Zgode in nezgode v kuhinji

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

26. jul 2010 9:52

Hahaha..  sem se nasmejala, tej s prtom in tastu..

katti

ninca_  

član od: 10.4.2006

sporočila: 9

26. jul 2010 11:52

Ko sem bila majhna, sem se enkrat odločila, da bom skuhala puding. Na štedilnik sem pristavila 1l mleka (namesto 0.5l) in ko je zavrelo, dodala zmes s pudingom. Ker je bila zadeva v loncu bolj podobna kakavu kot pudingu, sem vsemu skupaj dodala moko in z zmesjo zapolnila vse lončke v kuhinji. Moje mojstrovine ni pojedel nihče (če se prav spomnim, je še pes ni hotel povohati, pa je jedel res vse). Enkrat sem pa želela narediti kokice, v novi kuhinji, v novi ponvi. Ker sem jih hotela čimprej, sem štedilnik nastavila na najvišjo možno temperaturo, v ponev kanila malo olja in dodala koruzo.... nato sem šla na wc. Pričakala me je (zraven dima, seveda) uničena ponev (katero sem skrila v omaro), ter črne kokice. Nezgodo sem uspešno skrivala, dokler ni mama iskala ponve Tale s prtom je pa zakon, haha :) ninca_

tipica5  

član od: 31.7.2009

sporočila: 49

26. jul 2010 13:13

Joj, homemade, umrla bom od smeha od tega štosa s prtom. tipica5

home made  

član od: 26.5.2010

sporočila: 91

26. jul 2010 13:34

:)) Meni pa takrat ni blo nič smešno... Mi je danes bolj Sem pa danes zjutraj pristavila lonček za kavo; celo na prižgan štedilnik se napotila v shrambo po sladkor in kavo (katerih lončkov, mimogrede, ne moreš zamešati) in še v mrzlo vodo stresla kavo. Pa mi ni prišlo dokler ni ta brozga zavrela Ne smem več gledati na en uč Lep dan vsem skupaj home made

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

26. jul 2010 13:40

Tale s prtom je res original; drugače pa, kako se ne bi dogajele razno razne prigode v kuhinji: non stop nekam hitimo, največkrat delamo po pet stvari naenkrat in kaj je potem čudnega pozabljena sestavina v jedi ali kaj podobnega. Jaz sem si najbolj zapomnila, kako smo imeli za kosilo pečenega piščanca (iz pečice). Po kosilu pa, da bom hitro pospravila, sem čisto brez razmišljanja odprla pečico in vse kosti od piščanca stresla vanjo namesto v kanto za smeti (ne vem, očitno me je pečica pritegnila - od tam sem ga postavila na mizo, pa naj se še kosti vrnejo tja?!?). No glede na to, da sem nameravala hitro pospraviti, sem imela potem 2x več dela. Moja mama je likalnik, ko je prenehala likati postavila na hladilno omaro (tisto tavisoko, da se ne bi kdo opekel), da se ohladi. To je bil pač prostor zanj, jaz pa, ne vem na kaj sem mislila, odprem omaro in kar v zmrzovalnik z njim. Pa še je takih cvetk, se ni za sekirat preveč, nasmejemo pa se lahko prigodam in nezgodam. Hauschka

ninca_  

član od: 10.4.2006

sporočila: 9

26. jul 2010 14:15

Hahaha, likalnik v zamrzovalniku... jaz sem tko enkrat ključe od avta dala v hladilnik, pa sva jih s fantom iskala ko nora. Čez nekaj časa sem se spomnila, da sem jih dala v hladilnik ninca_

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

27. jul 2010 7:22

No moj je ključe od avta (ne vem za kaj;-)))) vrgel v kanto za smeti- in po več urah iskanja smo za vsak slučaj pogledali še tja... ne rabim govorit, kako se nam je zasmejalo, ko smo jih zagledali ;-))) Pa da še povem- rezervnih namreč nismo imeli...

Lep dan in veliko se smejte

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. feb 2018 10:15

Zadnja leta nam  gre očitno vsem vse kot po maslu .  Do danes!

Kot običajno sem dala testo za krofe mešat in vzhajat v kruhomat. Malo brljava sem namesto na vzhajanje dala na hitro peko - čas je isti  .  Pa smo danes za zajtrk jedli "pečene krofe".  Z malo marmelade so bili čisto okusni "buhteljni". 

Cila

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

13. feb 2018 17:53

Haha, Cila, važno, da niso bili za stran! 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

13. feb 2018 23:00

Cila, dobra ideja, objavi recept! 

 

Katrin11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti