Potica

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

tema odprta - 14. apr 2006 9:40 | ogledi: 3.389 | odgovori: 6

Prosim za nasvet.

Letos bi prvič rada spekla potico. Ali mi lahko svetujete kateri recept je nabolj enostaven in

siguren da potica "rata".

Je pa lahko orehova, mešana samo makova ne.

tamara1

Dada  

član od: 13.10.2003

sporočila: 165

14. apr 2006 12:55

Po tem receptu pečem vedno in so vsi navdušeni. Dada MRZLA POTICA Pripravi kvasec: V lončku zmešaj 4 dag kvasa, 1 žličko sladkorja in 2 žlički moke. Dodaj le toliko mlačne vode, da lahko razmešaš.Postavi na toplo in pusti, da vzide. V večji posodi zmešaj: 25 dag masla, 4 cela jajca, 4 rumenjake, 8 dag sladkorja in malo soli. Posebej zmešaj 56 dag moke, 4 žlice mleka in kvasec-na roko. Sedaj premešaj vse skupaj.Zamesi testo in ga takoj deni za cca. 3 ure v hladilnik-bolj spodaj. Ko vzameš testo iz hladilnika, ga pregneti.Razvaljaj ga na pomokan prt in namaži z nadevom: 35 dag zmletih orehov prelij z ¼ l vrelega mleka, dodaj 45 dag krist. sladkorja,malo lim.lupine,1 vanili sladkor, malo ruma, 1 žličko prave kave in sneg iz gornjih 4 jajc.Na koncu posuj s 15 dag suhimi orehi.Zvij in položi v pekač, ki ga ne masti.Testo prešpikaj. Takoj, brez vzhajanja, daj v pečico, ki si jo predhodno ogrela na 100 st. C.Peci 20 min. na 150 st. C.Po tem času pokrij z ALU folijo in peci še 40 min. na 150 st. C. Pomembno je, da imaš nekaj časa sestavine na sobni temperaturi, preden jih uporabiš. DOBER TEK!

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

14. apr 2006 13:44

Hvala obema za recepta, vsem ki praznujete lepe praznike tamara1

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

14. apr 2006 14:39

Oj! Danes bom delala nočno potico. Koliko najdlje lahko testo počiva? Potico bom naredila okoli 18.ure, potem grem od doma in se vrnem domov šele jutri dopoldne (okoli 10.ure). Ali je to preveč? Aja, nadev bo makov. Hvala! Tamči

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

14. apr 2006 15:52

Tamči,jaz mislim,da bo potica stala predolgo,razen,če jo daš mogoče kar v hladilnik,ali pa nekam,res na hladno. lp Saša vemves

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

18. apr 2006 11:18

Potica mi je uspela, resnično enostavno in dobro. Uporabila sem kar sil. pekač za šarkelj, ker pravega za potico nimam. V pekaču je bila 10 ur - v pečici po vašem nasvetu. Nič je nisem prebodla, pa skorja ni odstopila prav tako ni imela lukenj, skratka izdelek za čisto petico. Naredila sem tudi razpokane piškote, prva runda je bila odlična drugo pa sem pekla malo preveč in so bili trdi kot kamen. Ta trde sem zdrobila dodala marmelado in rum, naredila kroglice ki sem jih še povaljala v čokoladi - enkratno. Še enkrat hvala za dober napotek. tamara1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti