Alergija na sonce- nujno

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

25. jun 2006 23:34

Kyara, prosim ne vpij! Sicer se pa s tabo nebi strinjala. Sem sončni alergik in meni osebno Justovi izdelki zelo pomagajo. Tako da tudi claritina ne jemljem. Enemu pač paše to, drugemu nekaj drugega in ne zdi se mi prav posploševat... LP ivonja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

26. jun 2006 9:08

Kalcij je zakon. Kalcijeve šumeče tablete razstopljene v vodi bodo pomagalepri tej nadlogi....to delam tudi jaz, ker imam vedno alergijo na sonce na začetku poletja. Res pomaga. ANJA

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. jun 2006 15:14

tumpika je napisal/a:
Namesto ka bi podpirala toto farmacijo, se namažem z olivnim oljom, v keriga sn en cajt namakala šentjanžefko, te pa to tak smrdi, ka še mam pred dedi mir. tumpika
S šentjanževko pa nikar na sonce! LP cervus

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jun 2006 20:13

Ivonja, pojdi na pl in si tam preberi vse o negi zdrave in alergične kože, pa o kuperozni koži, pa o aknasti, z ogrci pokriti in.... koži. Z alergijo na sonce pa sem še predobro seznanjena, saj imam kar 2 alergika v hiši in enega pretirano občutljivega jogurtovega belca, ki ga sonce samo pordeči in na koncu je tak belec, kot da telo ne bi nikoli vidlo sonca.Če rabiš še kaj mi pusti sporočilo. Mislim, da sem s kremami in raznimi mažami zelo dobro seznanjena, zato sem tudi to napisala.Pa brez zamere. No, moja dva alergika se izogibata soncu, koliko se da.Na bazenu in morju se kopata z majčko, mažeta z kremo, ki jo naredijo v lekarni in pijeta ca-c tablete. Večjih nevšečnosti zaenkrat nista imela, imam pa za vsak slučaj še tablete in eno ampulo za vsakega injekcije, če bo kriza, ker ima sin tudi druge alergije. tumpika, to z olivnim oljem in šentjanževko je bilo aktualno pred 20 leti. Sedaj pa je ozonski plašč tako tanek in ponekod ga ni več, da je potrebna boljša zaščita, in to pred UVA/UVB žarki. Večina kozmetičnih hiš dela zaščito samo z UVB, potem pa A žarki naredijo kožnega raka. Zaščita mora biti proti obema vrstama žarkov. no pa to ni tema tukaj. Kyara

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

27. jun 2006 21:57

Tudi jaz imam vsako leto alergijo in res je bilo dosedaj najbolj uspešna kombinacija s kalcijevimi tabletami, claritini in braumnemonom ali pa kaj podobnim. Imam pa letos drug problem in sicer, se mi na rokah delajo majhni vodni mehurčki, ki zelo srbijo. Narjaje se mi delajo po prstanom. JZveni kateri znano? Suzi

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. jun 2006 7:21

Suzi, prstan dol, še posebej, če je poročni, pa bo vse rešeno! Ma ne, se hecam, res. Tudi meni so se delali pod prstanom rdeči mazolčki, pa lišaji, ki so zelo srbel in sem jih res nehala nosit in sedaj težav ni več. Se mi pa v hudi vročini rdeče, rahlo pekoče lise delajo pod prsmi, na robu nedrčka, ampak ne pri vseh. Pomaga, če umijem, dobro osušim in posujem z otroškim pudrom. Lep pozdravček, S.

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

28. jun 2006 8:48

SUZANAZ, lani sem tudi jaz pila Ca+C šumečke, nekaj kot braunemon tablete (z beta karotenom) in še nekajkrat sem šla za par minut v solarij (v najšibkejšega) in na morju nisem imela težav s soncem. Letos sem pa kar pozabila na te predpriprave, moram takoj danes v lekarno. Pred leti sem imela težave z mehurčki okoi prstana. Mislim, da je bilo glivično vnetje. Ne spomnim se, s čim sem mazala, sem pa opustila mošenje prstana... Natassa

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

28. jun 2006 9:48

SUZANAZ in Anomis, čisto možno je, da imata alergijo na nikelj. V vsakem nakitu so večje ali manjše količine te kovine, ker daje zlitinam trdoto. To alergijo imam že deset let in se je dejansko začela pod prstani, nato pa tudi pod ostalimi deli nakita. Danes dobim izpuščaj celo pod gumbom na kavbojkah, če spodaj nimam majice. Sedaj že točno vem, kaj mi povzroča alergijo in kaj ne. Cenen nakit je prepovedan, prenesem samo "pravo" (dokaj čisto) srebro in zlato (po mojih izkušnjah samo od Zlatarn Celje ali enakovredno) ter titan za ure. Baje gre lahko alergija tako daleč, da ne smeš več uporabljati nerjaveče posode in pribora. Zdravila (kreme) samo omilijo že nastale spremembe na koži, alergije pa ne morejo odpraviti - pomaga samo izogibanje alergenom. Lep pozdrav! Barbra

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

28. jun 2006 22:38

Suzanaz po vsej verjetnost gre za glivice. Kupi lamisil kremo in namaži obolelo mesto 2 krat dnevno (pa poskusi še pošpricati s spitadermom).Meni so s to kombinacij izginile prej kot v enem tednu, kar je rekord.Vendar je s kremo treba vztrajati še potem, ko ni več znakov. Izogibaj se močnim detergentom (meni še najbolj odgovarja pril balsam). Dodatek: Če imate glivice na nogah, tudi pomaga lamisil in pa čevlje pošpricajte s spitadermom. Lp juhica

martinas  

član od: 26.7.2002

sporočila: 23

29. jun 2006 10:00

Bravnemon začeti vsaj 10 dni pred morjem, Claritine 2 dni pred morjem, nekajkrat solarij, dobra krema za sončenje z ne previsokim faktorjem ( 8) , krema za po sončenju za občutljivo kožo, od 11h do 16h v senci. Ta recept že letos preizkušen in deluje. Lani sem se vse poletje morala izogibati sonca zaradi koprivnice. Uživajte na soncu, Martina martinas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti