Nesramnost preko interneta - 2. del

tema je zaklenjena

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. okt 2006 11:09

DanaS, globoko se strinjam s tabo, da bistvo problema lezi drugje, veliko globje. Ampak pescica ljudi lahko samo naredi prvi korak k spreminjanju sveta, nikakor pa ga ne more spremeniti. Seveda se clovek ob pogledu na taksno stran vprasa marsikaj, vse tja do druzinskih vrednot, vendar pri tej stvari ne moremo prav veliko narediti. Mene osebno je stresel preprosti izracun o stevilu registriranih uporabnikov in dejanskemu stevilu mladostnikov- kdo za vraga pa se potem prijavlja na to stran in si ogleduje na pol gole najstnice?! Tudi ce vse ostalo clovek odmisli (bullying, dejstvo, da se mladi v najobcutljivejsih letih identificirajo s tockovanjem po internetu, itd.), je sama misel na to, da se na stran prijavlja cetudi ena sama motena oseba, dovolj, da je potrebno ukrepati! fresh

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

7. okt 2006 14:51

moji obe sta na tem forumu, OK , važna je vzgoja...me moremo čakati na razne akcije, ekspoziv, sesutje... otrok mora imati SAM pošlihtan svojo glavo, vlivi interneta in forumov bodo vedno bolj prisotni. Sesuješ enega , zrasteta dva nova- ILUZIJA !!!! Ne reagirajte explozivno, ker s tem samo dodaš smodnik na ogenj !!! treba je akcija od znotrej na navzen. Najprej je treba pošlihtat doma, pa če si še tko zatiskate oči in ušesa in krivite zunanje dejavnike.....vse se začne in konča v objemu , dotiku, pogovorih, med hojo v hribe.... Ko greš 3 ure v klanc...kaj vse ti otrok pove..... lep dan...premalo smo z otroci in kar se zanašamo se na šolo, izvenšolske dejavnosti........................................................................................................................................v bistvu pa otrok rabi samo pravljico za LAHKO NOČ. lep dan, izkoristite ga in pogovarjajte se. Petra 1

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

7. okt 2006 18:10

Zelo dobro poznam omenjeno stran. Ampak vseeno ne bo z zaprtjem te strani problem rešen, ker bo nastala nova. Halo?! Internet ni sto strani dolga knjiga, kjer eno stran iztrgaš in neljube vrstice izbrišeš. "treba preprečiti vse nadaljne poskuse, da bi kaj takega sploh bilo še dostopno mladim" - ali RES verjameš, da je to mogoče z zaprtjem ene strani? Resnično me zanima. Ker ne vem, kako potem lahko otroci v trgovini še vedno kupujejo cigarete in alkohol, čeprav naj bi jih nenehno kontrolirali. Ena taka poteza bo samo še bolj podžgala tiste, ki uživajo v prostaškem obnašanju, da nadaljujejo. Stojim za svojimi besedami, da je problem v vzgoji in napačnih zgledih, ki jih dobivajo otroci. lp Dana Sporočilo je spremenil(a) DanaS dne 07. okt 2006 18:12:08

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

8. okt 2006 9:33

Punce stvar je taka. Naša kolegica se nam je izpovedala in nas prosila za pomoč. Nekatere nismo nič "pametovale" ali bo s sesutjem ene strani problem rešen, ampak samo naredile vsaj prvi korak. Nobena ni rekla, da bo pa zdaj konec s takimi pedofilskimi stranmi. Poizkusile smo, kakšen bo rezultat pa še čakamo. Ravno zaradi takšenga ignorantskega odnosa "da s sesutjem ene strani ne bomo rešili ničesar" se dogaja to kar se. In Petra1, tudi če imata tvoji pošlihtano v glavi, verjemi, da ni treba dosti, da jima jo kdo (kakšen lušten tipček) zmeša. lp alexis

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. okt 2006 9:54

res je ...nikoli ne veš.....AMPAK ...če imaš z otroci svoj kontakt, če se pogovarjaš in ne bežijo od tebe v svojo osamo, kjer s tujci rešujejo svoje probleme, potem je vse to lažje rešit. Naša "kolegica" nas je prosila za pomoč, ja , ampak če bi imela izgubljeni stik z otrokom, sploh ne bi vedela, da ta problem obstaja....torej je na zelo dobri poti, ker ji otrok zaupa...in to je bistvo vsega. Skupaj se da vse rešit. Jaz konkretno bi se skupaj s socialno delavko na šoli pogovorila s temi deklicami. Tako bi jaz uredila ta problem, ne pa sesutje enga foruma. To je isto, kot če bi nekomu presedala KS in zdej jo bomo zminirali...halooo? kako bi se zoperstavili......še z večjo agresivnostjo in vztrajanjem. trebe je reševat problem iz izvora...to so te punce, ponavadi se vidi, da je samo en rahel nesporazum. Petra 1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. okt 2006 11:02

DanaS, če si natančno prebrala Vendelinino pisanje, iz njege veje prav vse, o čemer pišeš tudi ti. Ukrepi, kot jih predlaga, sledijo neuspehom pri vcepljanju človeških odnosov otrokom, sesutje strani torej le kot nekakšen pripomoček oziroma način opozarjanja, da je nekaj zelo narobe. Da se vse začne pri človeških odnosih je jasno, problem je, ker vsi otroci niso deleženi starševske ljubezni in pozornosti, in njihovo početje ni nič drugega kot obupen klic na pomoč. Takoj za "žrtvami" teh otrok so potrebni pomoči predvsem ti otroci, ki sprožajo gonjo proti vrstnikom. Res pa je, da se je treba z njimi pogovoriti v jeziku, ki ga razumejo. Mamamia mamamia

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

8. okt 2006 12:58

Mislim, da neposredno glede sesutja strani mi tule ne moremo prav nič. Posredno pa se lahko bojujemo z načini, kot sta predlagali Vendelina jr. in Petra 1. Pa tudi mi učitelji v šoli lahko pri razrednih urah naredimo marsikaj. Morda bi bilo smiselno Vendelinino pisanje poslati tudi vsem učiteljem s pripisom, naj se pogovarjajo o temi pri pouku ali na razrednih urah. Vsi prav gotovo ne bodo ostali ravnodušni. Vsekakor se podpišem pod Vendelinino pismo... strnila je prav vsa moja razmišljanja o tej temi. LP Anja

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

8. okt 2006 19:51

No takole. Na moje pismo, ki sem ga poslala ga. Nussdorfer sem že dobila odgovor. Odgovorila je: "Spoštovani,hvala,hvala....ravnokar sem imenovana v NACIONALNI ODBOR ZA OTROKOVE PRAVICE in to bo 1.tema za sestanek....vse bom poskušala narediti....lahko mi še kaj napišete.....zaenkrat o tem,potem pa gremo naprej....lep dan,Vlasta Nussdorfer " No to je iz moje strani. Prvi korak smo že naredile. lp alexis

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

8. okt 2006 19:57

Ima, katera od vas njeno knjigo, NAŠE DEKLICE Z VŽIGALICAMI ?izdana 2005? jaz jo imam z njenim podpisom....ZELO DOBRA KNJIGA, ZELO DOBRA PISATELJICA....zelo veliko VE...zelo se zavzema za otroke... lp Petra Petra 1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

8. okt 2006 20:46

Jaz poznam Damjano Seme, novinarko na POP TV. Ker je oseba, ki "išče" škandale, in je v letih, ko jo poznam, veliko naredila za otroke, verjamem, da se bo odzvala in pripravila kaj odmevnega. Z več strani ko napademo, bolj uspešni bomo. In ne živimo samo v družini, okoli nas je svet in tudi tam moramo pomagati našim otrokom, da se bodo znašli. Potrebujejo nas, odgovorni smo za njih in dolžni smo jim pomagati!!!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti