Posoda le creuset

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. maj 2006 13:13

strelka, prav tam sem jo zadnjič videla. A so tisti oddelek res zaprli? Škoda. Drugi teden grem v mesto, pa bom malo pogledala in ti sporočim, če bom kje zagledala LC. nola

Darka  

član od: 28.9.2001

sporočila: 37

9. maj 2006 15:45

Ali se v tej posodi tudi dobro spečejo ribe. Beri: se ne primejo. Jaz jih namreč rada pečem cele, ne da bi jih pomokala, ali dala v koruzno moko. Preprosto zbrišem do suhega in dam na vroče olje. Sedaj pa se mi je stara poškodovala, v AMCju se mi pa vedno prime - ali pa ne znam uporabljati posode. jaz bi želela za ribe podolgovato posodo ,ki ima tudi pokrov, da jo lahko uporabljam še za druge stvri. Prvenstveno bi rada LEPO spekla ribo. Kaj mi priporočate? D

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. maj 2006 17:14

Sem res kot en agent za LC, magari da bi imela kaj od tega. Ma ni važno. Ne Darka, se be prime. Sem razumela kaj želiš - čisto ribo, "brez nić" kot rečejo. Ampak tudi če nimaš LC, se ti bo riba lepo zapekla, če boš ribo in ne posodo premazala z oljem. Torej - suha posoda - mastna riba - mirni živci ( da ribe ne obračaš preden je zapečena - takrat bo kar sama skočila okrog). Le Creuset ima nekaj ovalnih posod - s konkavnim pokrovom, kamor lahko staviš tako oglje kot led in tudi take z navadnim pokrovom. V vsaki od teh posod lahko lepo spečeš tudi ribo. so pa namenjene še vrsti drugih jedi, ki jih kuhamo dalj časa, kakšne tudi celo noč. Če si nervozna zaradi ribe, jo vedno, takoj ko jo očistiš polij z limonovim sokom - to učvrsti meso. Kot sem rekla, vedno namaži z oljem ribo, ne kastrole. Ko pečeš ribo, imej pri roki dve ponvi - v eni peči, in ko pride trenutek, ko je treba žival obrniti, pokrij ponev z drugo, obrni in enostavno peči naprej v drugi. Pa da ne boš mislila, da sem tako pametna , ni moj postopek. Se imenuje alla cuoca dei Cirio, po eni kuharici, ki je kuhala v Trstu malo pred prelomom stoletja. Ženski bi se zmešalo od veselja, če bi videla Le Creuset posodo. nola

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. maj 2006 18:18

Aha, si nisem predstavljala, kaj je to za eno čudo, dokler nisem šla pogledat spletne strani. Za tiste, ki boste posodo iskale po prestolnici - pred novim letom so jo imeli v trgovini 1000 in en dar v sitiparku. Cene so bile res vesoljske, posoda pa na pogled tako čudna, da sem se (priznam) spraševala, kaj je to za en čuden hudič. No, glede na to, da svoje idealne posode še nisem najdla, in da imam najraje prav tako kastrolo, kot jo je opisala Nola, bom mogoče še razmislila o nakupu. Težke so pa res ko hudič! Sem imela v rokah tamalo ponvico za eno jajčke.... madona! Pa tudi cena se mi je zdela nekam huda Barve teh kozic so pa definitivno za mene, he he.... celo barno paleto ima človek na voljo Potem pa.... "poglej kozico na špargetu in boš vedel, kake volje sem" Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 09. maj 2006 18:20:34

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

9. maj 2006 18:21

Internetna stran se mi namreč ne odpre, pa to posodo ne morem pogledati. Ali je ta posoda emajlirana? Ali jo je kdo videl tudi v Ljubljani in kje? Hvala za informacije in lp, sabrina

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. maj 2006 18:31

Za tiste, ki delate na kakih službenih računalnikih (tako kot jaz) in vam pol stvari ne dela, pa tale link: http://www.lecreuset.fr Lp, tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti