Plinski štedilnik nagaja

Lenocka  

član od: 29.10.2006

sporočila: 1

tema odprta - 29. okt 2006 13:48 | ogledi: 16.111 | odgovori: 19

Zadnje čase vsakič, ko zmanjšam ogenj na plinskem štedilniku, ogenj ugasne. Mislim da ni treba posebej poudarjati, da je to precej nadležno. Čez nekaj časa nameravamo obnoviti kuhinjo, ampak do takrat bi raje še obdržali ta štedilnik in menjali komplet celo kuhinjo.

Poskušala sem že očistiti malo luknjico ki dovaja plin, vendar dokaj neuspešno. Če ima kdo kakšno idejo ali izkušnjo s tem bi bila zelo vesela, če bi jo delil z mano.

Lenocka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

29. okt 2006 15:10

Tudi pri nas se je to pred leti dogajalo in smo nabavili nov štedilnik, saj imamo plinskega posebej, mislim, da se mu reče Kekec. Stari je vzdržal dobrih 15 let. Se povsem strinjam, da je to zelo nadležno. riba-ribica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. okt 2006 15:38

Najbolje bi bilo, da vprašaš v plinarno, tam bojo sigurno vedeli za kaj gre, ker s plinom se ni za hecat. Meni je pred leti tudi ugašal, tako, kot si napisala in sicer takrat, ko je bila prižgana pečica. To se je zgodilo zaradi slabe izolacije. Če štedilnik odpreš od zgoraj vidiš, da je pod kuhalno ploskvo steklena volna kot izolator, no in ta volna se je posedla. LP

nenči  

član od: 25.10.2005

sporočila: 165

29. okt 2006 15:40

Tudi meni je tako nagajalo.Poklicala sem serviserja ,ki popravlja štedilnike, očistil je šobo, pa se je uredilo. Pa še nič ni računal.Poskusi. nenči

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. okt 2006 18:38

sama tega ne moreš uredit ( razen če imaš kjerga , moža, sina, brata....... tehnično nadarjenega ). Na ventilu za plin so " vijaki " s katerimi se regulira max in minimum gorilnika. ežoj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

31. okt 2006 20:48

Te vijake za reguliranje plina smo mi dobili zraven ob nakupu štedilnika. Mož je potem sam naštimal količino oziroma jakost plina pri maksimalnem odprtem in pri minimalnem. Če nimaš tega ključka, pa pojdi na servis, da ti to uredijo. Kyara

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

1. nov 2006 6:44

Kyara je napisal/a:
Te vijake za reguliranje plina smo mi dobili zraven ob nakupu štedilnika. Mož je potem sam naštimal količino oziroma jakost plina pri maksimalnem odprtem in pri minimalnem. Če nimaš tega ključka, pa pojdi na servis, da ti to uredijo. Kyara
Normalno da so ti vijaki zraven saj so že v ventilu za regulacijo plina. Običajno pa dobiš zraven plinskega štedilnika dodatne šobe ki so za drugo vrsto plina kot so tiste ki so nameščene na gorilniku. Tako da če ne deluje dobro s šobami ki so že vgrajene se jih zamenja s priloženimi. Nikita

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. nov 2006 7:07

Nikita, stvar ni tako enostavna. Druge šobe so namenjene naravnem plinu, ki ima v sestavi vglavnem vodik in metan in ta kombinacija ima manjšo gostoto od mešanice butan-propan iz jeklenk. ežoj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

1. nov 2006 7:16

meni se zdi tista varianta z izolacijo še najbolj možna. Tudi pri nas smo imeli isti problem, pa je serviser rekel, da je kriv tudi termostat, nekaj je popravil, vendar ni bilo dolgo dobro. Sicer pa je bil štedilnik star več kot dvajset let in smo ga nato s kuhinjo vreed zamenjali. Ampak mama je pa kar dolgo jamrala, ko je kuhala nedeljska kosila. matilda

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

1. nov 2006 8:28

ežoj je napisal/a:
Nikita, stvar ni tako enostavna. Druge šobe so namenjene naravnem plinu, ki ima v sestavi vglavnem vodik in metan in ta kombinacija ima manjšo gostoto od mešanice butan-propan iz jeklenk. ežoj
In kaj sem jaz drugega povedala v prispevku? Nikita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. nov 2006 10:13

O, si povedala nekaj povsem drugega, nikita. Napisala si, da naj zamenja šobe z drugimi. Če bi se Lenocka držala tvojega nasveta, bi uporabila NAPAČNE šobe. Nisem pretirano tehničen tip, mi je pa jasno, da to ne bi bilo OK. Torej - ežoj je imel prav, ko je komentiral tvoj zapis. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti