Madeži

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

7. nov 2007 10:55

Jaz prisegam na "Dr. Beckman". Poišči čistilo za rdeče vino. jezek

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

7. nov 2007 12:10

jaz uporabljam za vse bio shout, enkrat sem iz neke 30 let stare bele jope od moje mame spravila ven madež, ki je bil tam saj zadnjih deset let in jopa je bila preprana že neštetokrat, je pa res, da moram pri nekaterih madežih kar nekaj časa pustiti, da se vpije z malo vode in potem temeljito drgniti (seveda previdno, da ne poškodujem tkanine) lp

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2007 19:12

Scorpy kaj pa Vanish na šprico- dobiš ga pri Jurčku ali v Mercatorju. Meni ven spravi vse živo z otrokovih oblačil. Za travo sem ugotovila, da je najboljše če madež polijem z Vanish gelom in gre ven.

marelica

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. nov 2007 19:13

piškotek je napisal/a:
No, jaz sem pa pred kratkim po priporočilu kuharic iz našega vrtca preizkusila milo Safeguard - doslej je delovalo proti čokoladi, krvi, blatu na kavbojkah, flekih od tartanske podlage, ki jo imajo v vrtcu pod igrali, masti, pa tudi packe od obrisanih ust v rokav (ostanki vrtčevskih in šolskih kosil) so po obdelavi izginili. Postopek - zmočim madež, namažem z milom, malo pomencam, sperem in v stroj. Poceni (cca 0,60 evra) in učinkovito! Lp, Irena

 

Kakšno je to milo piškotek? Za perilo?

jade

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

8. nov 2007 16:51

jade, to je navadno antibakterijsko milo... za toaleto. Spomni se reklam, ki so bile nekaj časa non-stop po TV; ko mali pride domov z biciklom z odrgnino na nogi, pa ga mama umije s tem milom... "milo zaščiti vso mojo družino" :) dobiš ga v vsaki trgovini, v večih variantah (kar se dišav tiče). andreja_

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

2. jan 2010 11:15

Iščem pa ne najdem kako odstraniti madež od vroče čokolade iz jopice Engie

pokrajculja  

član od: 8.4.2007

sporočila: 2

2. jan 2010 12:30

Jaz pa rabim sredstvo za odsraniti madež od ajvarja. Hvala in lp. pokrajculja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. jan 2010 13:07

Engie je napisal/a:
Iščem pa ne najdem kako odstraniti madež od vroče čokolade iz jopiceEngie

 

Jopico bi jaz nesla v čistilnico, ti bodo vedeli vsaj svetovati, če se samine bodo lotilimadeža.

 

Z ajvarjem bo malo težko. Če je na bombažnem oblačilu, poskusi na madež nakaplja malo tekočega sredtsva za ročnopomivanje posode. Ali pa v drogeriji (Muelle, Dm ) povprašaj, s čem bi se dalo. Sama uporabljam neko zadevo v beli plastenki, ime vsebuje besedo bio pa nek krog mavričnih barv je gor narisan..., kupim jo kar v supermarketu in gre marsikaj lepo odstranit že na 40 stopinjah.

 

Mamamia

mamamia

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

30. sep 2010 10:53

Jaz še tukaj sprašujem,če kdo ve kako odstraniti barvice s svetle sedežne iz mikrovlaken? paulina d

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

30. sep 2010 11:24

Jaz bi se zadeve lotila z Vanishem v obliki spreja ali gela. Nežno in upoštevajoč navodila na embalaži. Še prej bi stvar preizkusila na blagu, ki je očem skrito, npr. na hrbtu sedežne, da se prepričaš, da ne boš naredila še večje škode, kot je.

Potem pa, dokler mali še ne moreš dopovedati, kako in kaj, poskrbi za zaščito, v smislu pregrinjala, iz pralnega materiala.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti