Dalmacija - potrebujem nasvet

kapica  

član od: 28.6.2006

sporočila: 4

tema odprta - 28. jun 2006 10:39 | ogledi: 3.849 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Letos bi rada letovala malo po Dalmaciji . Zanimajo pa me vase izkusnje tam, kje se vam je zdelo lepo in ste res uzivali. Ker pa bi rada tudi malo kombinirala par dni apartma in par dni avtokamp, me zanima tudi to kako imajo kej avtokampe urejene. Kam se splača it. Kje imajo lepe plaže? Kje se da dobro zabavat?

Zelo bi bila vesela vaših predlogov, bili bi mi v veliko pomoč pri odločanju.

Hvala ze za vnaprej!

Lep pozdrav!

Papa :)

kapica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

28. jun 2006 11:12

MI že nekaj let letujemo na otoku Pašmanu. Apartmaji so super, plaža je super, kampi so slabši, zabave na otoku skoraj ni - kolikor si je sam narediš. Ti bodo še druge povedale. Vem, da na veliko hodijo v Vodice pri šibeniku, pa v okolico Zadra. Sama še nisem bila. Tina

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

28. jun 2006 11:23

Zelo nam je bilo všeč na Čijevu - Slatine. Tam je bil zelo prijazen gazda in smo dve leti zapored letovali tam pa tudi na Ugljenu ni bilo slabo. Se nam je tudi zelo dopadlo. Zadnji dve leti pa ne najdemo nič pametnega. Vedno smo bili v apartmajih tako, da o kampih ne vem nič. Lp! AK

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

28. jun 2006 11:58

Pred leti smo z fantom letovala v kampu na Braču.Bil je majhen kamp na Supetarju in moram reč da se ne da primerjati z kampi v istri.Pravzaprav nič od kampa.Tudi na drugi strani otoka na Bolu ni nič boljše.Kampi so na soncu,nobenega gozdička in precej daleč od plaže.Mi je pa bil všeč kamp na Pagu v Novalji(avtokamp straško).Drugače pa je Supetarju zelo lepo.Lepe plaže?Od Splita naprej,zagotovo vam ne bo žal.Mi potujemo v soboto v Tučepe in smo izvedeli da so plaže res krasne. www.tucepi.com www.podgora.com Lep dopust in veliko sonca ZOHA

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

28. jun 2006 13:08

Pred štirimi leti smo začeli kampirat in smo do zdaj bili samo v Vodicah.Kamp je lepo urejen,problem je le ,da okrog 18.00 ure ni več tople vode za tuširanje.Lani so nam obljubili ,da bo v letošnjem poletju tudi to urejeno.Če pa hočeš še zabavo pa jo boš tukaj sigurno našla. Lepe počitnice ter dosti sonca balu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jun 2006 13:29

Spoštovana Kapica Jaz sem strašeni fan Dalmacije od zgodnjega otroštva naprej. Nekaj namigov: 1. Dlamacijo se doživi in razume ob predpostavki, da se čim bolj prepustiš dnevnemu toku in v miru opazuješ stvari okoli sebe. Koncept: malo kampa, malo apartmaja, pa še malo s kolesom...to so si izmislili ljudje, ki živijo v skrajno dolgočasnih hladnih krajih in se morajo stalno nekaj gibati, da se jim ne zrola od bridkosti. Počitnice v Dalmaciji pomenijo POČITEK, umirjanju ob poslušanju morja, duhanju eteričnih olj (tam vsak plevel diši), poslušanju neskončno duhovitih komentarjev domačinov na rivah in piacetah...tako da kakšen peti dan takega počivanja omogoči, da srečamo sami sebe, počistimo iz glave probleme iz običajnega življanje in začnemo na svetži. Hočem reči, dožveti je treba vsak kraj in s konceptom malo tu, malo tam, tega doživetja ni. 2. Koncept "malo tu - malo tam" je možno doživeti samo na jadranju. Za jadranje je treba najprej iti v šolo jadranja (v Dalmaciji sta dve in sicer ANA na Murterju in Ultra v Splitu - meni je splitska bolj všeč) - začteni tečaj traja en teden in morda bi veljalo poskusiti. Jadranje ali pa robinsonske počitnice na Kornatih sta tako ali tako že v kategoriji "razvite zavesti na drugem nivoju". 3. Dalmacija za začetnike gre pa takole: - Vodice so v redu, je veliko možnosti večerne zabave (laserji iz diskoteke rahlo motijo večerni promet na morju, ker se potem ne vidijo svetilniki - ampak jadrati tako ali tako še ne znaš). - Makarska riviera (Makarska, Baška Voda, Tučepi) je zelo primerna za mlade družine - Trogir in Kaštela (7 Kaštelov) - tam je ogromno apratmajev in vsak ima tudi svojo plažo. Nekateri apartmaji imajo tudi čoln, da se lahko voziš na Drvenik (samo je treba znati rokovati s čolnom in karto, da znaš priti nazaj), zvečer se pa lepo odpelješ na ogled Trogirja in Splita (Split je oddaljen 20 km). - Pimošten in Rogoznica: Primošten je zanimiv, je pa zelo oblegan od turistov, za večji mir je bolj prijazna Rogoznica. Dalmacija - medium level: Apartmaji in družinski hoteli na Braču, Hvaru in Korčuli. Tam bodo domačini stregli svojim gostom, pripravljali ribe na 150253 načinov, s čolnom te bodo peljali v katerokoli uvalo boš hotela in te ob določeni uri pobrali in odpeljali nazaj. Najboljše apartmaje v Dalmaciji se da dobiti pri agenciji Maestral iz Splita (poišči jo na brskalniku). Ti bodo tudi v špici sezone našli apartma s svojo plažo, svojo uvalo in z najboljšim pogledom na morje. Dalmacija - master level: -Definitivno jadranje. Poleg tega še Vis in Biševo (ultimativno noro doživetje je med 5. in 6. uro plavati v Modro špiljo - to lahko narediš samo ob predpostavki, da si bodisi na Biševu ali pa da jadraš - namreč po 8. uri začnejo voziti turiste iz Komiže in je potem gužva pred špiljo). - Elafitski otoki pri Dubrovniku - Lastovo - Palagruža - dopusti v svetilnikih Dalmacija z intelektualnim pridihom in minimalno 250 EUR na dan - Dubrovnik. Kadarkoli, poleti pa sploh. Ni najbolj poceni, ampak se splača. Če lahko plačaš, seveda. Vendelina jr.

kapica  

član od: 28.6.2006

sporočila: 4

29. jun 2006 9:43

O hvala za vaše komentarje. Se mi zdi da bom sla dol samo v kakšen apartma. Mi kdo mogoče koga priporoča, da se jim prej najavim da ne bom iskala kot nora potem dol. :) Tudi te informacije bi mi prišle zelo prav. LP kapica

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

29. jun 2006 12:52

Priporočam kamp Rudine pri Dubrovniku. Super plaža, zelo čist in poceni kamp. Sonja

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

29. jun 2006 18:14

Uf, Vendelina jr., prebiram tvoj sestavek in sem se že skoraj ustrašila, da si spustila Lastovo, ko ga le ugledam na koncu :) Skratka, zadnje tri postavke pred Dubrovnikom (Lastovo, Palagruža, dopust v svetilnikih) so tisto, kar meni pomeni pravo pravo Dalmacijo. No, pa seveda Brač in Korčula pri kakih domačinih, daleč stran od turističnih alej in plž, nasičenih s tečnimi turisti, ki jim dopust pomeni samo destinacijo (da se lahko pohvalijo), zagorelo polt in večerno modo revijo, nimajo pa nobenega stika z domačini in njihovim življenjem. Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti