Revmatolog

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 24. okt 2006 16:28 | ogledi: 12.455 | odgovori: 24

Jutri imam pregled v Ljubljani pri revmatologu,pa me zanima če je katera/i že bil/a in kako izgleda pregled.Mi pa čisto beli prsti na rokah postanejo ob malo bolj hladnem vremenu,pozimi je pa šele katastrofa

andreja č.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

24. okt 2006 17:26

O jaz sem bila že 2x, nazadnje pred dvemi leti-mene matrajo noge-okornost in trganje po sklepih,ko nekaj časa sedim pred tv ali računalnikom s težavo vstanem.....aja ,pregled vsaj pri meni ni bil nič posebnega-dala sem kri,ter zdravnica me je pregledovala ene par minut in ugotovila da sem ok.....halooo od takrat dalje sem raje doma....upam ,da boš imela več sreče kot jaz....če želiš še kaj izvedeti se mi javi na zp. kuharca37

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. okt 2006 18:00

Enako kot kuharica, nimam kaj dodati. Bila sem v bolnici Petra Držaja. Aja, pa na pregled sem toliko časa čakala, da sem še komaj vedela, zakaj sem prišla, ker me nekaj časa trga npr. v kolenih,potem se pa seli. Trenutno me že caa 3 mesece zatekajo in bolijo prsti na rokah. Po izvidih revme nimam, to naj bi bila dobra novica. Moja osebna zdravnica pravi, da gre za vnetje, ki se seli. LP

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. okt 2006 19:50

Sem bila v Petra Deržaja, so mi ugotavljali neko sistemsko bolezen, pa niso bili vsi parametri pozitivni, da bi katero od njih potrdili. Me je pa moj zdravnik(se mi je zdel zelo temeljit) spraževal ravno to, če imam pozimi bele nohte, tako da je to sigurno neki pokazatelj.Poročaj, me prav zanima.Predvsem ti bodo naredili krvne preiskave in to največ pokaže.Vso srečo ti želim in dobre rezultate. Aki

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

24. okt 2006 20:14

Aki, kaj pa so zate dobri rezultati? Sama ne vem, a je to sreča, da na krvi ni pokazalo revme ali ne. Tako pa sem v negotovosti, ko pridem k svoji zdravnici mi pravi, joj, kako imate zatečene prste, to bo pa treba nekaj ukrenit in to je vse. LP

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

24. okt 2006 20:40

Tudi jaz sem se že malo vprašala zakaj sploh grem tja,isto na Petra Držaja,bom pa jutri poročala kaj mi bodo povedali,jaz imam drugače skoz bol mrzle roke,če so pa tople so pa prsti zatečeni,lp andreja č.

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

25. okt 2006 7:18

Dekleta ali imate kakšna zdravila za zdravljenje revmatizma ali vam dajo samo tablete proti bolečinam. martina

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

25. okt 2006 8:20

Jaz imam samo Naprosyn-sem se pa navadila živeti z bolečino in jih ne vzamem več-tole vlažno vreme je pa sploh idealno za bolečine....in pa mraz. kuharca37

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

25. okt 2006 9:28

Kadar me napade alergija, imam znake kot za revmo, po enih 14 dneh spusti, pa je nekaj casa vredu. Nisem še bila pri revmatologu, mi je zdravnica že omenila, da če se bo še ponavljalo, da bom šla na pregled. Tudi moja mami je bila hud revmatični bolnik. Ampak kolikor se pozam, je to res alergična reakcija. Ste razmišljale v tej smeri. Lep pozdrav, Klavdija

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

25. okt 2006 15:51

No,pa sem končno doma.Sem bila pri revmatologu in me je sam mal pregledal,mi prešlatal kožo če je mehka in prožna,poslušal srce in pljuča ter me napotil še na dva pregleda,eden je v Soči-fotopletizmografija in na fiziološki inštitut-nasproti porodnišnice-kapilaroskopija.Kot sem ga jaz razumela,ni nič hujšega. andreja č.

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

26. okt 2006 9:27

drage moje prijateljice. zatecenost prstov in nog pomeni da limfe malo "stekajo".zadostuje dovolj tekocine in obvezno petersiljev caj ali pa narezan kar tako v solati.... , zjutraj pa preden se vstane iz postelje eeenna fajn raztegovalna vaja........ pomaga preverjeno...... bacio laurapazzini

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti