Kako se odločite, kaj bo za kosilo?

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

tema odprta - 12. okt 2006 15:17 | ogledi: 3.616 | odgovori: 5

Sem redna bralka Kulinarike. Tudi rubriko Kaj jutri za kosilo? redno spremljam, pa imam še vedno problem s tem, kaj dejansko skuhati. Zdi se mi, da vedno znova pripravljam isto! Ob večerih brskam med recepri in se navdušujem nad tem in onim, naslednji dan pa spet kar na hitro skuham kakšne testenine in solato.

Me zanima, kako to ostali rešujete?

smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. okt 2006 15:28

Ker nam med tednom kuhajo drugi (tri dni tri babice, dva dneva pa plačujemo eno gospo), naredim plan za teden dni v naprej. Gledam na to, da jemo več vrst mesa (perutnina, teletina, govedina, svinjine tako rekoč ni na jedilniku, razen kdaj kakšna ribica) in vsaj enkrat tedensko ribe, da se menjujejo priloge (krompir, riž, testenine, kus kus, ajdova kaša, njoki, vlivannci, sirovi žličniki....), da je veliko zelenjave, da so zraven enolončnice. Potem ob koncu tedna tudi lažje opravim nakup. No, včasih ravnam obratno - jedilnik sestavim glede na vsebino hladilnika in zamrzovalnika. Včasih sem si pomagala tako, da sem na posamezne liste papirja napisala juhe, priloge, glavne jedi, enolončnice, zelenjavne jedi, pa tudi sladice, in sem potem, ko je zmanjkaovalo idej, kombinirala s pomočjo teh "švinglcetlov". Ko se nam je zazdelo, da se ponavljamo, sem malo pobrskla po knjigah, revijah, tudi po Kulslo, smo vnesli kakšne novosti in odvisno od tega, kako so se "prijele", smo jih potem uvrščali na jedilnika li pa opustili. Železni repertoar pa ima verjetno vsak od nas - mi imamo to za vse naše štiri "kuharice", saj se ve, katera naredi posamezno jed najbolje. Moja mama ne sme delat lazanje, taščin ričet je zakon, ne sme pa se lotit prebranca, tretja babica je mojstrica za obare, paprikaše in makarone z mesom, naša prava kuharica pa za lazanjo, gratinirane zadeve in razne zrezke. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. okt 2006 15:29

Kaj? Pogledam v hladilnik, po omarah, kar je za porabit, to se skuha. Zdaj moram obvezno dan vnaprej kuhat, pa po možnosti za dva dni... Pazim na prehrano, na vnos sadja in zelenjave, tako da opcija; Nekaj na hitro ala testenine in omakca ne pridejo v poštev. Danes me ni domov do večera, pa imata doma za pogret dušeno kislo zelje in žgance. ( Danes bom samo še kaj dodelala za jutri, pa bo.) In če se odločiš, da boš nekaj dejansko skuhal, to tudi boš...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

12. okt 2006 16:04

Jaz pa si nič načrtov ne delam, ampak kuham po trenutnem navdihu. Obvezno pa gledam, da so jedi čim raznolikejše in da ni vsak dan meso. Pri nas je obvezna juha, kakršna koli že, potem pa mojim ni važno. Naj so to testenine, riž ali krompir, naj je meso ali pa ne, samo da je sveže skuhano in da ni iz konzerve. Ker sem za vse sama, tudi kombiniram sama. Moji pa so ugutovili, da od kar po kulinariki letam, kuham manj tipično naših jedi, več si upam sprobati. Pečem pa tako vedno rada, tako da tu ni nekih sprememb. 1x na mesec pa imam "čiščenje" hladilnika. Takrat porabim vse, kar je načeto in ne do konca porabljeno, ker se mi zdi hrana predraga, da bi jo vstran metali. Kyara

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

12. okt 2006 16:05

O lidka, ravno prav. Tudi jaz moram skoraj vedno skuhati 1 dan v naprej, tako da bi mi kakšni tvoji predlogi zelo prišli prav. Naveličana sem raznih enolončnic, kuhanega zelja s krompirjem, rižot itd. itd... jessy6

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

12. okt 2006 16:36

Že vs lužbi mi gredo tisti jedilniki včasih mal na živce,zato doma kuham ,kakor pravi lidka:kaj mi trenutno pade pod roke! Res pa je da je kuharija ena sama inprovizacija ,923889 stvari ki nikol si nebi mislil zelo lepo pašejo skupaj!Verjemte ,velikokrat mi je grozno iz kuhinje priti v kuhinjo ,tako da se ponavadi dam malo duška doma,in skuham čisto po trenutnem navdihu,pa kaj je najprej za porabit! Res pa je da ne kuham nikol za naprej ,ampak vedno za sproti in to je dosti,dosti lažje! Pa še eno velja 100% ,pustit jih je treba malo lačne ,pol je pa vse takoooo doooobbrroo! lep dan val Sporočilo je spremenil(a) val dne 12. okt 2006 16:37:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti