Colorado, zda

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

tema odprta - 14. sep 2006 15:50 | ogledi: 1.770 | odgovori: 8

Živjoi!

Zanima me, če se je že kdo potepal po Coloradu ali okolici? Čez slab mesec grem tja na dopust in me zanima prav vse

Pa lep dan!

Elen

Temo je spremenil(a) Elen dne 14. sep 2006 15:51:46

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. sep 2006 20:27

Jaz poznam centralni in vshodni del, praktički od kanade do arkanzasa ( moj namen je bil do New Orleansa, pa so me komarji v enem kampu v Arkanzasu pognali nazaj na sever, jaz sem bil tam julij-avgust ). Ne vem kako ste si zamislili popotovanje, v glavnem so kampi zelo poceni in veliko jih je ( jaz sem najdražje plačal kamp 20$, kampi v nacionalnih parkhi so v glavnem 5$. Motel pod 50 $ na osebo redko najdeš, tako , da se splača kupit šotor. Na tem zahodnem delu ZDA se v motelih dobi neki oglasnik motelov in gostiln, v katerem so kuponi za popust, ki jih predložiš v motelu. Glede prehrane se lahko kombinira. Jjaz sem v glavnem spal v kampih, v samopostrežbah se da kupit poceni pečen piščanec in večerja je hitro na mizi. Veliko se da izbrskat na internetu lepo se imejte in srečno pa še to: avto karte dobite zastonj na turističnih uradih, držijo jih pod pultom, treba je vprašat, jaz sem ponavadi vprašal če imajo kakšen zemljevid z označenimi kampi ( pa mimgrede kampov je vsaj trikrat več, kot jih je označeno a zemljevidu ). ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 14. sep 2006 20:36:00

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

15. sep 2006 7:48

Tudi jaz sem se nekoliko potepala po Coloradu in predvsem okolici (Wyoming, South Datkota, Montana, Nebraska). V Coloradu sem bila nekaj dni v Winter Parku, ki je sicer smučarsko središče, ampak je bilo tudi septembra zelo lepo. Na začetku septembra je začel padati sneg, ki pa se je v dveh sneh zaradi vetra in toplote stopil. V tistem okolišu sem šla kar po prvi označeni poti na sprehod, ki pa se je zavlekel za 5 ur. Luštna tura, skoraj nikogar nikjer, šla pa sem kar po makadamski cesti. Tudi sicer je Winter Park kar prijetno mestece, če malce poklepetaš z domačini. Splača se vprašat za kakšne popuste v hotelu, včasih naletiš na dobro dušo. Na poti z Denverskega letališča proti severu sem prespala v nekem motelu, ki je imel edini na moji poti hladilnik in še kuhalnik za vodo. Cena prenočitve je bila kar primerljiva tistim v drugih državah, ki sem jih obiskala. Res pa se splača obiskat turistične urade in od njih izsilit zastonj zemljevide, ki sicer niso nič kaj poceni. V drugih državah so mi s takimi stvarmi veliko rajši postregli kot v Coloradu (ampak to še nič ne pomeni, ker je tam na voljo kaj več kot le nekaj turističnih uradov kot sem jih jaz obiskala). Veliko turistov (ameriških) me je spraševalo, če sem bila v nekem nacionalnem parku blizu Boulderja, torej predvidevam, da je "in". Hrano sem skoraj vedno kupovala v trgovinah (zaradi omejenega budgeta pač), se pa splača sem in tja poskusit tudi kaj drugega. Pite so bile povsod sanjske! Ugotovila sem tudi, da bolj ko sem bila v odročnih krajih, bolj prijazni so bili domačini. In tudi manjše so bile vrste za internet. Zgodb je nešteto, lahko bi pripovedovala nekaj dni. Se bom pa, če mi bo le sreča naklonjena, v tiste kraje vrnila. Indijanski duh me namreč kar naprej kliče... Kozmeja Sporočilo je spremenil(a) Kozmeja dne 15. sep 2006 07:51:06

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. sep 2006 8:15

Jaz sem bila v Coloradu 3 tedne pri kolegici, tako da se nisem obremenjevala s cenami prenočitev. Cena hrane je bila primerljiva z našimi. Potepala sem sicer se, kolikor se je dalo, saj je bila zima, pa snežni zameti... Shopping centri ogromni, najdeš vsega boga notri. LJUDJE NA SPLOŠNO GROZNO PRIJAZNI IN KOMUNIKATIVNI. Jaz sem še nekaj časa imela ta sindrom čvekanja kar z vsakim, ko sem nazaj prišla, pol sem se morala mal skulirat. Ker so me tukaj vsi postrani gledali... Bulder je krasen. Nekaj čisto posebnega, pa veliko estradnikov živi, ali dela tam. Po Denverju smo se vozili z informacijami, kjer te po GPS-ju usmerjajo, po katerih ulicah moraš vozit, da prideš na željeni cilj. Sicer ja pa ogromen, tko da... V turističnih uradih so bili zelo prijazni in nikoli nisem plačala za zemljevid. Saj jih imajo polno zastonj. Živela sem sicer v Fort Collinsu, občasno pa pri njenih starših, ki živijo 2,5 ure vožnje stran, v hribih, v leseni hiši. Če te kaj zanima, kar vprašaj. Sem na hitro omenila par stvari...

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

15. sep 2006 9:01

Super ste, hvala vsem za vaše informacije. Takole je... S fantom greva na obisk k njegovemu sorodniku v Denver, kjer bova 14 dni. Od tega smo skupaj zaenkrat splanirali da sva teden dni pri njih in po Denverju, teden dni na okoli. Šla bova od Denverja pa vse do Las Vegasa. V planu imava pogledati Vail, Grand Junction, Bryce Canyon, North Las Vegas, Hoover Dam, Tusayan, Mesa Verde. Verjetna kaj od tega spustiva in vidiva kaj drugega, odvisno od časa in kaj nama bo ljubše. Če je kdo že kaj videl od tega, naj opiše. Seveda da me vse zanima, do najmanjše podrobnosti. Saj poslušam amerikance, kaj pravijo, samo mene zanimajo izkušnje in pripetljali nas, slovencev:) Lidka, povej kaj si si ti kaj ogledala po Denverju in okolici, kaj priporočaš? Kozmeja, tudi midva se bova verjetno kar po trgovinah prehranjevala. ežoj, si pohajkoval kaj po Coloradu? Vsem še enkrat hvala za vse informacijo. Tole za zamljevide, prenočišča in hrano se mi zdijo pomembne. Nisem mislila da so moteli tako dragi:( Elen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. sep 2006 9:19

Letos bila v Coloradu,pretežno v Pueblu, okoli 200 km južno od Denverja. Če sta v Denverju, obiščita Royl Gorge, kjer je najvišji viseči most na svetu, nad kanjonom reke Arkansas (300 m nad kanjonom se razteza most; mi smo šli v eno stran peš, nazaj pa z gondolo - zanimiv občutek, viseti v gondoli 300 m nad skalnatim kanjonom, spodaj je reka videti kot nitka...). Z gorsko železnico (nad 40 stopinj), vklesano v skale, pa se lahko spustita tudi do same reke. Če sta za treking ali kakršne koli druge podobne avanture, je Whitewater pravo mesto, na Rocky Mountains pa imaš tako vse polno za doživet. Če te še kaj zanima, mi javi na zasebno pošto, ti lahko pošljem nekaj linkov. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. sep 2006 9:53

V Denverju sem bila prvič v svojem življenju v "Oxygen" baru. Šel si noter in se nadihal kisika, z dodatki različnih arom. Drugače je mene fasciniralo že samo letališče - z vrha zgleda kot indijanski tabor (šotori), pa nato šok, ker sem mislila, da so mi izgubili nahrbtnik, imajo ločene tekoče trakove za trdo in mehko prtljago. Drugače sem pa jaz stanovala pri znancih prijateljice, sa katero sem se potem potepala naokoli. Za videti imaš resnično veliko, kot pravi mamamia, Whitewater je zakon. V Rocky Mountains sem jaz šla na poroko, kaj takega v svojem življenju še nisem videla. Kar sredi pašnikov so postavili šotor in ohcet je bila tu. Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. sep 2006 10:08

Mi smo se potepali tko bolj po navdihu, pa seveda primerno vremenu... Ko smo imeli poslovilno večerjo, smo komaj v Rocky mountains rinili z terencem seveda. Je bilo kakih 20 cm snega... Sicer ti bojo pa uni sorodniki od fanta še kaj svetovali... Itak je vedno vse daleč, pa veliko... Si moraš kar čas vzeti, da kam prideš z avtom... Jaz sem se zredila 8 kil zaradi junk fooda, ker ostalega pač ne poznajo. Tudi njena mami je vse instant kuhala, tko da... Sem po tej plati komaj čakala, da pridem domov. Da ne govorim o tem, kkao se ne obremenjujejo s pospravlajnjem. Ne doam, ne avtomobilov. Prijateljica vozi s sabo cel prtljažnik svinjarije, po avtu ravno tako. Pri njeni sestri nisem mogla imeti nog na predpražniku, ampak sem jih imela na smeteh, ki jih je bilo 20 cm v višino... Ne vem, kakšni so ti sorodniki, lahko, da imajo lepo. Jaz sem bila glede tega šokirana in sem en teden pucala stanovanje pri njej, ona je bila pa vsa zadovoljna, da njej ni bilo treba. Nikoli mi ne bo jasno, kako lahko embalažo od hitre restavracije vržeš kar na zadnji sedež v avtu. Če ostane po hamburgerja ravno tako. Kosi pice enako. Da ne govorim, kako to smrdi v avtu, ko razpada...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. sep 2006 10:19

No, glede hrane sem bila jaz prijetno presenečena, kaj vse ponujajo njihove restavracije. Pa steak housi so nekaj, kamor je treba zaviti, seveda v kakega bolj domačega (nas so domačini vodili naokrog, v lokale, kamor oni zahajajo), ne samo zaradi stekaov pač pa tudi zaradi vzdušja v teh lokalih, na pol zatemnjenih barov in kakšnega prijaznega lastnika za šankom... Nisem pojedla niti enega hamburgerja ali kake druge hitre hrane, je bilo drugega dobrega dovolj. Je pa res, da je za to treba odšteti kak dolar več, ampak je vredno. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti