Sušenje petršilja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

1. sep 2006 11:53

VEROVNIKA je napisal/a:
O, Hvala Julya, verjetno bom poskusila kar v mikrovalovki - še danes! Alenka, pa tudi tvoj sistem ni slab! Hvala, se beremo! Veronika
Pa suši ga v manjših količinah, v bistvu ga daš toiko, kolikor ga gre v tanki plasti na dvojno brisačko. Pa vmes malo preveri suhost, saj je čas odvisen tudi od moči mikrovalov. Ko boš ene dve ali tri runde posušila, pa tako ali tako že dobiš občutek. ) Julija

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

1. sep 2006 14:33

Jaz ga sušim v strojčki za sušenje sadja,ker je druben je tudi zelo hitro suh! Shranim ga pa v dobro zaprti posodi! val

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

1. sep 2006 20:30

sem probala sušit v mikrovalovki, pa ni šlo. Dala sem na trojno papirnato brisčo čisto tanko plast na 700W kolikor jih ima največ mikrovalovka za 2 minuti pa se ni posušil pa sem ponovila ampak čas povečala na pet minut pa še vedno ni bil suh. Kaj je narobe. lep pozdrav zinka

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

1. sep 2006 20:42

Julyja, hvala za nasvet - toda sem že probala in zelo podobno ugotovila kot si mi napisala sedaj. Tisto s petršiljem sem počela pred slabe četrt ure, pa sem se odločila da nadaljujem jutri - petršilj bo bolj suh pa še poceni tok je ob sobotah (joj, kako sem varčna, škoda ker nimam več!!!!) Joj, Terezija, moj je pa skoraj suh - 100 oC- 1,5 minute. Sem ga pa obtrgala in dala v mikro samo lističe. Se beremo! Veronika Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 01. sep 2006 20:44:58

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

1. sep 2006 21:14

saj sen tudi haz dala samo lističe lp zinka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. sep 2006 21:59

Jaz ga operem, posušim, sesekljam, pomešam s soljo in olivnim oljem in v kozarčke. Imam ga do naslednjega ki zraste na vrtu. Tako delam s čemažem, baziliko, koriandrom.... Vesna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

2. sep 2006 3:16

Reca a daš sol in olje po občutku? A je važno razmerje? Lep dan in veliko se smejte

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. sep 2006 8:48

Sol dam po občutku olja pa toliko, da je vse zelo gosto. Ko dam v kozarčke pazim da ni vmes mehurčkov zraka in da je vse lepo pokrito z oljem. Še nikoli se mi ni pokvarilo. lp Vesna

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

2. sep 2006 11:26

Jaz sem ga letos nekaj posušila v ventilatorski pečici na 50 stopinj (drobno narezanega), pa se je lepo posušil in ima lepo barvo. Brala pa sem v knjigi Začimbe in zelišča, da se sušenje ne splača, ker peteršilj nima več dosti arome, zato sem poskusila še drugače. Svežega sem drobno zmlela kar v multipraktiku, dodala malo vode in dala v posodo za ledene kocke (kocke pa vrečko). Zdaj bomo pa videli, če se in kako se obnese. elišeba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. sep 2006 13:30

No, danes sušim peteršilj, ki sem ga dobila od Verovnike, v sušilniku (tega sem pa kupila v torek in je peteršilj prva stvar, ki sem jo v njem posušila). V eni uri je bila prva runda suha. Sem jo zmela z rokami in dala v kozarček. Meni se ne zdi, da bi sušen peteršilj izgubil aromo (če je seveda pravilno posušen). Sploh so posušeni korenike in listi za v juho boljši kot zamrznjeni (vsaj za oj okus). rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti