Aparat za peko kruha

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

1. jul 2013 19:25

Probali smo tudi z manjšim delom vode, eni so pisali 320ml, potem 380ml...potem pride kruh zelo zbit, kot opeka...zmajšali bomo vodo za 50ml in pekli na dolgem programu...drugače je pekomat naprodaj!!! Mi je žal da nismo Panasonica vzeli...

silver12

Anca  

član od: 2.7.2004

sporočila: 1

28. avg 2013 12:16

Mene pa zanima, ali je možno v aparatu speči nekvašen kruh? Pisala sem v Gorenje, kjer so mi odgovorili, da bi bilo nabolje uporabiti program za mesenje+vzhajanje, speči pa bi ga morala v pečici. To mi ne odgovarja...

 

A je mogoče že kdo poizkusil s peko nekvašenega kruha v aparatu? Kakšni nasveti?

Sporočilo je spremenil(a) Anca dne 28. 2013 12:33

botr3  

član od: 4.11.2013

sporočila: 1

4. nov 2013 12:42

Pozdravljeni,

Pred leti sem imel kruhomat Severin s katerim sem bil zadovoljen. Ker je šel s časom rakom žvižgat, je bilo treba kupiti novega. Severina ni bilo več, vzel sem Matrix. Ugotavljam pa, da ne dela tako kot Severin. Ob isti recepturi in sestavinah mi kruh nikakor ne vzhaja pravilno. V navodilih piše, da se je treba strogo držati priloženih receptur. Jaz uporabljam recepte iz tega foruma, rezultat pa ni isti kot prej.  Strogo uporabljam sveži kvas (pol zavitka, cca 200ml vode, 180 ml jogurta, 600 - 700g moke (različne vrste), 2 merici soli in sladkoraj ter malo olja. Včasih dodam tudi semena. Testo za pico po starem receptu zamesi in vzhaja normalno, kruh pa ne vzhaja!

 

Kaj naj bi bilo narobe? Ali ima tudi kdo od vas podobno izkušnjo?Ker se mi ponesrečeni kruhi večkratno dogajajo razmišljam o zamenjavi aparata amapak ne vem katerega naj vzamem?

lp

Botr3

 

botr3

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

6. nov 2013 13:22

Tudi jaz že nekaj let pečem kruh v Matrixovem aparatu in sicer po naslednjem receptu:

420 ml vode (jaz dam 200 ml mleka, ostalo pa vodo)

630 g moke (dam moko tip 850)

1/2 velike merice sladkorja

2 mali merici soli

1 mala merica suhega kvasa

malo olja

Kruh lepo vzhaja in je lepo zapečen ter okusen. Poskusite po tem receptu, morda boste zadovoljni.

Palma

kluni  

član od: 19.12.2004

sporočila: 13

31. maj 2014 7:54

Pozdrav!

 

 Od prijateljice smo dobili Matrixov kruhopek apk 129b, ker ji je le stal v kleti. Nima pa priloženih navodil. A mi jih lahko kdo poskenira, ker jih na spletu ne uspem najti?

 

Lp, Gregor

kluni - one life, live it

NZJK08  

član od: 28.6.2013

sporočila: 6

22. sep 2014 19:55

Pozdravček

Za sprobo sem dobila kruhomat CLATRONIC BBA 2594, ker navodila niso bila priložena in jih prijateljica ne najde, me zanima, če ima kdo od vas slovenska navodila? 

Lep pozdrav, NZJK

NZJK08

metaj  

član od: 29.5.2011

sporočila: 1

26. sep 2014 17:45

Jaz sem pa med selitvijo zgubila navodila za aparat Bomann CB 594. Ker sem o uporabi večji del pozabila, bi jih nujno potrebovala v slovenščini. V družini se nam je pojavila ostra dieta in bi radi spet pekli kruh v aparatu.

Za odgovore se vam zahvaljujem Meta

metaj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. nov 2014 8:34

Moja izkušnja z aparati:

Prvi aparat je pričel greti, čim sem ga vključila in to kar precej močno. Kruh iz njega je bil spodaj zbit, zgoraj luknjast in suh. Nisem več pekla v njem, služil mi je le za gnetenje.

Aparat, ki ga imam sedaj,  prične z gretjem šele, ko pride na vrsto faza vzhajanja. Kruh je enakomerno vzhajan in pečen, prijetnega okusa in brez težav lahko uporabljam sveži kvas.  Tekočin tudi pri tem predhodno ne ogrevam.

 

Cila

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

17. mar 2015 17:11

Ima morda kdo navodila za aparat za peko kruha BIVA BAPK 1350? Lepo prosim, če me kontaktira na ZS. V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti