se le da si to kar potrebujem poiščem sama. Če bi rabila več, bi plačala pluska. Mislim pa, da v osnovi Vendelinino sporočilo ni bilo mišljeno na to temo, temveč na splošno - nanašala se je na iskanje po svetovnem spletu. ivonja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. dec 2006 19:20

jade je napisal/a:
Ah izgleda, da bo res treba nehati sodelovati na forumih saj itak nekateri o vseh temah vse najbolje vejo. Če kaj vprašaš ni prav (takoj dobiš nazaj kontro in "strokovno" obrazložitev dolgo pol strani, ki nima veze z vprašanjem), če poiščeš link ni prav. Sicer mi že malo hormončki nagajajo pred porodom ampak tole pa mi je že malo too much. Pa tako luštna je bila kulinarika še par mesecev nazaj, zdaj pa mi gre vsak dan bolj na živce. Najbolje, da foruma sploh več ne berem, ker me skoraj vsakodnevno spravlja v slabo voljo. Sorry ampak ne morem biti več tiho. Najbolje, da presedlam na kakšen "otroški" forum. jade
Jade, pa ja ne misliš resno, kaj zdaj zaradi nekoga ,ki nonstop teži, bodo ta boljši odšli? Že samo uporabniško ime, ki si ga je izbrala pove vse Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. dec 2006 20:17

Čakajte no, malo, punce, saj ni tako hudo. Vendelina je pač ženska s svojim prepričanjem in nam je to natresla, ni ne prva in ne zadnja. Tudi jaz sem že kdaj kaj spraševala po forumu in sem dobila servirane linke, marsikomu pa sem tudi jaz kakšnega posredovala. Smo takšni in drugačni. Je pa ežoj s tistim prirejenim Konfucijevim pregovorom povedal bistvo...Iz lastnih izkušenj vem, da sem se sama tudi preko Kul slo naučila brskanja po drugih spletih, olajšano mi je bilo toliko, da sem imela že link...ki mi je bil potem iztočnica za naprej... Res pa je tudi, kot piše Jernej, da je težko odgovarjati nekomu, ki bi spekel eno dobro torto...pa daj povej vsaj, kakšno, čokoladno ali sadno, da se ne bomo vsi zakadili v vse linke tega sveta...ali pa posreduješ link recepti.co.yu, pa naj si vsak sam kaj najde...Ker meni je dobra ena torta, tebi pa neka povsem druga. Tako da jaz ne bi zaostrovala te debate. Saj ni treba takoj popljuvat nekoga, ki ima pač nek svoj stil. Meni gredo tudi v trgovini, sploh v delikatesi,najbolj na jetra neodločneži, ki mu mora mesar tri krat obrnit vsak kos mesa, pa še vedno ne ve, kaj bi.... Po moje je vendelina hotela reči, da bi se kdaj kdo lahko malce potrudil tudi sam in kaj izbrskal, ne pa da takoj išče pomoč tu pri nas...Pa saj imamo izbiro: tisti, ki hočemo, pomagamo, tisti ki ne, pač ne...In še vedno nas je precej takih, ki bomo poslali kak link (jaz jih na žalost ne znam naložit več zapored in poslat v paketu, kot nekatere med nami - hvala jim), ne glede na to, kaj si o tem misli naša vendelina. Ki je, kakor koli obračamo, popestritev Kul slo. In zato dajmo uživat v različnostih, ne pa da se zaradi tega pričkamo! Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. dec 2006 21:31

Meni tud grejo na živce vprašanja v stilu nekaj moram skuhat za to in to priložnost, povejte kaj. In potem je ob istem času odprto vprašanje za rojstni dan, za večerjo, za kosilo... A je tako težko kakšno podobno vprašanje pogledat in izbrat nekaj. Podobno je vprašanje moram speči torto ali pecivo. Pri toliko straneh o pecivu na forumu in v bazi receptov, boš pa ja zadel en recept, ki ti bo ustrezal, pa lahko sam najbolje presodiš po svojih sposobnostih ali je zahteven ali ne (v veliko pomoč so tudi mnenja pod recepti), sam najbolje veš, ali gostje jedo to vrsto jedi, ali je primerno njihovim letom in podobno. Potem po parih sporočilih idej, se pa oglasi in pove, da tega ne zaradi tega, drugega zaradi onega, magari bi takoj jasno izrazil konkretne želje, ne pa da napišeš nevem koliko postopkov, potem pa ni dobro - pretežko, ne mara tega ali onega. Mislim, da je problem tudi v tem, ker se take teme dovolijo, se ne brišejo in ne združujejo. Verjamem, da bi imel Jernej nekaj časa veliko dela in da on zagovarja naj vsak sam presodi, kaj je pametno in kaj ne, ampak po nekaj časa bi ljudje sami začeli razmišljati ali naj odpre vprašanje ali pobrska. Ne verjamem, da ti bo fajn, če bo tvoja tema vedno preusmerjena z obrazložitvijo, da podobna ali enaka že obstaja. Pa tudi marsikdo vidi vsak dan nekaj takih vprašanj, pa si misli, bom pa še jaz vprašal, če tudi drugi lahko. Tako pa je odprtih nešteto forumov in včasih je že težko najti nekaj, o čemer se je razpravljalo samo en mesec nazaj, ker ga preprosto ne vidiš med vsemi kakiji, večerjami, rojstnimi dnevi in tortami. Če samo pogledaš koliko strani tem obstaja, te kar mine. Pa da ne bo pomote, ne moti me, če kdo sprašuje. Sama pač tistih tem ki me ne zanimajo niti ne berem. Samo svoj pogled na ta problem sem hotela predstavit. lp matilda

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

7. dec 2006 21:33

Bravo mamamia! Uživajmo v drugačnosti! Če bi bili vsi enaki, če bi vsi vse znali enako in vsi pekli enako pecivo....enaki recepti?........potem bi bilo naše življenje en sam dolgčas.Naše kulinarike pa ne bi več rabili. Tudi jaz nisem najbolj spretna z računalnikom, ampak mogoče pa bom čez nekaj časa tudi jaz znala prilepiti link, ali pa še kaj drugega. Zato pa podpiram vsako pomoč in še posebej tistega, ki je pripravljen pomagati. Res pa je, da lepa beseda lepo mesto najde, še bolj pa prijazni hvala nadomesti izgubljeni čas, ko se nekdo trudi za nekoga. Zato bodimo različni in si še naprej pomagajmo. Kyara

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

8. dec 2006 11:58

Vandelina tebeje pa vedno fino brat. Ežoj pa ponavadi doda pikico na i. Kyara to pa, po moje, je vprašanje na mestu. Če imaš link nekje napisan (v Wordu, na spletni strani....), se z miško postavi na začetek linka, pritisni levo miškino tipko, povleci po linku, tako da ga označiš, nakar spustiš tipko. Ko je cel link označen (pobarvan modro), klikni na njega z levo tipko, odprlo se ti bo okence in ti med drugim ponudilo možnost kopiranja, kamor tudi klikneš. Tako imaš link shranjen v pomnilnik (clipboard) računalnika. Shranjen bo ostal, dokler na ta način ne shraniš česar drugege, ali pa ugasneš računalnik. V sporočilo pa ga dodaš, tako, da z desno miškino tipko klikneš na mesto kjer želiš, da bo postavljen link, spet se ti bo pojavilo okence, in izbereš "prilepi". In to je to. Na ta način lahko prenašaš dele besedila, v nekaterih aplikacijah (word, nekateri E-mail programi...) pa tudi slike. Če bi pa rada v pomnilnik shranila link kjer se trenutno nahajaš, pa v okencu "Naslov" brskalnika klikni z desno tipko in link se ti bo označil, ob enem pa ti ponudil možnost shranjevalnika v pomnilnik. To je to. Upam, da sem pomagal in sem bil vsaj malo razumljiv saj nisem ravno Miha Mazzini LP Vlado

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. dec 2006 12:28

Vlado je napisal/a:
Vandelina tebeje pa vedno fino brat. Ežoj pa ponavadi doda pikico na i. Kyara to pa, po moje, je vprašanje na mestu. Če imaš link nekje napisan (v Wordu, na spletni strani....), se z miško postavi na začetek linka, pritisni levo miškino tipko, povleci po linku, tako da ga označiš, nakar spustiš tipko. Ko je cel link označen (pobarvan modro), klikni na njega z levo tipko, odprlo se ti bo okence in ti med drugim ponudilo možnost kopiranja, kamor tudi klikneš. Tako imaš link shranjen v pomnilnik (clipboard) računalnika. Shranjen bo ostal, dokler na ta način ne shraniš česar drugege, ali pa ugasneš računalnik. Ko je link ( internetni naslov ) označen, klikneš na DESNO tipko in odprejo se ti možnosti in izbereš kaj želiš z linkom početi. lp,
vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti