Dieta po operaciji slepiča

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

tema odprta - 22. nov 2006 22:05 | ogledi: 37.308 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

moja 13 letna hčerka je bila danes operirana zaradi gnojno vnetega slepiča.

Vnetje je trajalo že nekaj časa in je precej izčrpana. Čez nekaj dni pride domov in bi se rada pripravila na njen prihod. Vem, da zdravniki priporočajo lahko hrano, vendar imam občutek da mi bo zmanjkalo idej. Predvsem me zanima česa se mora izogibati oz. kako moram pripraviti hrano.

Vesela pa bom čimveč vaših predlogov.

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

22. nov 2006 22:12

Draga Trixi, je naj kar ji paše in čim bolj normalno. Mogoče se naj izogiba le kakih stvari, ki sicer napenjajo. Uživa naj dovolj tekočine. Čim prejšnje okrevanje. božena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. nov 2006 22:28

Izogibaj se predvsem hrane, ki napenja: fižol, grah, cvetača, ohrovt, kislo zelje sladko zelje, vse ostalo lahko poje, pa naj ne bo preveč začinjeno ali preveč slano. Surova zelenjava tudi ne pride v poštev, vsaj za nekaj časa. lp Anamarija

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

23. nov 2006 7:30

Kolikor je meni znano dobijo bolniki po operaciji slepiča napisano dieto, ki se jo morajo držati najmanj pol leta po operaciji. Izogibati se mora belem kruhu, jajcem, agrumom,.... predvsem pa mora veliko piti. Sicer je pa že anamarija napisala česa na splošno naj bi se izogibala. Levinjav

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

23. nov 2006 8:29

Levinjav, tole, kar si napisala mi bolj diši na dieto po operaciji žolča, da ne bova Trixi preveč prestrašili. Pozdrav! Ava

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

23. nov 2006 8:38

Levinjav je napisal/a:
Kolikor je meni znano dobijo bolniki po operaciji slepiča napisano dieto, ki se jo morajo držati najmanj pol leta po operaciji. Izogibati se mora belem kruhu, jajcem, agrumom,.... predvsem pa mora veliko piti. Sicer je pa že anamarija napisala česa na splošno naj bi se izogibala. Levinjav
?? To pa težko verjamem, da drži. Sama sem bila operirana tako slepič pa potem še ileus, pa nisem nobene diete za pol leta dobila. Kot so napisale ostale gospe, izogibat se je treba prvi mesec hrane, ki NAPENJA in /ali ZAPIRA, jesti pa VEČKRAT PO MALEM. To je vse. Neži If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going!

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

23. nov 2006 9:13

No nekaj takšnega so dali moji nečakinji v Kliničnem Centru po operaciji slepiča. Je pa res da so se diete tokom let spremenile, ko sem bila jaz v najstniških letih operirana na slepiču so mi samo rekli, da ne smem jesti mandarin in pomaranč. Bog si ga vedi. Levinjav Sporočilo je spremenil(a) Levinjav dne 23. nov 2006 10:06:43

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

23. nov 2006 9:20

Tudi od moje operacije je minilo že več kot 15 let, vendar vem, da so mi v bolnici dali navodila za en mesec diete. Jedla sem same lahke stvari brez maščobe npr. riž, kuhan na vodi ipd. Nekaj časa nisem smela jesti sadja. Najbolje, da se posvetujete z zdravnikom. strelka

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

23. nov 2006 10:30

Ne vem sicer, kakšno dieto naj bi predpisali, vem le to, da so meni pred 3 leti odstranili 3o cm črevesja skupaj s slepičem zaradi raka, takoj po operaciji (no ja, ko nisem imela več infuzije) pa so mi rekli, da lahko jem vse kar želim??, le sveže zelenjave in sadja naj se nekaj časa izogibam. V Rogaški pa smo dobili že po 14 dneh fižolovo juho in podobno. Toliko o nasvetih uradne medicine. Sama se tega nisem držala in sem ubrala dieto, ki jo izvajam še zdaj, saj če prebavila ne delujejo v redu, je vse ostalo zaman. ZIMA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. nov 2006 11:23

Za slapič pa ni nobene posebne diete, samo kot so že napisale, itogibanje hrani, ki napenja. Tudi sveže sadje je dovoljeno, agrumi, ne pa banane. Jabolka lahko, vendar olupana. Pa na začetku nič težkega dvigovat in nositi. Kyara

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. nov 2006 11:46

V vsakem primeru pa ogrmno vode. Dobro hidrirano telo se hitreje regenerira. Če pa je izčrpana kot praviš, pa ji pripravi dobro domačo piščančjo juho (le maščobe dobro odstrani), kakšno špinačo, da bo dobila zalogo železa. Malo se še pozanimaj v katerih stvareh je veliko vitamina E, saj ta močno pospešuje celjenje. Pa hitro okrevanje! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti