Madeži

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

9. jun 2006 18:39

romanad hvala, bom poskusila še to, preden jih prebarvam;) pozdravček, mojca Scorpy

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

9. jun 2006 22:07

Katjushka-vse "fine"materjale se najlazje ocisti tako:vzames Baby-otroski sampon in par kapljic vode.Naredis peno in samo z peno ocistis madez.(ce pride tkanina v stik z vodo bodo nastali robovi od vode) Na ta nacin sem cistila ze madeze z tafta,velurja. Lep pozdrav! marmeladka

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

10. jun 2006 7:34

marmeladka če je otroški šampon tako učinkovit, potem bi razmislila, če bi z njim še prala glavo otročičku res pa je, da si tudi jaz pi odstranjevanju madežev včasih pomagam s šamponom - z onim za odrasle glave danes pa je sobota, čaka me pranje, zunaj pa dež lep pozdrav na ta deževen dan

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

10. jun 2006 21:16

Pozdravljena Libra Saj ravno tukaj "tici zajec".Otroski samponi vsebujejo zelo malo kemicnih sestravin in so po ucinkovanju zelo nezni,zato je ravno to pomembno tudi pri ciscenju madezev z finih tkanin. Ja Libra ,moj dan je minil (hvala bogu) brez pranja,sem pa cel dan delala na vrtu in se posteno opekla. Lep konec tedna ti zelim! marmeladka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. jun 2006 13:50

Za madeže od vode na svili sem nekoč nekje brala da jih je možno odstraniti s srebrno žličko, ki jo z oblo stranjo podrgnemo po notranji strani tkanine kjer je madež. Če to drži, pa sam bog ve, predvsem bo najbrž največji problem dobiti kaj srebrnega. Enkrat sem gledala pri Oprah, ko so se šli odstranjevanje madežev - prvo načelo pri že opranih madežih je bilo, da je treba madež najprej osvežiti. Torej - masten madež so najprej pošpricali z WD40, pustili kako minuto da se je vpil, potem pa so se nadenj spravili z navadnim razmaščevalcem (degreaserjem) za kuhinjo. Sadne madeže je namočila s sadnim sokom in potem spet oprala z navadnim čistilom a la Vanish. Videti je bilo kar uspešno. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

6. nov 2007 18:18

Pozdravček! Zanimam me, kako bi naj odstranim madež rdečega vina? Žal je že posušen. Vem da obsaja neka alternativna metoda, pa se ne morem spomniti kako gre... sol, al detergent za posodo... LP andreja_

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. nov 2007 18:27

No, jaz sem pa pred kratkim po priporočilu kuharic iz našega vrtca preizkusila milo Safeguard - doslej je delovalo proti čokoladi, krvi, blatu na kavbojkah, flekih od tartanske podlage, ki jo imajo v vrtcu pod igrali, masti, pa tudi packe od obrisanih ust v rokav (ostanki vrtčevskih in šolskih kosil) so po obdelavi izginili. Postopek - zmočim madež, namažem z milom, malo pomencam, sperem in v stroj. Poceni (cca 0,60 evra) in učinkovito! Lp, Irena

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

6. nov 2007 18:33

Madež rdečega vina odstranimo z radensko, če je svež, poskusi z detergentom za ročno pomivanje posode, recimo Pril. Anamarija

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

6. nov 2007 20:29

za rdeče vino probaj, neumno se sliši gor z belim vinom (sicer praviš, da je že zasušeno, pri mokrem madežu kar gre), lahko probaš z radensko, namakanje v vodi-mrzli ko si prej dala na madež sol malo pustila delovat in podrgnila, najbolj pa priporočam vanish-daj fajn gor polij in operi na 60 v stroju. vse tehnike oprobane krokodilček

andreja_  

član od: 6.11.2007

sporočila: 19

7. nov 2007 9:24

Aha, res že slišano, pa pozabljeno... jp, pametni menda pišejo ;) Hvala vam za pomoč!! Lep dan želim... andreja_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti