Brita vodni filter

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. okt 2006 13:03

Kako okus kovine (ga veliko omenja)? Saj naj bi kovine tudi filter "prestregel". Tudi jaz se odločam za tole Britto. KAj pa kaka druga firma? Ima kdo izkušnje? Atina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. okt 2006 13:13

sistem za prečiščevanje vode,ki ga ima prijateljica...je iz okolice Vrhnike,če koga zanima,lahko pride poskusit vodo k njej,pravi da ni problema in da ne bo nič računala pripravljena pa je zadevo odmontirat in demonstrirat na vaši pipi jaz že zbiram cekinčke,ker naša voda iz pipe je že dve,če ne že tri leta oporečna in večkrat dodajajo klor brez predhodnega obvestila Vesna Leben

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

13. okt 2006 14:50

Tudi sama sem že premišljevala o nakupu filtra za vodo Britta. Ima ga sestra od mojega fanta in je zadovoljna z njim, no tako mi je rekla, verjetno je s tem mislila na to, da je voda prečiščena. Ampak a filter za vodo je pa potrebno menjati vsak mesec ???? Hm, kar pogosto je to, ne? Tale klor pa tudi mene zelo moti, včasih ima voda kar fajn vonj po njemu. anka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

13. okt 2006 17:14

S filtrom Britta sem zelo zadovoljna in ostali člani gospodinjstva tudi. Filtre menjam na dva meseca (tako mi je svetoval zastopnik, ki nam ga je predstavil). Skratka nimam pripomb. Do danes še nisem okusila "kovine" iz tega filtra. Vodo iz filtra Britta pa uporabljam za kuho in tudi pitje. Mi je zelo všeč in ne bi ga dala proč. LP! fakin712

stefka65  

član od: 26.2.2006

sporočila: 38

13. okt 2006 21:51

Tudi jaz sem nadvse zadovoljna z Britto, uprabljam jo že dve leti. Priznam, da ne kupujem več vode v steklenicah, ker mi povsem odgovarja pitna voda iz vodovodne pipe. Ne zdijo se mi filtri predragi,ker je voda zboljšana ne samo za pitje, boljšega okusa je tudi čaj, kava, redčen sok itd. Všeč mi je, ker vsebuje manj apnenca. Uporabljam jo za kuhanje, zalivanje rož. Priporočam naj se ljudje kar odločijo in jo uporabljajo, ni govora, da bi bil kak okus po kovini. Od kod, saj filter vsebuje oglje in droben pesek. Štefka 65 stefka65

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. okt 2006 13:33

Voda iz vrča ima okus po aktivnem oglju, ki je v filtru. Ta okus se po parih dneh izgubi. Pri nas filter menjamo na dober mesec, ker jo zelo veliko filtriramo - 5 litrov ali več na dan. So pa že tudi meni rekli, da ni potrebno menjat na en mesec. To je vseeno ceneje kot kupovat ustekleničeno.

bajsika  

član od: 20.5.2004

sporočila: 22

15. okt 2006 13:57

Če se prebere navodila, in upošteva, potem ima voda čisto neoporečen okus --- ko se filter zamenja, se prvo vodo odtoči (to je napisano, ampak saj vemo kdaj preberemo navodila). Za tiste, ki jih ti filtri zanimajo je bil sedaj (na žalost že mimo) sejem v Ljubljani -- NARAVA ZDRAVJE ( brez vstopnine ) in tam je bila tudi BRITTA, kjer je bilo vse na ogled, degustacijo,....... ! Ali je to ceneje kot ustekljeničena pa se mora vsak odločiti sam - ustekleničena voda se ponavadi črpa na "zdravih" izvirih in je bogata z minerali, ki jih nujno potrebujemo v zdravi prehrani. Vedet je treba, da 4 stopenjsko filtriranje odstrani iz vode 90-95% svinca, kamna, klora,...... odstrani pa na žalost tudi minerale - taka voda je malo manj kot destilirana - torej prazna. Prilagam tabelo, ki jo je naredil proizvajalec filtrov - torej BRITA in to le potrjuje - http://zakuhinjo.enakupi.com/files/d_372.gif Kar se akcij tiče (tudi SPAR-ovih) pa je treba pazit -- britta opušča program filtrov CLASSIC in je dala na tržišče nove MAXTRA . Stari vložki se bodo verjetno še dali nekaj časa dobit, vprašanje pa je koliko časa - sicer obljubljajo,ampak,...... Važno je le to da novi vložek tudi pod razno ne paše v staro filter-steklenico -- je skoraj 2 x širši in 2 x nižji ! Mojca Sporočilo je spremenil(a) bajsika dne 15. okt 2006 14:04:15 Sporočilo je spremenil(a) bajsika dne 15. okt 2006 14:04:49

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

4. jan 2007 21:59

Ponovno odpiram staro temo..Imam Brita Acclario in mogoče na dan prefiltrira 1 l vode ali pa še to ne..Trgovka mi je rekla, da 1 filter zdrži tam okoli 3 mesece, no ja pri mojem se je signalna lučka za menjavo filtra prižgala že po mesecu dni....Ali to pomeni, da je voda tako zelo trda in umazana? In pa kje se da najugodneje dobiti nove filtre? Hvala in LP juhica

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. jan 2007 23:21

Juhica, poizkusi v Merkurju. Mi jih vedno tam kupimo.Imamo pa zelo trdo vodo, pa filtre menjamo na dva meseca, odvisno od količine prefiltrirane vode. LP! fakin712

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

5. jan 2007 7:55

Zadnjič sem videla Britta filter v DM -ju in se kar nisem mogla odločiti za nakup sploh ker mi je bilo čudno da ga trgovin z kozmetiko in ostalim sploh prodaja-ne vem, bom ga šla pa kupit sploh če mi potrdite ceno-ta je bil okrog 6.000 SIT, se pravi 25 €. V katerih trgovinah se ga da še kupiti in koliko stanejo filtri? Rada bi vedela čim več o tej stvari, da informiram moža, ki o tem ne ve nič je pa rekel da bi kupili kakšen filter za vodo sploh sedaj ko z otrokoma ležim, ker imamo drisko zaradi onesnažene vode. ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti