Kako pripraviti artičoke

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

tema odprta - 6. dec 2006 22:00 | ogledi: 29.114 | odgovori: 9

Danes kupila artičoko in me zanima kako jo pripravljate?

Hvala!

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. dec 2006 22:12

Potrebuješ: 12 artičok, 3 stroke česna, veliko petršilja, pol kozarca olivnega olja, sok limone, 3 žlice moke, sol, poper. Sveže artičoke očistiš, odrežeš krovne liste, odstraniš notranjost in stebla. Dna artičok daš v vodo z limoninim sokom (ostanejo potem bela). Olje segreješ, daš noter česen, ko zadiši takoj ven z njim. Nato razdeliš po posodi dna artičok, kater predhodno povaljaš v moki, potem jih popražiš, začiniš in doliješ juho. Pokrito dušiš . Artičoke posoliš preden jih odstaviš z ognja. Ko so dna mehka jih predevaš na ovalen pekač (pa tudi kateri drugi, samo da je ta lepši), pokapaš s tekočino, v kateri so se dušila ter potreseš z veliko sesekljanega petršilja. (to je recept za 6 oseb; pač prirediš na manj, saj ni problem). titta

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

6. dec 2006 22:19

hvala! A, jo lahko tudi ocvreš?

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

7. dec 2006 8:55

JA, LAHKO. sem že jedla ocvrte, delala pa še ne. poiskusila bom pridobit recept. titta

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

7. dec 2006 20:38

A, ima mogoče še kdo kašnen recept za pripravo artičoke?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

7. dec 2006 21:52

moje iskušnje z artišokam niso ravno najbolj dobre.užiten je le notranje mehkejše meso,in pokrivni del cvetnih listov.največ je odpadka.mogoče pa sem preiskušala nepravilno pripravljene ali celo prezrele.me zanima kake iskušnje imate z njimi.by ena mš

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

7. dec 2006 22:34

Zunanje liste od aritičok obrežem (eno do dve vrsti,ker so zelo trdi).Konice ortičoke tudi odrežem,operem jih slami vodi,ter liste razširim ,potresem z kruhovimi drobtinicami ,ter sekljan peteršilj in česen. Artičoke zalijem z vodo, solim,ter zabelim z zličko olivnega olja ,kuham zelo počasi. .Čas kuhanja je odvisno od artičok. LP Mara mara12

mijagaja  

član od: 28.3.2009

sporočila: 40

23. mar 2011 22:01

danes jih je naredil moj oče...očisti jih kot opisujete, potem pa je naredil slastno omakico-šugico:na čebuli prepražil kocke pršuta in jih, ko oddajo sokec zalil s paradižnikovm iz konzerve in pokuhal, toliko, da se omakca zgosti...V to omakco je položil predhodno malo pokuhane v limonini vodi artičoke in jih skupaj z omakico na zmernem ognju pokuhal, ene 15 min...ne morem prehvalt. Listi od zunaj se jejo tako, da vsakeg a posebej damo v usta in z zobmi postrgamo prelestno dober "mesek"iz njih....torej dela veliko in počasni užitek..res kraljevsko, Zraven postreže riž in solato...

 

mijagaja

majda.d  

član od: 26.7.2010

sporočila: 9

24. mar 2011 19:27

Jaz jih delam podobno kot Mara 12, le nadevu dodam nariban sir. Torej, za vsako artičoko predvidim cca.  dve čajni žlički drobtin, dobro žličko (lahko tudi več) naribanega sira, sol, poper, sesekljan peteršilj in česen. Razprem artičokovo rožico in z žličko  v notranjost za listke nafilam to maso. Na vrh vlijem še kapljico olivnega olja ( res samo kapljico ali dve). Poizkusi, potem delaš po občutku. Seveda, jih dam še kuhati.

majda.d

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. mar 2011 2:59

Večkrat kupim zmrznjene polovičke artičok in jih dajem na pizze, v rižote ali pa kot dodatek k omakam.

 

Sveže pripravljam samo na tale način, ker res bolje pripravljenih še nisem jedla.

http://www.kulinarika.net/recepti/12157/predjedi/artico

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti