Pralni stroj

TinkaTonka  

član od: 10.5.2006

sporočila: 8

tema odprta - 13. jul 2006 9:50 | ogledi: 7.319 | odgovori: 12

Imam težavo. Ko operem perilo v pralnem stroju je vonj tako čuden. Uporabljam Persil ali Ariel (ne tekoči) ter mehčalec. Vonj ni prijeten ampak čuden. Sploh ne vem kako naj ta vonj opišem. Vonj je zelo močan.To se dogaja že dolgo časa. Ali mislite, da je kaj narobe s strojem ali pa mogoče z vodo? Voda je zelo klorirana v savinjskem področju.

LP

TinkaTonka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

13. jul 2006 10:02

Tudi meni se je to dogajalo. Mislim, da sem uporabljala Ariel. Vonj je bil kar moteč - kot "prešvicane cunje". Zamenjala sem prašek, sedaj uporabljam tekoči Rex in je v redu. stara

TinkaTonka  

član od: 10.5.2006

sporočila: 8

13. jul 2006 10:28

Hvala, bom zamenjala prašek. Pa še ena varianta je. Ariel delajo v različnih državah. Vse kar ni narejeno v matični državi ni ok. To mi je povedala sodelavka. Isto velja za Pampers plenice, ki jih delajo tudi v vzhodnih državah. TinkaTonka

TinkaTonka  

član od: 10.5.2006

sporočila: 8

13. jul 2006 11:14

Hvala, bom zamenjala prašek. Pa še ena varianta je. Ariel delajo v različnih državah. Vse kar ni narejeno v matični državi ni ok. To mi je povedala sodelavka. Isto velja za Pampers plenice, ki jih delajo tudi v vzhodnih državah. TinkaTonka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2006 11:22

Ne vem, ali je res vzrok prašek. Ariel je zelo dober prašek, uporabljala sem ga kar nekaj let. Praviloma, naj bi se praška zamenjalo enkrat letno. Jaz se tega držim in nimam težav. Morda bi prej poskusila s kakšnim servisom, lahko je kaj s strojem narobe. Anamarija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

13. jul 2006 12:08

Kaj pa če je težava v kombinaciji praška in mehčalca. Mislim na vonje. Morda bi zamenjala vonj mehčalca? Jaz uporabljam Ariel in mehčalec (Silan ali Lenor). Persil sva z mami nehali kupovat, ker ga nikoli ni popolnoma spralo iz dozirne posodice in so se delale kepe (pa ga nismo dajale preveč). alexis

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

13. jul 2006 12:14

Ena moja znanka je imela isto težavo. Poklicala je serviserja, razmontiral ji je stroj in nekje zadaj se ji je nabiral prašek (Ariel) v kepo in tisto je tako neznansko smrdelo. Zdaj uporablja le tekoči prašek in ga dozira direktno v posodici v boben. Mogoče ti bom kaj pomagala.

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. jul 2006 12:32

Tudi meni se je to dogajalo, vendar samo pri pisanem perilu, ki ga nisem takoj vzela iz stroja. Serviser mi je dejal, naj zamenjam pralni prašek, pa ni nič pomagalo. Ker je bila zadeva zelo nadležna, sem preizkusila še s čiščenjem pralnega stroja. Vanj sem vlila pol litra navadnega alkoholnega kisa in pol kg morske soli. Opravila sem pranje praznega stroja na 95 stopinj. Zadeva je delovala in perilo zelo dolgo ni imelo neprijetnega vonja. Ko se je to začelo ponovno ponavljati, sem postopek ponovila in tako delam še zdaj, vendar ne čakam tistega vonja, ampak postopek ponavljam 1 x mesečno. Zelo pomembno pa je tudi redno čiščenje filtra, če ga stroj ima. Julija

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

13. jul 2006 15:12

Že nekaj časa uporabljam samo tekoče detergente, ki jih kupujem v Drogeriji Mueller ali pa v Avstriji. Razlika med detergenti narejenimi v matični državi oz. drugje je očitna. LP K

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

14. jul 2006 14:09

Meni se je to dogajalo pri tekočem Ariel-u ki sem ga kupila pri nas, če ga kupim v Avstriji je bilo vse ok. Pa tisti je tudi dosti bolj gosti in ima drugačen vonj. Sedaj uporabljam tekoči Persil pa perilo lepo diši pa še boljše je oprano. Tako da menjava pralnega sredstva pa mogoče še kakšno čiščenje kot je predlagala Julya. Rebeka

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

14. jul 2006 14:26

Jaz uporabljam prašek Ariel že 3 leta, pa sem z njim zeloooo zadovoljna. Cunj najlepše dišijo s kombinacijo Ariela (mountain spring) in mehčalca Silan (beli, za otroke - sensitive)! Že več ljudi me je vprašalo, kaj delam s cunjami, da tako lepo dišijo! In res dišijo! Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti