Moč reklam - akcijski ugodni nakupi

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

10. okt 2006 13:30

Jaz sem tudi na knjige mahnjena. A bi se malo obvaščali o ugodnih knjigah ali je to že preveč za ta forum? smrketa

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. okt 2006 13:42

Tudi jaz rada pogledam akcijske kataloge, sploh pri izdelkih, ki jih tako ali tako uporabljamo, ponavadi takrat kupim še kakšnega za razervo...ali pa preizkusim kakšen novi izdelek, ki ga drugače ne bi kupila. Načeloma nakupe načrtujem glede na akcije (ko se mi približuje nakup, grem ponavadi v tisto trgovino, kjer imajo še kakšen zanimiv izdelek v akciji). Res pa je, da imamo srečo, saj so vsi večji trgovci skoraj na kupu v našem kraju ali vsaj sproti na poti v službo. Poleg tega pa pri vsakem trgovcu (najbolj na udaru sta spar in mercator) kupujem določene izdelke, ki nam glede na ceno in po kvaiteti ustrezajo in takrat, ko sem tam po nakupih, obvezno pregledam še akcije. Pri tem je pa pomembna samodisciplina, da potem kakšen privarčevani tolar po nepotrebnem ne porabiš za kakšno drugo neumnost... moram reči, da mi stvar na tem področju kar uspeva...v to sem bila prisiljena, ko smo 2 leti živeli s samo 1 plačo in dvema majhnima otrokoma. LP katjushka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. okt 2006 13:55

Jaz pa nakupujem 1x na mesec. Takrat naredim veliki nakup in potem sproti kupim kakšen svež kruh, če nimam ravno pečenega, pa kakšen jogurt. Drugače ne hodim v trgovine, razen izjemoma, ko kaj zmanjka.Cote in čevlje pa kupim, ko so stari že skoraj iznošeni. Mož in otroka s tem nimajo nobenih pripomb, rada pa pogledam reklame, ki prihajajo na dom. Da bi me pa kakšna akcija posebej potegnila v trgovino, pa se ne bojim, ker me ne prepriča. Sadje in zelenjavo prav tako kupim,če česa nimam doma, ali pa ko potrebujem, grem na tržnico in od kmečkih žensk kupim. Tako da sem nedovzetna na kakršne koli reklame. Še najmanj me potegne kakšno čistilo. Držim se babičinega pregovora, da kateri izdelek nenormalno reklamirajo, tisti ni nič vreden. Sem se o tem prepričala. Dober izdelek se sam hvali in ne glamurozno po vseh TV kanalih in časopisih. Kyara

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

10. okt 2006 13:57

Smrketa tudi jaz sem nora na knjige. Res bi bilo fino, če bi se obveščali o popustih. Kakšne knjige te pa zanimajo? ivonja

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

10. okt 2006 14:08

Ivonja, vse po vrsti! Od kuharskih preko raznoraznih priročnikov pa do romanov, pravljic ... Trenutno me mika Atlas sveta pri Svetu knjige, pa ga še nisem utegnila, da bi ga šla pogledat. Sem se namreč enkrat že nasankala z enim Atlasom, ki pa res ni bil ok. Katere knjige pa tebe zanimajo? smrketa

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

10. okt 2006 14:59

Mene zanima leposlovje, pa kuharice ter umetniške knjige. Pred kakšnim mesecem sem v Rimljanki po znižani ceni kupila za 13.ooo Taschnovih knjig - v redni prodaji bi vse skupaj prišlo približno dvakrat dražje!! (Nekatere so bile znižane celo za 70%.) Baje da imajo pri Vale-novak kar nekaj knjig znižanih, mi je povedala prijateljica, ki je bila v petek tam. Samo ne vem katere, moram it prečekirat. ivonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. okt 2006 15:03

Lady Sila, res je. Akcije so namenjene temu, da zraven kupiš tudi artikle, ki jih nisi nameravala. Akcije s točkami za nakup imajo namen, da se večkrat napotiš do trgovine (ker se v človeku zbudi poriv, da napolni tisti vražji kartonček s pikami) in tako povečaš svojo frekvenco nakupov v isti trgovini/verigi - to pa povečuje promet trgovine. Najbolj tricky je pa kombinacija točk in nagrad: točko dobiš za npr.1000 SIT in zdaj, če bo mali nakup znašal 1.800 SIT, bo človek hitro kupil še nekaj za 250 SIT, samo za to, da bo dobil še eno piko. In v 15-20-ih nakupih ljudje zanesljivo nakupijo za vsaj 10.000 SIT preveč - za kar npr. dbbijo nagrado v vrednosti 7.000 SIT. Moja tajnica je bila nekaj časa zbiralka raznoraznih točk. Potem je enkrat v resnici izračunala, koliko kupi in koliko dobi za različne kombinacije točk. Če se spomnim prav, smo potem izračunali, po kakšni ceni se splača točke prodati na sekundarnem trgu - če točko, ki jo dobiš za nakup v vrednosti 1000 SIT prodaš na 800 SIT, si še vedno v plusu. Izklicna ceena je bila 850 SIT in prodane so bile takoj. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. okt 2006 19:47

Hvala, Vendelina jr., da si me prosvetlila. Res nisem vedela, zakaj točke in nagrade. Kaj čem, vse življenje se učim(o). A ni to fajn??????? Dokler si učeč, si mlad. rimljanka

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

10. okt 2006 20:20

Vendelina jr, to je pa zelo zanimiv preračun, vreden razmisleka. A kaj, ko so trgovski triki velikokrat preveč mamljivi in te psihološko prepričajo, da prav ta in ta artikel enostavno moraš imet! Sicer pa je z zbiranjem točk točnp tako, kot si napisala. Zase lahko rečem, da vedno kupim še nekaj zraven, samo da se znesek zaokroži. Ja, trgovci so dobri psihologi. sila

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

11. okt 2006 10:29

Vandelina jr,trikov je res veliko,žal na vsakem koraku nas spremljajo . Glede pik pa tako, če plačamo v gotovini dobim0 piko, za katere dobimo 2% .Če pa znesek poravnamo z (mastercard,aktivo), trgovec mora banki plačati 4% Z piko zaslužijo 2% na vplačan znesek v gotovini. Rimljanka, res se celo življenje učimo Lep sončen pozdrav pa kjer koli ste. mara12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti