Eurospin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

5. mar 2014 20:35

Ja, seveda, albuminska skuta je narejena iz sirotke, ki je praktično brez maščob, poseldično je pač manj kalorij na enoto mase izdelka.

rimljanka

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

7. mar 2014 10:04

rimljanka je napisal/a:

svenska je napisal/a:

K sreci imamo Eurospin takorekoc za vogalom. K sreci zato ker sem zasvojena z njihovim kavinim nadomestkom na osnovi jecmena. Che buono!

Je sladkan? Tole pa moram pogledat, kako izgleda.

Testenica, količin pač ni težko preveriti in zanesljivo pri večini izdelkov ni tako, da bi bila nižja cena posledica manjše količine. 1l je povsod enak, 1/2 kg tudi. Je pa seveda možno, da je pri nekaterih artiklih tako.

 



rimljanka

Ne, na sreco ni sladkano rimljanka, se dodaten razlog da tole pijem s se vecjim uzitkom. Ce bi imela skatlo zdaj pri roki, bi navedla tocne sestavine ampak takole po spominu lahko povem, da je notri priblizno tretjina kave, preostalo pa jecmen oz. jecmenov slad, celo nekaj pripravka iz rzi je notri. Moj nacin priprave je naslednji: priblizno pol deci mrzlega mleka in dva deci vroce ali vrele vode prelijem preko dveh zvrhanih kavnih zlick jecmenove kave, premesam in dobim krasen napitek z belo penico na vrhu.

Prilagam link ker sem prevec racunalniskega analfabeta, da bi znala prilepit sliko

http://www.tamtamofferte.com/scheda-prodotto.asp?id=147518

svenska

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

7. mar 2014 10:47

Sicer ne spada pod Eurospin, ampak glede kavnega nadomestka - meni je odličen belgijski YANNOH - 250g (za cca 160-krat) stane 10 evrov, dobi se v Kalčku, pa v spletni trgovini Mercatorja je, mogoče tudi v Mercator Centru. 

 

http://cs.ilgiardinodeilibri.it/data/gallery/y/yannoh-instant

Sestavine: ječmen, rž, cikorija, želod.

Brez dodanega sladkorja in kave. Sicer naj bi bile sestavine BIO izvora, ampak to res ni razlog, zakaj ga kupujem. Tudi Bianca je dobra, ampak Yannoh je meni osebno preprosto bolj okusen.

vesoljka

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

7. mar 2014 11:48

Rimljanka, dobi se tudi kavni nadomestek (pražen topen ječmen, brez prave kave,nesladkan) v 200g embalaži.

beva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2014 20:58

Vsem trem hvala za informacije,  vsaj v ES grem jutri, ko se peljem mimo.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti