Posoda le creuset

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

11. maj 2006 17:53

Nekaj te posode imajo tudi v mariborski trgovini Tisoč in en dar v Evroparku. Res je težka. riba-ribica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. maj 2006 11:54

V četrtek sem bila v Tisoč in en dar in si po nasvetu Nole nabavila posodo premera 24 cm. V glavnem imajo posodo v rdeči in črni barvi, ostale po naročilu. Naj bi bilo pa za čakat druge barve do jeseni, ker so ravnokar dobili robo. Danes grem pogledat na njihovo stran in glej ga zlomka, da so posodi pripopali ravno tole stran od kulinarike kot priporočilo za nakup te posode. Da padeš dol. <http://www.tisocinendar.si/> Imam pa še vprašanje za Nolo, ker vidim, da si precej podkovana v kuhanju s to posodo. Kuhala z njo še nisem, ker sem bila tri dni odsotna. Napisala si, kaj z njo kuhaš, verjetno je za piščanca mišljeno, da se cel peče v pečici in ne na štedilniku. Malo me skrbi, ker je roč od pokrovke iz bakelita, sicer naj bi zdržal do 200 st. C. Aja, pisala si, da se nekatera hrana kuha kar celo noč. Prosila bi te za kakšen tak recept in pa kje bi lahko dobila kakšne recepte konkretno za to posodo, če so na netu kje objavljeni. LP

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

22. maj 2006 13:03

No, ta je pa res dobra, očitno sem sprožila celo manijo! Nola, si že bila v Italiji in imaš kake novice? strelka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

22. maj 2006 13:30

Morda sem jaz kaj kriva za omembo naše kulinarike, ker sem v Mariboru povedala prodajalki, da sem prišla pogledat posodo, ker sem brala o njej na našem forumu. riba-ribica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

22. maj 2006 21:13

LIJANA je napisal/a:
V četrtek sem bila v Tisoč in en dar in si po nasvetu Nole nabavila posodo premera 24 cm. V glavnem imajo posodo v rdeči in črni barvi, ostale po naročilu. Naj bi bilo pa za čakat druge barve do jeseni, ker so ravnokar dobili robo. Danes grem pogledat na njihovo stran in glej ga zlomka, da so posodi pripopali ravno tole stran od kulinarike kot priporočilo za nakup te posode. Da padeš dol. <http://www.tisocinendar.si/> Imam pa še vprašanje za Nolo, ker vidim, da si precej podkovana v kuhanju s to posodo. Kuhala z njo še nisem, ker sem bila tri dni odsotna. Napisala si, kaj z njo kuhaš, verjetno je za piščanca mišljeno, da se cel peče v pečici in ne na štedilniku. Malo me skrbi, ker je roč od pokrovke iz bakelita, sicer naj bi zdržal do 200 st. C. Aja, pisala si, da se nekatera hrana kuha kar celo noč. Prosila bi te za kakšen tak recept in pa kje bi lahko dobila kakšne recepte konkretno za to posodo, če so na netu kje objavljeni. LP LIJANA, čestitam za nakup, da bi ti in tvoji potomci dolgo in dobro kuhali v kraljici kastrol! Pa po vrsti - piščanca in druge ptice lahko v tej posodi pečeš tudi na štedilniku, tako razrezanega, kot celega. Celega lahko tudi nadevaš s poljubnim madevom, naprej pa postopaš takole: Olivno olje pogrej v posodi, vendar pazi, da se ne zažge. Na olje položi piščanca postrani (tako, da sta na dnu posode bedro in en del prsi. Peči ga tako kakšnih 5-8 minut na zmernem ognju, potem ga obrni na drugo stran, spet tako, da sta v kontaktu z vročim oljem bedro in polovica prsi. Posodo pokrij in na najmanjšem od najmanjših ognjev peči uro in pol. Vmes ptiča še enkrat ali dvakrat previdno, da se ne poškoduje koža, obrni in vedno položi na stran. Tako se bedra in prsi enakomerno prepečejo. Kar se tiče pečenja v pečici, sama ravnam takole: Brez pokrovke pečem v pečici brez temperaturne omejitve. Ker termostati v domačih pečicah niso precizno umerjeni, sem rajši previdna in s pokrovko vred pripravljam v pečici samo tiste jedi, ki zahtevajo dolgotrajno kuhanje pri nizkih temperaturah, največ do 175 stopinj. To so tudi tiste slastne jedi, ki se kuhajo celo noč in se tako dobro posrečijo v tej posodi. Tule je recept za eno od mnogih: potrebuješ: 1 kg govedine, 1/4 kg mesnate slanine, 2 čebuli, 2 korenčka,4 paradižike, 2 stroka česna, šopek povezan iz peteršilja, timijana, majarona, lovorjevega lista in pomarančne lupine, malo olivnega olja, 1/4 l črnega vina, poper, sol. Nareži meso na velike in debele kose, slanino pa na majhne kocke. Čebulo in korenje nareži na koščke, paradižnik olupi in nareži na kocke. Česen stri z nožem. V svojo lepo novo posodo nalij olivno olje, naloži nanj slanino, potem pa še zelenjavo in nazadnje meso. V sredino zakoplji česen in dišave. Odkrito posodo postavi na zmeren ogenj in kuhaj 1/4 ure. Medtem zavri vino in ga zlij na jed. Pokrij posodo najprej z alu foljo, potem pa še s pokrovko. Postavi jo v pečico, ogreto na 125 st.C in pusti pri miru 6-8 ur. Ko je jed gotova, prestavi meso v ogreto posodo, vrži stran dišavni šopek in odlij maščobo z omake. Recepte prav za to posodo dobiš na <http://www.lecreuset.fr/recettes/index.php> Lahko celo izbiraš take, ki so še posebej primerni za določeno posodo, ali pa po sestavinah, ki jih želiš pripraviti. Če boš želela, ti lahko tudi sama pošljem še kakšnega, samo ti ga bom raje posredovala po zasebni pošti, ker so dolgovezni. Pa poročaj, kaj si skuhala in kako si zadovoljna s posodo!
nola

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. maj 2006 22:35

Danes sem v njej kuhala prvič in sicer golaž, bil je super. Tvojo pošto sem šele zdajle videla, čeprav sem večkrat pogledala, če je že odgovor, pa zgleda, da sem se zaklikala, sicer bi bil že danes na vrsti tvoj recept, kateri zgleda super, imamo radi take jedi. Ups, nič ne bi kuhala te jedi za kosilo, po mojem je najbolje dati v pečico zvečer, da je do drugega dne kuhano. Še dobro, da imamo klimo, če ne bi bila ta jed bolj za hladne dni. Hvala ti za obširna navodila, komaj čakam, da še kaj preizkusim. Za recepte bi se priporočala, če ti ni odveč. Lp Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 23. maj 2006 22:40:15

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

24. maj 2006 10:03

Nola, še eno vprašanje: Zgoraj si govorila o okrušeni posodi. Včeraj sem glede na pohvale te posode res kupila njihovo žar ponev - zadnjo iz zaloge. Po bolj natančnem pregledu doma sem ugotovila, da je ponev na zunanji strani po emajlu malo popraskana, na emajlu sem našla še nekaj drugih estetskih napak npr. dva mehurčka oz. luknjici in pa grd zaključek emajla na zgornjem robu. Verjetno vse to ne vpliva na kvaliteto kuhanja, me pa glede na ceno vendarle malo moti. Kakšne so tvoje izkušnje oz. tvoje posode? Vse BP? strelka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. maj 2006 11:09

Če je posoda poškodovana bi jo jaz na tvojem mestu vrnila nazaj, ker glede na ceno bi morala biti po moje brezhibna. jade

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. maj 2006 13:27

strelka je napisal/a:
Nola, še eno vprašanje: Zgoraj si govorila o okrušeni posodi. Včeraj sem glede na pohvale te posode res kupila njihovo žar ponev - zadnjo iz zaloge. Po bolj natančnem pregledu doma sem ugotovila, da je ponev na zunanji strani po emajlu malo popraskana, na emajlu sem našla še nekaj drugih estetskih napak npr. dva mehurčka oz. luknjici in pa grd zaključek emajla na zgornjem robu. Verjetno vse to ne vpliva na kvaliteto kuhanja, me pa glede na ceno vendarle malo moti. Kakšne so tvoje izkušnje oz. tvoje posode? Vse BP? strelka
strelka, mislim, da jo moraš kar takoj vrnit. Vsaka praska je tovarniška napaka, razen, če kastrol ne vračajo naravnost iz Iraka, kot veteranske izstrelke. Ta posoda se ne popraska, zato imaš zanjo tudi doživljensko garancijo. Seveda ne svetujejo, da jo meči po kamnitih tleh, ampak meni je tudi nanje padla in ne samo nekajkrat, pa ni nič opraskana. Sploh pa, če si opazila kakršnekoli anomalije na emajlu, je to zelo narobe. Nočem biti paranoična, ampak v enem od prejšnjih postov sem že napisala, da sem nekaj podobnega (luknjice v emajlu) videla v Španiji, še ko ni bila v EU. Samo tam so jih vsaj ponujali za desetino normalne cene. Prepričana sem, da so luknjice v emajlu katastrofa - tam se bo vse nabiralo. To ni cenena posoda, mislim, da se vsak , ki se zanjo odloči, sooči ne samo s ceno, ampak predvsem s tem, da jo bo gledal celo življenje. Raje počakaj, da ti dobavijo res tapravo. nola

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

26. maj 2006 14:02

Nola, zdaj sem pa res žalostna Nove posode namreč do jeseni ne morem dobiti (razen če seveda sama ne plačam transporta, kar se mi pa pri tako dragi posodi res ne zdi). Praska je na zunanjem emajlu in je zelo očitno nastala naknadno, verjetno kar v trgovini pri prekladanju oz. hendlanju in tudi luknjice naj bi bile po zatrjevanju mojega kuharja zgolj estetske... Zadeve so res micene in moraš dobro pogledati, da jih opaziš, vendar sem perfekcionist po duši in se strinjam s tabo. Samo ne vem, kako naj se sedaj ločim od ponve čez poletje, ko je sezona zanjo...? Saj vem, odločitev bo morala biti moja, ampak pojamram pa lahko vseeno... strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti