Modelčki za spekulass

SPELAM  

član od: 3.9.2001

sporočila: 52

27. nov 2006 9:05

Bila v soboto v Avstriji. V njihovem Šparu imajo plastičen valarček za izdelavo teh piškotov (različni motivi so na valarčku). Zreven so še 3 recepti - seveda v nemščini. Cena : prib. 7 EUR. Jaz sem ga kupila in sedaj moram dobiti samo še začimbe in potem se jih lotim. Toliko hvale sem slišala z vaše strani, da me čisto notr potegnilo in sem bila vesela ko sem zagledala ta valarček. LP ŠPELA

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

27. nov 2006 9:13

Predvidoma jutri, v torek, stopim do gospe in potem bomo videli, kaj bo od peke letos. Lp Dolores

mlada kuharica  

član od: 26.1.2007

sporočila: 111

3. mar 2007 13:44

vem da sem zelooo za časom, ampak dejale ste da če ne boste dobile, da boste letos tudi šle v akcijo! letos sm tukaj gori nova, tako da me zanima če ste kaj dobile, ker se jaz tudi priporočam, ker te piškote naravnost ooobožujem in so moji najljubši!!! tako da bi tud sama rada pekla! lep pozdrav, mlada kuharica mlada kuharica mlada kuharica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. mar 2007 13:52

mlada kuharca, dokler nimaš modelčkov, peci lomjene spekulase (speculasbrokken), so ravno tako dobri.

Tale recpt je Nena-morje enkrat dala na en forum tule:
Nalomljeni dišeči keksi (Speculaasbrokken) Holandske kekse speculaas verjetno vse poznate, delajo se z modelčki, ta masa je enaka, samo ne potrebujete modelčkov, ker kekse nalomite. Recept: 200 gr namenske moke 125 gr rjavega sladkorja 2 čajni žlički dišav za speculaas noževa konica soli 150 gr hladnega masla 1 jedilna žlica mleka
Dobro premešamo moko z začimbami, sladkorjem in soljo. Maslo režemo v majhnih koščih v moko in hitro gnetemo, roke imejmo čim bolj hladne.Na koncu dodamo še mleko in vse skupaj zamesimo v gladko testo.Testo zavijemo v prozorno folijo in damo v hladilnik za 24 ur. Pečico segrejemo na 175 stopinj. Testo razvaljamo v pravokotnik debeline 1 cm, ga damo v manjši pekač na peki papir in pečemo približno 30 minut. Pečeno ohladimo na mrežici, ohlajeno nalomimo na večje koščke. Dobimo cca 500 gr keksov. Pri nas dobite dišave speculaas v trgovinu, v Sloveniji jih pa nisem zasledila.Vendar, ni problema!!!Zmešajte enake količine fino zmletih dišav: kardamoma, cimeta, klinčkov, ingverja ter belega popra in dobili boste dišave za te kekse, za katere nizozemci pravijo, da te delajo srečnega, ko jih poješ!!! Prilegajo se krasno k jutranjemu čaju ali kavici!
rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 03. mar 2007 13:53:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti