Pite - zamrzovanje

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 23. nov 2006 21:09 | ogledi: 13.470 | odgovori: 10

Zopet se obračam na vas za en majhen nasvetek.

Danes sem namreč naredila za kosilo (no, bolj večerjo) pito (iz krhkega testa) z nadevom iz mešanih gob, brokolija in sira. Zanima me, če lahko dam zmrznit, kar je ostalo. Skrbi me namreč, kako bo po zamrzovanju s testom.

Aja, pa bom mimogrede vprašala še to. Po originalnem receptu bi morala narediti testo z: rjavo riževo moko, koruzno moko brez glutena, margarino, krompirjem in sirom. Zanima me naslednje: če se da pri nas sploh dobiti zgoraj navedeni moki in pa, če imate kakšne izkušnje z delanjem krhkega testa s krompirjem. Jaz sem danes naredila kar navadno krhko testo, saj nisem vedela, v kakšnem razmerju naj mešam navadno belo moko in krompir in po kakšnem zaporedju naj mešam sestavine.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

Nika

Temo je spremenil(a) nike dne 23. nov 2006 21:16:41

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

23. nov 2006 21:17

jedi z gobami sicer ne zamrzujem, drugače pa se pite povsem v redu obnesejo tudi po zamrzovanju. Testo ostane enako kot je pri nezamrznjenih pitah naslednji dan. Lisa

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

24. nov 2006 11:55

Navadna bela moka in krompir mešaš v razmerju tako, da se ti več ne prijema na roke. Verrjetno je potreben tudi jaček, da drži zadevo skupaj. To je v bistvu testo za svaljke ali njoke. Lahko pa dodaš tudi notri nekaj skute. No vsaj jaz naredim tako. swarovski

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

24. nov 2006 12:29

swarovski je napisal/a:
Navadna bela moka in krompir mešaš v razmerju tako, da se ti več ne prijema na roke. Verrjetno je potreben tudi jaček, da drži zadevo skupaj. To je v bistvu testo za svaljke ali njoke. Lahko pa dodaš tudi notri nekaj skute. No vsaj jaz naredim tako. swarovski
a tako, kot da bi delala testo za njoke?? pa pride uredu - izpade tako kot krhko testo?? nike

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. avg 2011 19:26

Bom napisala vprašanje kar tukaj čeprav je tema stara. Ker imamo letos veliko jabolk bi rada pripravila nekaj jabolčnih pit do faze zadnje peke, potem pa bi jih zamrznila. Zanima me če je kdo to že delal in kako se mu je obneslo? 

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. avg 2011 19:34

Krasno se obnese, pa tudi že pečena pita se lahko da zamrznit in je po tem, ko se na sobni temperaturi odtali okusna kot sveže pečena. Tako da kar brez skrbi, pripravi čim več dobrih pit, jih zamrzni in potem sproti peci.Z užitkom bi jo pojedla en kos zdajle.

zeta

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

17. avg 2011 19:40

Ravno še eden je ostal od zadnje :). Hvala za informacijo. Se bom najbrš res lotila v prihodnjih dneh ja. 

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. avg 2011 20:01

Potrjujem, super se obnese, bolje kot že pečena zamrznjena.

tulka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. avg 2012 19:01

Vprašanje. Ako naredim krhko testo za amercian pie in podobne pite, lahko del testa zamrznem v prozorni foliji in uporabim po potrebi, ali bodo nastale kakšne težave?
Konče izdelke sicer uspešno zamrzjujem, ampak testa še nisem.

Hvala za odgovor

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

4. avg 2012 19:13

Seveda lahko bilokakšno krhko testo zamrzneš.Že narejenega zaviješ lepo v prozorno folijo in v zamrzovalnik znjim.

Sama ga sploščatim,da se prej odmrzne.Odmrzneš pa ga lepo počasi v hladilniku.Preveč na toplem ga ne odmrzuj.

Vrtejbenka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. avg 2012 4:46

Vrtejbenka: HVALA LEPA za uspešno odpravljen dvom v zamrzovanje testa. Imel sem filing da se da, a sem se vseeno raje prepričal. Zato pa imamo kulinariko! Več glav več ve. Hvala ti iz srca!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti