Japonska hrana

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

4. feb 2012 16:54

Ja se da. Mislim, da sem v Sparu pri "eksotični" polici vidla ta riž. Osebno pa mislim da ni kaj posebnega, samo bolj pocasto ga moraš skuhat. 

Monika7

ela12  

član od: 4.2.2012

sporočila: 3

4. feb 2012 17:00

hvala Monika  ;)

ela12

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

4. feb 2012 17:10

Nisem ekspert za suši,  mi je pa kolegica, ki je par let preživela na Japonskem, enkrat razložila, da z rižem ni treba preveč komplicirati. Kupiš navadni beli riž, je pa zelo pomembno, da ga pred kuhanjuem res dobro opereš - spirati ga moraš tako dolgo, da je voda povsem bistra. Baje je s tem dosežeš, da se bo ravno prav sprijemal, ko bo kuhan (kakor sem slišala prodajam naprej.... ampak škoditi ne more). 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2012 17:34

Riž za suši in podobne japonske zadevice mora biti ravno prav lepljiv, da se lepo sprime, ko ga zavijaš v alge, ne sme pa biti pocast. Zato za  te zdeve uporabljam namenski riž in ga pripravljam po postopku, kot je pač opisan v eni knjigi o japonski kuhinji - določena količina vode, določen način kuhanja, potem dodatki.

Se pa že dobi tudi pri nas, sama ga običajno kupim v Avstriji, v eni trgovini z azijskimi potrebščinami.

Morda po nepotrebnem zapletam, a ker še nisem bila na Japonskem, se pač držim tistega, kar piše v knjigi, ki so mi jo od tam prinesli.

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti