Pranje moških hlač

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

tema odprta - 30. jun 2006 13:30 | ogledi: 5.353 | odgovori: 18

Zanima me kako ve rešujete problem s finimi moškimi hlačami. S tem mislim tiste na črto. Moj fant nosi za v službo same take hlače. Na etiketi piše, da se jih ne sme prati in material je 100% volna. Trenutno jih nosi v čistilnico na vsake kvarte. Vendar je to zelo drago početje. Zanima me, če imam še kakšno drugo možnost pranja teh hlač. Seveda jih je tudi težko likati ampak to bi se še nekako znašla.

Mama me je opozorila, da jih ne smem sama prati, ker bodo uničene. Lahko je njej reči, če pa oče poseduje samo eno obleko in še to je dal nase parkrat v življenju.

Marjetka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

30. jun 2006 13:39

To je čisto sigurno, če hočeš hlače uničiti, potem jih operi sama. Moške hlače na "peglo" obvezno odnesi v čistilnico, pa še posebej, ker je material 100% volna. Če tvoj fant že mora nositi v službo take hlače, potem verjetno nima niti slabe plače in lahko daš komot v čistilnico. Saj ti ni treba vsak teden. Po moje je dosti enkrat na mesec v čistilnico, ti jih pa vsake toliko zlikaj, mogoče raje preko vlažne krpe, da ti se slučajno ne bi "svetile", če so temnejše barve. Čiščenje hlač v čistilnici se mi zdi, da stanejo okrog 2.000 SIT. Pozdravček!

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

30. jun 2006 14:12

Ja enkrat sva se podala v misijo kupiti fine hlače, ki se jih da tudi oprati. No nisva jih našla. Ali nisva hodila po pravih trgovinah, ali pa res prodajajo samo take smotane hlače. Hja dela v banki, v pisarni in ne s strankami vendar mora hodit v službo urejen. Jaz sem še študentka in nimava denarja, da bi ga metala stran. Očitno je čistilnica edina rešitev. Marjetka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

30. jun 2006 14:51

Če si pogosto v čistilnici ,se dogovori za kakšen popust.Mogoče ti bodo ustregli. Lp balu balu

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. jun 2006 16:04

Najbolje, da svojega dragega "ustrahuješ", da hlač ne bo zasvinjal. Potem lahko upoštevaš nasvet od Dragičke, da jih doma vsake toliko polikaš, v čistilnico pa odneseš takrat, ko je to nujno potrebno. Kupujta obleke oziroma hlače "hvaležnih" barv", takih, ki se jim ne pozna vse. Namesto črnih se odločita za grafitno sive, potem kakšne melirane (ne vem, kako bi se temu drugače reklo). Pomembna je tudi kakovost blaga, kjer žal ni vedno tako, da je dražje nujno tudi boljše. Moja mami vedno "proba" vsako blago. Stisne ga v roko in če se preveč zmečka oziroma se ne poravna nazaj, potem ga ne kupi. mimika

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

30. jun 2006 16:19

Ne vem, kako pogosto nosite te hlace v cistilnico, toda pri nas imajo vsi moski take hlace (taka sluzba pac), pa jih se zdalec ne nosimo v cistilnico pogosto. Enkrat do dvakrat na sezono, razen ce se ne bi kaj izrednega zgodilo (kaka nesreca s kavo ali cim podobnim - do zdaj se nikoli). Saj se pravzaprav nimajo od cesa umazati! Kako mastno pikico ocistim kar jaz s K2R, likam pa jih preko krpe. Pranje... nisem se poskusila in mislim, da tudi nikoli ne bom. Vsaj pri najfinejsih volnenih ne.

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

30. jun 2006 18:43

Ma saj jih ne nosiva tako pogosto in tudi kakšnih posebih madežev ni. Seveda se hlače umažejo in to od potenja. Posebej zdaj, ko je taka vročina. Marjetka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. jul 2006 9:02

Od potenja hlače še niso umazane, pač pa potne. Jaz pri mojemu, ki mora obvezno nositi uniformo, tudi hlač ne nosim vedno v čistilnico.Pas, ki je najbolj prešvican vedno poerem z K2R ali pa pošpricam z zelenim OXI-jem in to 1-2x na mesec. Potem to malo zmencam med prsti in obrišem z mokro brisačo ter posušim. Hlače pa nesem v čistilnico vedno po končani sezoni. Tudi madeže odstranim na podoben način. Zakaj pa ne kupita hlač, ki se manj mečkajo in probata na način, kot je napisala mimika. Hlače pa osvežiš lahko tudi tako , da krpo za likanje hlač namočiš v vodo, ki si ji dodala kapljico ali dve dišeče vodice ali pa osvežilne vodice, ki jo dobiš v vsaki drogeriji. Torej, namočiš, ožemeš in nato samo prelikaš preko te krpe in hlače so kot nove in še dišijo prijetno. Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

1. jul 2006 9:24

Kaj tudi poleti obleče volnene obleke? Danes se pa res dobi vseh vrst finih materialov, ki lahko opereš v stroju. Sicer pa ti svetujem naj ti dragi kupi profesionalnega likalnika, pa boš imela čistilnico doma. P.s. Kyara od potenja hlače niso umazane? Smrdijo pa lp

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

1. jul 2006 10:39

Hvala za vse nasvete! Saj ne nosi obleke ampak hlače in srajco. Očitno se ne spoznam najbolje na cunje. Jaz enostavno npr. v Muri in Labodu ne vidim drugega kot take hlače, ki so iz volne. Kavbojk in platnenih hlač pa jasno, da ne more imeti. Marjetka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. jul 2006 12:51

O, tudi od potenja se stvari umežejo. En profesor na faksu, ki je vedno nosil taisto temnomodro obleko, je imel bele kolobarje od soli pod pazduho.... mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti