Darila za praznike

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

23. nov 2006 11:24

Ariella, to je pa super ideja. Vse lahko narediš sam, pa še zelo lično zna biti. Lp Dolores

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

23. nov 2006 11:51

mimika je napisal/a:
Razmišljam, da bi šla na tečaj pralinejev k mojstru Goljatu. Ravno danes sem z njim govorila in mi je rekel, da je to zelo priročna reč za novoletna darila. Da se učijo same take, da ne rabiš nobenih posebnih pripomočkov. Sicer pa delam domače šnopčke, pa piškotke, pa kakšen dober čaj kupim. Pa domačo baziliko v oljčnem olju in še kaj drugega iz domače shrambe. Skratka take sladke drobnarije podarjam. mimika
O Mimika jaz bi tud šla! Samo na žalost mi ne bo zneslo. Kaj ima ta mojster samo v Škofji Loki tečaje? Al je kej "mobilen"? No, če se le odločiš, da greš, bi te pa prosila, če bi delila kake koristne nasvete z nami:) Ker se ravno spravljam delat praline ( nekaj nasvetov sem že dobila od mamamie) pa kdove kaj bo ratalo ven. Sem pa na Goljatovi strani videla slikco od enih pralin in zgledajo... Čudovite! vanya

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. nov 2006 12:47

vanya, vse o goljatovih tečajih imaš, skupaj z razporedom in temami posameznih tečajev, za dva meseca v naprej, v reviji Dober tek. Tudi jaz se odločam, da bi končno enkrat šla k temu mojstru se kaj učit. Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

23. nov 2006 13:54

Vanya, če se bom odločila za tečaj, bom z veseljem delila znanje. Vendar nisem prepričana, ker sem v grozni časovni stiski in delam po 12 ur na dan. Upam, da bom novo leto sploh dočakala ob tem tempu. Ravno včeraj sem razmišljala o tečaju in prišla do sklepa, da nima smisla. Ne bom imela časa, da bi kamorkoli šla ali kogarkoli obiskala. Torej ne rabim novoletnih daril. Joj, kakšni prazniki se mi obetajo. mimika

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. nov 2006 14:12

Nikjer pa nič ne piše o ceni tečajev ali pa samo jaz ne najdem??? Je katera seznanjena z njimi? jessy6

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

23. nov 2006 14:18

jessy6 - tečaj traja od 17. - 20. ure. cena 8000 sit (material za pripravo jedi, pisno gradivo) Rebeka

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

23. nov 2006 17:55

Predlani so moja darila izgledala takole - za vsakega sem kupila eno manjšo pleteno košarico, v katero sem dala en čisto poceni CD z različno glasbo, kaj je pač komu bilo všeč (ali pa tudi ne ? ;)), potem sem kupila različne oreščke (mandeljne, orehe, lešnike,...), katere sem vsula v eno veliko posodo, dobro premešala in to mešanico zapakirala v ene manjše vrečkice cca. 100 g je imela vsaka. V vsako košarico sem dodala še čokolado, mandarine in dišečo svečko. Košarice sem nato zavila v ovijalni papir in na vrhu privezala še svoj ročno narejen aranžma iz smrekove vejice, posušene pomaranče, cimetove palčke in oreha z lupino)... Darila so vsi tako občudovali, da nekateri sploh niso želeli odpreti. Upam, da sem kaj pomagala! Sporočilo je spremenil(a) Marna dne 23. nov 2006 17:55:39

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

23. nov 2006 19:58

Punce, dobre ideje! Pred leti sem se še lotila kakšne zadeve, zdaj pa pri dveh majhnih otrokih nikakor ni časa. Pred 3. leti sem kupila kovinske škatle, doma spekla nekaj različnega peciva in to podarjala. Danes se spomnim samo to, da sem zadnja 2 tedna pekla kot nora (nekaj je bilo medenjakov, katere se speče že prej). Ampak občutek je bil dober. No, mi (bližnji sorodniki) smo se predlani zmenili, da bomo obdarovali samo otroke, ker imamo resnično vsi vse in se nam je šara (ja, res je bila šara) samo nabirala. Pa se tisto leto tega nismo držali in se tega spomnili šele januarja. Lani pa smo res obdarili le otroke in vsem se je videlo, da smo bolj sproščeni. Lp, Asja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti