Hortenzije

aljalja  

član od: 8.6.2003

sporočila: 140

tema odprta - 2. jul 2006 22:38 | ogledi: 10.585 | odgovori: 6

kaj rabijo hortenzije in kako hitro se grm razraste? Je barva odvisna tudi od tal, rada bi roza, belo ali rdeco, modra mi deluje preumetno.

hvala

a.

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

3. jul 2006 7:04

Hortenzije rabijo predvsem veliko vode. Pa, da niso ravno cel dan na soncu. Glede gnojila - prodajajo tako, ki je samo za hortenzije (pojma nimam kaj je noter). Barva cvetov pa je odvisna od sorte, edino modro se lahko doseže z dodajenjem železa v zemljo. To je vse kar vem. Naj se oglasijo še drugi. LP! Ana

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

3. jul 2006 8:50

hortenzij je veliko vrst, od navadne kmečke, do hrastovoliste, klasaste in plezalke. Če hočeš imeti različne, moraš torej v nabavo. V glavnem rabijo vlažna tla (lat ime hydrangea pove veliko). Mislim, da tla vplivajo na barvo le če hočeš modro - ta obdrži svojo barvo le v kislih tleh. Na vrtu imam rdečo, roza, belo kmečko hortenzijo in plezajočo, vse so obdržale svojo barvo brez kakšnih posegov. Sem pa kupila gnojilo za hortenzije in jih 1x letno z njim pognojim. Za razrast v grm bo pa treba počakat kakšne 2-3 leta. Lisa

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

6. apr 2016 17:27

Če bo kdo redčil hortenzije, na svojem vrtu, se priporočam za kakšno sadiko.

as

as1

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. apr 2016 5:44

As1, hortenzije sem pred leti uspešno pogrobala, tj., dolgo vejo sem upognila in podkopala v zemljo tako, da je na drugi strani štrlela iz zemlje, čez kak mesec sem jo odrezala od matične rastline, jo izkopala in je bila seveda ukoreninjena ter veselo raste pri moji mami. res pa traja nekaj časa in prvo leto tudi ne cveti.

 

marjja

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

7. apr 2016 10:27

marjja hvala za info. Bom letos probala tako, ker bi res rada imela še kakšen grm, čisto na drugem koncu ;)

topsi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti