Zeleni slap

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

20. sep 2006 16:50

ja, tako kot je bilo že napisano na forumu je to nekakšen skomercializiran atkins. jaz te diete niti približno ne bi delala, ker ne maram preveč mesa. sem pa delala nasprotno dieto pribl. 2 leti od tega (judy mazel). je se pretežno samo OH, meso je samo 1x tedensko. izgubila sem 16 kg, vendar v nekaj daljšem času. da take diete niso zdrave? ne vem, predstavljajte si, kaj damo mi vase po enem obilnem kosilu, z predjedjo, pa še sladico na koncu. poskusite to zmešati v enem loncu in sigurna sem, da vam vsebina niti malo ne bo všeč. 20 kg v tednu dni pa je mogoče res pretirano, oziroma postavimo stvar takole. vprašanje je, koliko odstopaš od tiste idealne telesne teže, ki je odvisna od starosti, spola in višine. pppp

_pikica_  

član od: 1.9.2006

sporočila: 208

20. sep 2006 16:52

regarega kvakkvak:)hehe tole bi bla težka brez OH.že če cel dan ne pojem niti kosa kruha, skoraj skup padem. jaz sem pa obratno shujšala - tako da mesa in sira nisem jedla (ker kao ni tolk zdravo-samo ne me napadat prosiiiiiiiiim spoštujem mnenje vsakega človeka). pa sm sojine koščke jedla pa normalen kruuuuuuuuuuuh pa krompir pa riž in testenine na 1001 način:) no saj pravim kakor kateremu paše. verjamem tako kot ti, mamamia, a nevem koliko je to zdravo. že če 5 kil shujšaš na teden je že kar kriza!! pomoje je bolje da počasi shujšaš:) lepo kvakajte:) _pikica_

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. sep 2006 17:09

Že več kot tri mesece se prehranjujem brez OH. Vsake toliko se malo pregrešim. Pravzaprav ne morem reči, da ne jem OH, pač pa ne jem testenin, kruha, riža in krompirja, poleg tega ne uživam nobene sladke stvari in alkohola. Jem pa sadje, stročnice in tudi tiste vrste zelenjave, ki vsebujejo OH (bučke, melancane, paradižnik). Rezultat. Počutje je odlično. Prej sem bila zasvojena z OH in si nisem mogla predstavljati dneva brez gore testenin (omake nisem kaj dosti potrebovala) ali riža. Bila sem nenasitna. Zahvaljujoč genom ali pa dobri prebavi nisem bila debela. Kot pravim imam sedaj manjše potrebe po hrani, jem pa več mesa (prej ga skoraj nisem). Trenutno berem knjigo Tudi z OH ste lahko zasvojeni. Zelo zanimive stvari. Insulin je kriv, da čutimo neprestano potrebo po hrani. Stranski produkt mojega novega prehranjevanja je tudi kakšna kilca v minus, kar pa ni bil namen moje diete.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. sep 2006 17:28

mimika, verjamem ti tisto o počutju, ker sem tudi sama sprobala. Pa zdaj se kar ne morem spravit več na tako dieto. Verjetno tud ne bi bla za zgled mojemu malčku, ampak sem bla pa takrat res zadovoljna. matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

20. sep 2006 17:53

Dieto sem si natančno prebrala, zato sem tudi napisala, kar pač sem. Po moje je razlika, če želiš shujšati le za nekaj kg, ki so se pač po nepotrebnem nabrali, in si tak tip, da se ti po dieti ne bodo znova hitro nabrali, ali pa, če se jih želiš znebiti dvajset ali trideset. Mimika, verjamem, da ti je čisto ok tudi brez OH, ampak v tisti dieti sta prepovedana tudi zelenjava in sadje, ki jih vsebujejo. Nekaj malega pa jih telešček le potrebuje, kajne, in ti si jih dobila na ta način. Sem z vsemi štirimi za vendelinin "manžri", z dodatkom "malo migni", razen seveda v nekaterih izjemnih primerih. Pa saj smo večkrat rekli: vsak naj najde tisto, kar mu ustreza, ampak neke meje pa so tudi, kaj pravite? Rega kvak, Mamamia mamamia

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. sep 2006 18:13

Ja, seveda Mamamia, imaš prav. Tale dieta je svetlobna leta daleč od moje in prav res ne izgleda preveč zdravo, da ne govorim o dinamiki zgubljanja kilogramov. Seveda telo rabi tudi OH, če pa si z njimi tako hudo pretiraval kot jaz, potem je treba za nekaj časa na čiščenje. Sicer bi pa dodala k receptu "manžri in malo migni" še jej raznoliko. Nobena skrajnost ni vredu oziroma nobeno pretiravanje v katerokoli smer. mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

20. sep 2006 18:15

- to je bila beseda, mimika. Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

20. sep 2006 20:04

Ogljikovi hidrati so nam nujno potrebni,saj nam dajejo energijo.Energijo rabimo celo za hujšanje,torej brez oh-ajev še shujšati ne moremo. Seveda pa moramo pazit,kakšno hrano,ki vsebujejo oh-aje uživamo. Vse kar je belo ni najbolj zdravo,zato uživajmo polnozrnati kruh,rjav riž,polnozrnato moko,črno moko,testenine iz polnozrnate moke. Ta dieta je grozna.Piše celo,da lahko jemo ocvirke,pršut,pa ne vem kaj še.Lepo vas prosim,saj to so same maščobe,ravno maščob bi pa se mi radi znebili.Kako za vraga naj salo topi salo? Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

20. sep 2006 21:56

Tale dieta pa je čista katastrofa. Kvakam tudi jaz z vami. Da ne bi jedla jogurta, sira, pila mleka in jedla samo meso, me odpeljejo na zdravljenje živcev. Saj ničesar ne smeš jesti. Zdaj pa si zamislite, da prične en najstnik s tako dieto, ki vse to za zdrav razvoj vsak dan potrebuje. Lepo vas prosim. Pa saj ni čudno, da imamo raznorazne anoreksične osebe okrog sebe. S pametjo in voljo, ter telesno vadbo se da marsikaj doseči. Sicer pa mislim, da je vse v naših glavah. Se strinjate, kajne? LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti