Opozorilo: mnenja pri receptih

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

6. feb 2007 9:19

Tudi jaz sem zelo vesela, če kdo drugi, ki je perd kratkim naredil kaj po kakšnem kojem receptu, doda sliko, saj tudi vsi moji recepti nimajo slike, zato kar korajžno ..... :) lp Pitončica

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

6. feb 2007 10:13

ob vsakem receptu sem slik zelo vesela. ob nekaterih receptih je več slik, slika postopkov in končni izgled. če bi na moj recept kdo poslal sliko, bi bila tega vesela, saj nimam digitalca. če je slika te recept bolj privabi in se hitreje odločiš, da bi to naredil. pa obilo dobre kuhe. lep pozdrav m.schafe

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2007 10:48

Meni je super, če kdo pošlje sliko h kateremu od receptov, ki sem jih poslala v bazo, če pa sama pošljem fotko k receptu koga drugega, ga o tem vsaj obvestim oziroma prej vprašam, ali se strinja. Če bi se pa zgodilo, da bi kdo zahteval umik moje fotke od njegovega recepta, bi na to brez nadaljnjega pristala. Sem spoznala, tudi tu na kulinariki, da kar je nekaterim sprejemljivo in dobrodošlo, druge lahko moti. Gled nekaterih receptov, sploh te sirove plošče na primer, je pa, po mojem mnenju, tako: na Kulslo smo kuharice različnih spretnosti in velikega razpona znanja in spretnosti. Kar ena naredi z levo roko, je drugi, manj izkušeni ali spretni, lahko precejšenj problem. Sirova plošča je pač ideja, nekomu morda izjemno dobrodošla, za nekoga pa nekaj takšnega, da samo z roko zamahne. Če bi jaz pošiljala ta recept, bi morda napisala, katere vrste sirov sem uporabila in kaj vse za okrasitev, v opombe pa dodala, da pač sire uporabimo tudi druge ali kaj podobnega. Ampak ravnamo pač različno, z mnenji je pa tako: če daš recept v bazo ali se oglasiš na forumu, moraš pač vzet v zakup tudi kakšno negativno intonirano mnenje ali pripombo. Eni znajo pokritizirat s stilom in svoje mnenje tudi utemeljiti, eni pač "nastreljajo" besede, iz katerih kar veje negativizem in nezadovoljstvo in imam včasih občutek, da še sami ne poznajo razloga, zakaj tako ravnajo...polna luna ali kaj? Tako kot so različno visoki pragovi naše potrpežljivosti oziroma tolerance, so različna tudi mnenja, kaj je še spodobna kritika, kaj različno mnenje, kaj pa že dajanje v nič ali kritiziranje kar tako...saj poznate tisto: Ni kritik vsak, ki kritizira, nekdo gradi, nekdo podira...In dokler jih je več, ki "gradijo", tudi tudi tistih nekaj padlih opek zaradi tistih, ki "podirajo", ne bo zrušilo Kulinarike. Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. feb 2007 11:07

Mene pa motijio komentarji v stilu "...a to se pa nič ne peče?????..." (pa lapo vse v receptu piše), ali pa ...."a vegeta????? Zakaj pa vegeta, jaz pa nikoli ne uporabljam vegete, ker je škodljiva in bla, bla, bla" (ja če ti ne paše je ne daj not a ni res? Sorry, ker jo eni uporabljamo." Ali pa "...to pa že ni originalen recept in to ni pravo ime in to se dela tko pa to, ne pa tko pa tko..." (kot, da je greh, da nekdo pač nekaj drugače naredi kot drugi) In pa "...a surova jajca, kaj pa salmonela?..., a kar naribana limonina lupinica, kaj pa škropiva???...." In še pa še, bi se našlo. Tako, da mene je zaradi takih pripomb minila vsaka želja, da objavim še kakšen recept, ker potem se moraš na koncu zagovarjat zakaj si si "drznil" tak pa tak recept objavil, ker to se pa tko ne dela, ker druge pa tko že ne delajo itd....... do nezavesti. jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. feb 2007 11:26

Jade, al pa tale: "Jaz pa ne maram orehov, a bi blo v redu, če uporabim lešnike?" "Pa ravno ribezova marmelada mora biti, ali je lahko katera druga?" Še bi se našlo ... Atina

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

6. feb 2007 11:49

Ok., tudi jaz morda kaj "butastega" vprašam, vendar le za kakšen nasvet. Nikoli pa ne komentiram v smislu "kako je to lepo". Spomnim se enkrat je bil recept za kuhane/pečene (ne spomnim se točno) hrenovke in so se vsi zgražali. Ja tako je, nekateri tudi hrenovk ne znajo skuhat in zato rabijo recept. Malce več strpnosti bo potrebno s strani nas vseh. Lp, polona

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. feb 2007 12:00

jade je napisal/a:
Mene pa motijio komentarji v stilu "...a to se pa nič ne peče?????..." (pa lapo vse v receptu piše), ali pa ...."a vegeta????? Zakaj pa vegeta, jaz pa nikoli ne uporabljam vegete, ker je škodljiva in bla, bla, bla" (ja če ti ne paše je ne daj not a ni res? Sorry, ker jo eni uporabljamo." Ali pa "...to pa že ni originalen recept in to ni pravo ime in to se dela tko pa to, ne pa tko pa tko..." (kot, da je greh, da nekdo pač nekaj drugače naredi kot drugi) In pa "...a surova jajca, kaj pa salmonela?..., a kar naribana limonina lupinica, kaj pa škropiva???...." In še pa še, bi se našlo.
Tako, da mene je zaradi takih pripomb minila vsaka želja, da objavim še kakšen recept, ker potem se moraš na koncu zagovarjat zakaj si si "drznil" tak pa tak recept objavil, ker to se pa tko ne dela, ker druge pa tko že ne delajo itd....... do nezavesti.


jade

 

Jade, ena stara modrost pravi, da je včasih najboljši odgovor tisti, ki ga ne daš. Na take pač ne

odgovarjaš, saj nisi dolžna odgovarjati. 

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2007 12:48

Meni so pa všeč slike pod recepti, sama ponavadi pogledam in naredim le po receptih, ki imajo slike - sem se tako razvadila, da ob taki količini receptov, kot jih najdeš na kulinariki, pač nekako moraš zbirati. Ugotovila sem tudi, da so recepti, pri katerih je veliko slik in komentarjev, očitno bolj priljubljeni in se jih splača probat. Pa čeprav nekateri npr. pri torti pošljejo sliko cele torte (npr. pri torti nutella), mene pa zanima bolj, kako zgleda od znotraj, saj tista okrašena bi bila lahko katerakoli. Seveda pa rada pogledam tudi te slikice, ker marsikdaj dobiš navdih, kako bi naslednjič okrasil torto. Mislim, da je za avtorja čast, da ima njegov recept veliko slik in komentarjev, saj to pomeni, da ljudi zanima - zakaj bi pa čene pošiljali recepte... matilda

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

6. feb 2007 14:20

rdkapica... glede "čira-čara"... nekateri imamo nekaj smisla za humor, če te pa to, pri tej besedi to moti ,je pa to tvoj osebni problem... Ja nekateri znamo! Lp Anja miia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti