Aparat za peko kruha

berti  

član od: 7.9.2005

sporočila: 55

5. jan 2011 12:53

Mi ga imamo skoraj eno leto in smo zadovoljni z njim. Zraven aparata dobiš tudi knjižico z recepti (vsaj mi smo jo). Smo si pa malo prilagodili recepte, ki so priloženi aparatu. Na primer v vseh receptih se uporablja suhi kvas, mi pa uporabljamo le svežega... Glede na pogostost uporabe (2 do 3 x tedensko) se dobro drži in zaenkrat ni še odpovedal... lp berti

pasatus  

član od: 11.9.2007

sporočila: 6

6. jan 2011 0:02

zlatko83. Bodi malo praktičen in se ne drži receptov kot pijanec plota. In vsaka peka naj ti bo vodilo , kaj moraš storiti naslednjič. Testa naj bo približno polovico posode pekača, ker po vzhajanju zavzame dvojno količino. Predlagam ti, da vzameš za začetek pol kg moke 300 ml vode ( ca 60% na količino moke ) dve žlici olja, žličko soli in četrtinko kocke kvasa. Med samim gnetenjem pekač lahko odpreš in kontroliraš strukturo testa in po potrebi lahko dodaš še vodo ali moko. Boš videl, da žena ne bo imela dela z dodatnim pomivanjem. pasatus

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

11. jan 2011 8:16

Pozdravljeni.

Doma smo imeli, in zelo pridno uporabljali, Clatronikov aparat za peko kruha. Po letu in pol se je pokvaril in popravilo ni več smiselno. V tem času smo menjali dve posodi, zaradi lupljenja teflona v notranjosti. Ki pa ni bilo posledica drgnjenja s kakšnim predmetom, temveč se je lupil na mestu zdrsa kruha iz posode, na režah ob straneh. Pa čeprav kruh ni bil močno zapečen. Drugače pa smo bili s tem aparatom zelo zadovoljni ... dokler se ni pokvaril. 

Sedaj kupujemo nov aparat in se spogledujemo tudi z ostalimi znamkami aparatov, predvsem v upanju, da bi bila notranjost posode kvalitetnejša, da se ne bi teflon tako hitro oluščil.

Uporabniki ostalih aparatov za peko kruha, kako je pri posodah ostalih proizvajalcev?

Hvala že vnaprej za koristne napotke.

 

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

11. jan 2011 12:14

Girica, morda je bilo že kje napisano pa vseeno sprašujem tebe. Kje ste kupili samo posodo za Clatronika, tudi moja je že bolj slaba, aparat je pa super in bi zamenjala samo posodo in koliko stane. hvala hema

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

11. jan 2011 13:09

Girica, hvala.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

11. jan 2011 19:48

Že polnih 12 let uporabljam SEVERIN kruhomat, ne ravno vsaki dan ampak zelo pogosto,pa še ni nič načeta notranjost posode,tako bi lahko namignila,da pogledašv trgovini po tej znamki. zaja

smak  

član od: 3.5.2006

sporočila: 19

4. mar 2011 21:59

Priporočam Panasonic SD-255.Uporabljam ga tri leta, praktično vsak dan, niti enkrat še nisem imel neuspelega izdelka. Po treh letih je tudi mehansko v odličnem stanju. Je eden najdražjih, enkrat sem zasledil cenejši model Panasonica, ki je praktično enak opisanemu, le da ne vsebuje posode za automatsko dodajanje semen,kar bo marsikdo zlahka pogrešal. smak

klematronic  

član od: 8.3.2011

sporočila: 1

8. mar 2011 20:00

POzdravljeni, Ker sem novinec me zanima če ima kdo kak dober recept za peko kruha, imam pekač Tefal DUAL HOME BAKER hvala klematronic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti