Malo zdrave (?) paranoje

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

16. jun 2006 15:38

Pri nas doma pa malega maltežana, ki začne s svojim laježem že samo, ko se kak krt v podzemlju premakne :) ...v Lj v stanovanju pa protivlomna vrata...lopovi lepo vabljeni, če vam jih rata vlomit, svaka čast, bi bilo prvič! Drugače pa ja, previdnost je mati modrosti. jessy6

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

16. jun 2006 15:47

Haha, se pridružujem klubu nevarnih pasem. Doma imamo labradorko, ki strašno rada grize. Najraje tisto kar pade iz kakega krožnika... Lp, Tina

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

16. jun 2006 16:04

Jaz se pa (na žalost) moram kar strinjati s Proximo. Nikoli ne veš, kdaj bo nekomu morda samo dolg čas in se bo "spravil" na nekoga. Določena mera previdnosti ni nikoli odveč. Boljše, da smo previdni, kot pa da nas nekdo "izkoristi". Na tem linku si lahko preberete kratko izpoved nekoga, ki se mu je nekaj podobnega zgodilo. http://med.over.net/phorum/read.php?f=151&i=41041 Ni ravno prijetno maychi

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. jun 2006 16:25

maychi je napisal/a:
žNa tem linku si lahko preberete kratko izpoved nekoga, ki se mu je nekaj podobnega zgodilo. http://med.over.net/phorum/read.php?f=151&i=41041 Ni ravno prijetno maychi
Šla sem brat celo temo na linku pa lahko samo rečem obup (način pogovarjanja tam)... Tudi tista oseba ni ravno natančno povedala vsega kar naj bi se zgodilo. To je lahko pobrala iz kakega filma. Sama dosti uporabljam internet, imam maile prek njih pošiljam vse živo, doma imava s fantom 2 serverja, spletne strani, ipd. Na netu operiram tako s pravimi podatki kot z vzdevki in v desetih letih kar sem res aktivna se mi ni zgodilo še nič slabega. Ok, trkam za vsak slučaj. Sem pa spoznala mnogo dobrosrčnih ljudi, tako kot tukaj. Aja, pa s karticami tudi kupujem prek neta. Se strinjam, da je potrebna neka mera, ampak predvsem pri otrocih, ki lahko zapadejo v kake klepetalnice, kjer jih kdo izkoristi. Ne predstavljam pa si da bi kak manijak visel na kulinariki, kjer debatiramo o prelivih za solato. Drage moje in moji, rajši pazite na to, da nimate pri plačilnih karticah pin kode zraven. Takih zlorab je veliko več kot pa prek interneta. lp, Marija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jun 2006 16:40

Zlorabe vedno in povsod so, samo da bi nekdo tu visel in si zapisoval, koliko je kdo star, kako veliko stanovnja ima... A je katera naslov napisala? Mislim da ne. A ni lažje oprezati pred hišo in si zapisovati, kdaj člani drugine odhajajo in prihajajo? Sicer je pa danes svet tak, da je že vsak očka sumljiv, ki kopa svojo hčerko, tako da... Iz tega, da so se zlorabe skrivale je danes prišlo v čisto nasprotje, ki je enako škodljivo. Profesor raje gleda v tla kot po predavalnici, da ga ne bi kakšna študentka obdolžila, da jo spolno nadleguje. Dajte no. Tega ne reši noben zakon in noben predpis. To je tista reč, ki so ji včasih rekli zdrava pamet. Ta gospa je namreč umrla in je ne moremo več priklicati nazaj. To se kaže na vsakem koraku. Kje si, zdrava pamet ;-( Če pa že vključujete paranojo, ali ne bi bilo bolje recimo pri tem, da bodo kmalu začeli hoditi gospodje in gospe po vaših nepremičninah in popisovati tehnično opremo, hladilnike, število sob itd... Za nov zakon o davku na nepremičnine. Boste preverile izkaznico, a je res "pravi" popisovalec? In tudi če je, saj država je največja prasica, ki najbolj zlorablja podatke. Zakaj vsi skupaj raje ne stopijo na en protest pred skupščino? Mene bi te popisovalci bolj skrbeli kot to, da nekdo napiše, da ima 33 let in živi na gorenjskem. Kaj pa zlorabe vaših osebnih podatkov, klicanje akviziterjev po tel.? Kaj pa zbiranje vsega prometa, kar počnete po internetu? Vaših tel. pogovorov? Čudno da vas ne skrbi tovrstno "zbiranje" podatkov o vas, kjer bodo imeli podatki svoje ime, priimek in naslov. Za "pravi" namen in ceno se da vse prodati. Saj smo v kapitalizmu. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. jun 2006 16:55

@Jernej: vse to nas skrbi in tudi gofljamo, kjer le mislimo, da bo nas glas prisel kaj do besede, ceprav imamo pri tem bolj malo moznosti, odkar je najbolj paranoicni od velikih bratov dozivel svoj trenutek resnice. Vseeno pa mislim, da so taki "statisticni" posti lahko vaba, ni treba, da ravno za lopove, dovolj je, da se jih loti kaksen prismuknjenec, pa ti lahko posteno zagreni zivljenje. S tem nisem nameravala zalit tistih, ki so jih objavljali, ker gotovo nimajo slabih namenov - berejo jih lahko pa vsi, tudi psihopati. Zaupaj v Boga, da te bo resil pred poplavami, ampak za zacetek si postavi hiso na klancu - nekako v tem smislu se je po mojem treba v teh zadevah obnasat. lp, proxima

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jun 2006 16:58

Ker ne verjamem v boga, niti v Boga, je moj nasvet, da se uporabi Zdravo Pamet. Kjer jo je sploh še kaj ostalo. Težko je namreč določiti kje se konča previdnost in kje začne paranoja. Včasih je bila meja zdrava pamet, pa je žal nečastno preminula. Nenazadnje... Kaj pa če sem jaz prismuknjenec? Pa vse to kar pišete po forumu kje in kako živite? Jaz imam namreč vpogled v vaše podatke Torej, ko enkrat začneš s pretirano previdnostjo, je najbolje, da se ne oglašaša več na spletu, ne hodiš iz hiše, da o tem, da iz previdnosti ne ješ zastrupljene hrane, sploh ne govorim. Prismuknjenec vas lahko vidi tudi v Cityparku in vas sledi Sicer sem pa kot urednik strani precej bolj izpostavljen potencialnim "prismuknjencem" kot drugi uporabniki. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. jun 2006 17:11

Zal se ne strinjam. Zdrava pamet namrec pravi "Saj vendar samo tipkam in gledam v ekran, noben me ne vidi in nisem podpisan s pravim imenom", ali pa "saj se bom odpeljal samo do stacune, ni se mi treba privezat", ali pa "kaj, ko bi danes brez kondoma, saj je incidenca HIV v Sloveniji cisto nizka" ali pa "moja babica je kadila celo zivljenje, pa je umrla stara 90 let", pa "ze 10 let vozim po tej regionalki, pa za tem ovinkom se nikoli ni bilo postavljenega radarja." Vse to so resnice, ki jih narekuje zdrava pamet - ce si pa v tistem majhnem procentu, ki se mu zalomi, se lahko tolces po glavi, ampak je prepozno. lp, proxima

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

16. jun 2006 17:18

proxima je napisal/a:
Zdrava pamet namrec pravi "Saj vendar samo tipkam in gledam v ekran, noben me ne vidi in nisem podpisan s pravim imenom", ali pa "saj se bom odpeljal samo do stacune, ni se mi treba privezat", ali pa "kaj, ko bi danes brez kondoma, saj je incidenca HIV v Sloveniji cisto nizka" ali pa "moja babica je kadila celo zivljenje, pa je umrla stara 90 let", pa "ze 10 let vozim po tej regionalki, pa za tem ovinkom se nikoli ni bilo postavljenega radarja." Vse to so resnice, ki jih narekuje zdrava pamet - ce si pa v tistem majhnem procentu, ki se mu zalomi, se lahko tolces po glavi, ampak je prepozno. lp, proxima
Oprosti, ampak te "resnice" vsekakor niso zdrava pamet... Vsaj po mojih merilih ne. lp, Marija

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. jun 2006 17:42

Pod Zdravo pamet nisem mislil te stare pregovore (ki so kvečjemu statistični zakoni oz. meni se ne more primeriti nič slabega), ampak nekaj drugega. Pošiljam njeno OSMRTNICO, ki sicer ni mojega peresa trud. Kdor ne razume, pač ne razume. **** OSMRTNICA Sporočamo vam žalostno novico. Danes je preminila naša ljubljena Zdrava Pamet. Dolga leta je bila z nami. Nihče pa zagotovo ne ve, koliko je bila stara,saj se je njen rojstni list že davno tega izgubil v birokratskih predalih. Spominjali se je bomo po tem, da je ohranjala in drugim posredovala pametne nauke, kot so, da se je z dežja pametno čim prej umakniti pod streho in ne pod kap, da kdor prvi pride, prvi melje in da življenje ni vedno pošteno. Zdrava pamet je živela preprosto, držala se je načela, da lahko zapraviš le toliko, kolikor zaslužiš. Vedela je, kaj je zdravo starševstvo (da so glavni starši, ne pa otroci). Njeno zdravje je začelo vidno pešati, ko so v veljavo stopila sicer dobronamerna, ki pa so jih ljudje vzeli preveč resno. Ko je slišala, da so šestletnika obtožili spolnega nadlegovanja, ker je poljubil sošolko, da so najstnike izključili iz šole, ker so po malici uporabljali ustno vodico in da so učitelja odpustili, ker je kaznoval trmoglavega dijaka, se je njeno stanje močno poslabšalo. Še huje je bilo, ko je izvedela, da morajo učitelji prositi za Dovoljenje staršev, preden učencu dajo aspirin, ne smejo pa staršev obvestiti, če učenka zanosi in hoče splaviti. In končno je gospa Zdrava Pamet izgubila voljo do življenja, ko so prepovedali deset zapovedi, ko je cerkev postala posel in ko so začeli z zločinci ravnati lepše kot z njihovimi žrtvami. Ko je gospa Zdrava Pamet izvedela, da se je gospa polila z vročo kavo, se pritožila in za nagrado dobila visoko odškodnino, je izdihnila še zadnji dih. Za njo žalujejo njeni starši, Resnica in Zaupanje, njen mož Preudarnost, hčerka Odgovornost in sin Razum. Preživeli sta jo tudi obe polsestri, Moja Pravica in Jaz Hočem. Pogrebcev je bilo malo, saj se večina ni zavedla, da je umrla. Če se je še spomniš, pošlji osmrtnico naprej. Če se je ne, pa kot Velika večina ostani križem rok. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije PS - Še moja misel: Življenje lahko živiš ali pa razmišljaš o njemu. To pomeni, da se zavarujemo pred očitnim, ampak pred vsem se pa ne moremo, ker potem le še razmišljamo o življenju, namesto da bi ga živeli. Enkrat nas tako ne bo več. Niti naših otrok, niti te spletne strani, niti Slovenije, niti Evrope. Ampak... še nekaj dobrega... Ne bo ne Grmovja, niti Janeza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti