Sladica brez uporabe pečice

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2006 14:31

Ja, teta torta, tako smo in še vedno hodimo mi - viva plin in kante, edino, kar smo posodobili, je to, da včasih najamemo hladilnik, ali pa še tega ne in jogurti še vednov eselo plavajo v ajmarju mrzle vode. Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. jul 2006 14:34

katti, prevod imaš na zasebni pošti. Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jul 2006 14:41

balu, pa še kak pripravljen biskvit za rolado lahko neseš s sabo, naša mami je imela vedno tudi to, že kar lepo zvitega v rolo, pa ga je potem samo še s kislo smetano premazala (navadno je nesla rjavega), pa je bila sladica takoj pripravljena. Loni Makaroni

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

10. jul 2006 19:00

Mamamia, bi tudi meni poslala prevod, prooooooosim??? Hvala!!! Tamči

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

10. jul 2006 20:54

Mamamia, lepo prosim za prevod, imam doma kup čokoholikov.! Čokohvala! Lep pozdravček & dober tek harmonija

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

10. jul 2006 21:40

Tole sem našla v zapiskih moje pokojne mame: HITRO PECIVO 1/2 kg keksov - pravokotnih ali kvadratnih, 25 dag masla ali margarine, 15 dag sladkorja, 7 dag kakava, 1-2 jajci, 3-4 žlice smetane in malo limonine lupine. Maslo,kakav in sadkor damo v lonec in ga postavimo v drugega z vročo vodo.Vsebino mešamo dokler se maščoba ne stopi, nato med mešanjem dodamo jajca,smetano in limonino lupinico.Pazimo, na zmes ne pregrejemo,da nam jajca ne zakrknejo.Ko je zmes lepo gladka jo postavimo na hladno, da se nekoliko ohladi. Model obložimo s peki papirjem. Na dno damo kekse, namažemo s kremo, keksi,krema...na vrhu morajo biti keksi.Model čez noč postavimo na hladno,zjutraj ga zvrnemo,odstavimo papir in razrežemo na rezine. To smo kot otroci večkrat jedli in bilo je odlično.Je pa tudi res, da prav velike izbire nismo imeli.(kekse lahko poljubno navlažimo) kobra 1 Sporočilo je spremenil(a) kobra 1 dne 11. jul 2006 06:26:33

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. jul 2006 21:59

Kaj pa drobne kocke brez pečenja? Imeti moraš edino hladilnik. Recept sem objavila. Kyara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2006 10:20

Ali nista bili ključni besedi v informaciji "kampiranje" in "morje"? Ostanek plemena bo počival in se kopal, ti boš pa tam v potu svojega obraza v čepe nad kuhalnikom nekaj mesila in mešala??? Sladice je bolj udobno poskušati delati doma, kjer so vsi aparati pri roki - medtem ko to početi v kampu - je samo mučenje tistega, ki jih dela. Kaj pa tvoj dopust? Dopust je zato, da se človek spočije in ne zato, da ima v glavi imperativ, da mora vsak dan nahraniti celo pleme... Sicer nisem nikoli kampirala, pač pa jadram. Vedno kuham (ker tistemu, ki kuha, ni treba prati posode) in vedno skuham tako, da je v 20 minutah vse narejeno in še vedno so vsi vse pojedli. Če grem nazaj na sladice: Čokolada je mamljiva - ampak v kampu se samo topi in ves mrčes bo lezel nanjo. Doma pripravljen biskvit, ki se potem namaže - s čem pa? - za smetano je treba imeti mešalec, za čokolado ali marmelado pa velja zgodba z mrčesom. Plus, v vsakem kraju, ki ima pridih turizma, se cel dan vozijo okoli prodajalci palačink - palačinka stane toliko kot dve kroglici sladoleda - to je pa še vedno ceneje, kot bi stale tvoje predpriprave doma in potem na lokaciji. Pa še apetiti so drugačni: na morju zelo zapaše kombinacija melone/lubenice z napolitankami in zraven malo nutelle to je sladica NO.1 med jadralci - in to takimi, ki so drugače na kopnem zelo izbrični). Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti