Zakaj pecivo poči?

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

tema odprta - 22. maj 2006 23:40 | ogledi: 3.887 | odgovori: 2

Lepo prosim, če mi lahko kdo pomaga. Kadar koli pečem pecivo z margarino, jajci, sladkorjem in moko (+ še kakšni dodatki), kot je na primer marmorni kolač ali tribarvno pecivo (po domače bibika), mi pecivo vedno zgoraj poči. Poskusila sem peči na vroči zrak, pa na navadni način, pa je vseeno počilo. Ne vem, kaj delam narobe. Vedno sledim receptu, pa vseeno poči. Prosim, pomagajte mi s svojimi izkušnjami in mi svetujte, kako naj rešim ta problem (mogoče moram spremeniti zaporedje mešanja sestavin, peči na večji ali na manjši temperaturi ...). Pecivo je vedno okusno, dobro, toda zgoraj počeno, kar kvari izgled, pa tudi kosi se potem kar raztrgajo.

Lep pozdrav

poloni

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. maj 2006 8:35

Poloni, jaz sem bila vedno mnenja, da tako mora biti. Spomnim se, da sem v nekaterih receptih celo brala, da po polovičnem času pečenja narediš po sredi zarezo z nožem. da se testo lažje "razširi". Glede "lepote" postrežem jaz kolač vedno tako, da je tista stran, ki je bila v modelu, zgoraj, pa če gre za šarkelj, podolgast kolač ali srnin hrbet. Če je kolač hladen (pa ne prestar), se mi kosi tudi nikoli ne drobijo. Če pečeš testo v pekaču kot rezine, tega problema seveda ni. teta torta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

23. maj 2006 10:16

poloni, res, kot pravi teta torta, tako mora bit. Celo v eni knjigi o dekoraciji tort piše, da prava Madeira cake, ki je taka kot belo testo od marmornega kolača, MORA počiti po vrhu, sicer nekaj ni bilo prav... Torej ne sekiraj se, tako je prav, sicer pa lahko tisti zgornji del odrežeš in daš za pokušino vsem prostovoljcem:) In ko ga obrneš se itak ne vidi. Ne razumem pa zakaj se ti zato kosi trgajo, kako globoko pa ti poči? Mogoče ga prehitro daš iz pekača, pusti ga not kake 10 minut, da testno malo otrdi, predno ga skipaš ven. potem bo samo tista mala razpoka na vrh (ko obrneš torej na dnu), ki ne moti in mora bit:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti