Sladica brez uporabe pečice

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

tema odprta - 10. jul 2006 13:18 | ogledi: 6.925 | odgovori: 23

Konec tedna gremo na morje in ker kampiramo nimamo pečice,zato me zanima ali poznate kakšno sladico,ki je narejena hitro in brez uporabe pečice.Na razpolago imam le električni kuhalnik.

Lp Balu

balu

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

10. jul 2006 13:42

Ja če ti je na razpolago vsaj hladilnik, priporočam tiramisu. LP, Saša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2006 13:43

Albert keksi + sadni puding, kuhan na soku, in sadje povrh. Mikserja tudi verjetno ne boš jemala s sabo. Pri nas zaleže tudi kombinacija - hrustljavi muesli + vanilijev jogurt + banane + naribana ali stopljena čokolada čez, ali pa sadni jogurt + ostalo sadje. Namesto mueslija lahko vzameš tudi tiste čokoladice tipa frutabella ali corni. Če imaš še smetano zraven vsega naštetega... Aja, pa malo nazaj na forumu pošči temo marshmallows, to mi vedno praticiramo, ko smo kje s šotorom. Samo potem ne pozabi kupiti marshmallowsov že pri nas. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. jul 2006 13:49

Mrzli pes - pecivo iz albert keksov in čokoladne kreme. mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. jul 2006 13:51

Kako je pa s hladilnikom? Na naših taborjenjih, kjer hladilnika nismo imeli, sem za praznovanja delala "taborno torto": kupljeni biskvitni oblati, konzerve sadja (breskve), vanilijev puding, izboljšan z rumenjaki (ki se zmešajo in skuhajo skupaj s praškom za puding) in snegom iz beljakov s sladkorjem (narejen na "peš" z metlico!), ki ga vmešamo v vrel puding. "Torto" sem zlagala v veliki skledi ali kozici, bolj podobno angleškemu "trifle" kot samostojno stoječi torti. Se je pa kar zabliskalo, tako hitro je izginila. Delali smo tudi puding v kombinacijah s sadjem, sadno solato in seveda palačinke. Pa tudi marelični (kasneje slivovi) cmoki, pa miške. Pa razne kroglice (zdrobljeni keksi, čokolada, kokos ipd.). Če seveda imate hladilnik (pa ne plinskega, ki je primeren samo za hlajenje nekaj kantic piva!), lahko naredite kakršno koli kremo, tiramisu, tudi torto iz kupljenih oblatov ali otroških piškotov. teta torta

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

10. jul 2006 13:55

Mamamia, kaj ko bi ti ta recept prevedla in ga oddala v bazo. Jaz ne znam nemško, bi pa tole poskusla nardit. Na slikci zgleda super. katti

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. jul 2006 13:57

Balu, daj, povej glede hladilnika! To je bistveno, če hočeš dobiti uporabne predloge! teta torta

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

10. jul 2006 14:00

Hladilnik in zmrzovalnik imamo. balu

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

10. jul 2006 14:13

No, potem pa ni problem, navedli so ti že celo goro uporabnih predlogov (čeprav imam nekako občutek, da si še mlad/a in da so - razen tistih od Loni - morda preveč komplicirani). Jaz sem si pač predstavljala naše taborjenje v komaj civilizirani divjini s plinskim kuhalnikom, plinsko lučjo, vodo, ki jo je bilo treba navleči z vedrom iz vodnjaka - in seveda brez elektrike. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti